Jump to content

Motor Arıza Lambası

msylcn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bildiğim kadarı ile motor arıza lambası yanması alınan gazla alakası yok.

bütün herşey işçilikde bitiyor.eğer taktırdığınız yerde çözemiyorlarsa sorunu

başka bir işinin ehli ustaya gösterin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

yeni aldığım mazda 3 dynamic at 2007 68bin km lovato lpg li aracımda motor arıza lambası yanıyor serviste bilgisayara taktırıp söndürdüm ancak sonra yine yandı. forumda ilgili konuları okudum, ancak fazla bir şey anlamadım. lambanın bir daha yanmamak üzere söndürülmesi için ne yapmam gerekir. çevremde bunun pek de önemli bir sorun omadığını söyleyenler var. yardımcı olursanız sevinirim. (ankaradan salih)

Edit: Konu ilgili yere taşınmıştır.

msylcn arkadaşım

lovato kit taktırmışsın bende lovato düşünüyorum ancak yeni obd II diye bir kit

çıkarmış lovato.bu kitte motor arıza lambası yakmıyor ve subaplarda fazla aşınmayı önlüyor dedi bugün usta.senin taktırdığın kit hangisi .

easy dedikleri kit 1400 tl.

obd II kiti 1750 tl 12 taksit fiyat verdiler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor arıza ışıklarının nedeni lpg ayarları ile alakalıdır. sorunu çözecek olan lpg takdırğınız yer eğer orası çözemiyorsa işin ehli olan başka bir ustaya gitmenizdir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor arıza lambası yanan arkadaşlar hangi kiti taktırdıklarınıda yazarlarsa

benim gibi taktıracak olanlara fikir verme açısından yardımcı olurlar.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar

Benim motor arıza ışığı LPG'den değil katalizörün iptal edilmesinden dolayı yanıyormuş, bugün LPG firması olan samimi bir Abimiz ile gördük. Hatta sildik ama tekrarlayabilir sanırım. LPG'den değilmiş yani.

T5 tüple fazla yaşamaz. hatasız ve çok iyi bir set olması lazım... benden demesi...

edit:imla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum.Merakımı hoşgörün lütfen.3 dynamic 2007 model.Hem motor arıza ışığı yanıyor hem de rölantide aracım stop ediyor.Bu durumu yaşayan var  mı ya da sizce ne yapmalı?Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kitin markası nedir? Ayar sorunu var sanırım götürün lpgciye ayarlasınlar

Ben lpg'ye de araca da çok yabancıyım,lpg nin markası BRC.Oğuzhan Bey ayrıca sabahları ön camdaki buğulanmayı çözmekte çok zorlanıyorum.Basit bir yolu var mı?Hangi düğmeyle halledeyim.Bilgisizliğimi hoş görün lütfen

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Arkadaşlar uzun zamandır lpgyi kullanıyorum geçen haziran ayında taktırmıştım.Bugün ilk defa motor arıza lambası yandı.Aracı ilk çalıştırdığımda birkaç gündür titreme oluyordu gaza bastığım andada kesiliyordu.Bugün birkaç kes dur-kalk yaptım motoru durdurup fakat düzelmedi.

Yarın önce mazda servisine gitmeyi düşünüyorum daha sonrada lpg taktırdığım yere.Bu problemi daha önce yaşayan yada fikir yürütecek arkadaşlar varsa sevinirim.Aracım 2 ay önce 20 bin bakımına da girdi.Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben aracımda Lovato obd II kitini kullanıyorum. Motor arıza ışığını önlüyor diye taktırmıştım bu kiti ve 10000 km oldu, hiç arıza ışığı yanmadı. Gayet memnunum tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir süre benzinle gitmenizi tavsiye edeceğim , 200-300 km gidin , lamba sönsede kullanın . Muhtemelen fakir karışım yüzünden sıkıntı yaşıyorsunuz . Araç beyni lft denen uzun kullanım ortalamasını lpgye göre ayarlayınca araç fakir karışımda kalıyor .

Önce benzinle gidip daha sonra ayar yaptırın. Şuan yapılacak ayar sağlıklı olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kiti değiştirme mi tavsiye ediyorsunuz?

Hayır öyle bişey söylemiyorum. Sadece bilgi vermekti amacım. Bence en güzeli kiti takdırdığız ustaya göstermek, mümkün değilse işinin ehli bir servise ayar yaptırmak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir süre benzinle gitmenizi tavsiye edeceğim , 200-300 km gidin , lamba sönsede kullanın . Muhtemelen fakir karışım yüzünden sıkıntı yaşıyorsunuz . Araç beyni lft denen uzun kullanım ortalamasını lpgye göre ayarlayınca araç fakir karışımda kalıyor .

Önce benzinle gidip daha sonra ayar yaptırın. Şuan yapılacak ayar sağlıklı olmaz.

Bugün lpg yaptırdığım yere götürdüm dediğiniz gibi fakir karışımdan olmuş.Normalde gazı aldığım yerden almamıştım son 3 seferdir 20 kuruş ucuz diye sanırım ordan oldu.Ayar yapıp Arıza ışığını söndürdüler bir sürede benzinde kullanacağım.Bir daha da o istasyonda lastik bile şişirmem..

Mazda servisine de gerek yok dediler şimdilik bakalım umarım tekrarlanmaz gaz aılmı konusunda da daha dikkatli olmak gerek sanırım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabada da çok sık oluyor, lamba yanıyor birkaç gün içinde (ben daha servise gitmeye fırsat bulamadan) kendiliğinden sönüyor. Tam olarak sebebini anlayamadim ama servisin söylediğine göre fakir gaz karışımı sebebiyle oluyormuş. Sonra gidip bi ayar yaptırmak gerekiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...