Jump to content

Motor Arıza Lambası

msylcn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

yeni aldığım mazda 3 dynamic at 2007 68bin km lovato lpg li aracımda motor arıza lambası yanıyor serviste bilgisayara taktırıp söndürdüm ancak sonra yine yandı. forumda ilgili konuları okudum, ancak fazla bir şey anlamadım. lambanın bir daha yanmamak üzere söndürülmesi için ne yapmam gerekir. çevremde bunun pek de önemli bir sorun omadığını söyleyenler var. yardımcı olursanız sevinirim. (ankaradan salih)

Edit: Konu ilgili yere taşınmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence LPG ayarı ile ilgili bir problem var. Ya fakir ya da zengin karışım problemin mevcut. Olmaması gereken bir durum. Söylendiği gibi çok normal birşey değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lambda sensörünü kontrol ettirin. arıza lambasını tekrar söndürtün ve sonrasında ise bir süre benzinle kullanın o zaman kullanın bakalım ne göstercek ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzinle de denedim değişen bişi yok. oksijen sensörünü değştirince sorun çözülecek mi peki;?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzinle de denedim değişen bişi yok. oksijen sensörünü değştirince sorun çözülecek mi peki;?

Arıza ışığını söndürdükten sonra benzinle de mi yandı yani ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araç lpg takıldıktan sonra bu arızayı vermeye başladıysa fakir karışım hatası veriyordur...

serviste söndürtün. benzinle kullanın, tekrar yanmazsa lpg taktırdığınız yeri ziyaret edin. ayar falan yapsınlar.

benzinle de yanarsa servisi ziyaret edin. gerekli parçayı (muhtemelen oksijen sensörünü) değiştirsinler. sonra en baştan tekrar deneyin.

yüksek ihitamalle problem giderilecektir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

selam

yaklaşık 1 ay önce 2006 model mazda 3 arabama bmd marka lpg taktırdım 1000 km kullnandıktan sonra bu gün motor arıza lambası yandı yokuşta biraz zorladıım galiba arabayı

özel serviste lambayı  södürttüm fakat yeniden lamba yandı.ne yapmam gerekiyor.motor lambası ile arabayı kullanmam sorun yaratırmı.görüşlerini rica ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor ariza lambasinin yanmasi aracta  zengin ya da fakir karisim olusuyor demektir ve duzgun ayarli, atesleme ekipmanlari saglam olan bir arabada normal sartlarda yanmamasi gerekir. Bence ayarlari kontrol ettirip bir yol testi yaptirin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

2011 model mazda 3 impressive at aracıma 19 Mayıs 2011'de ankara/şaşmaz meb başayar da LC GLOBAL marka lpg takdırdım. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Montajdan 1 hafta sonra motor arıza lambası yandı. Servise gittim. Bilgisayardan lambayı söndürüp lpg ayarlarını kontrol ettiler. Fakat 40-50 km sonra lamba yeniden yandı. Servisten bu arızanın normal olduğu yönünde açıklama yapıldı. Benzin sıvı yakıt, lpg kuru yakıt, aracın beyni bunu algılıyor ve hata veriyor dediler. Bunun çözümü yok dediler. Arada bir servise uğrayıp bilgisayardan lambayı söndürebileceklerini, bu konuyu da kafama tatmamamı söylediler. Fakat forum sitesini okuyorum. Muğla Mazda servisi bu sorunun çözülebilecek bir sorun olduğunu söylüyor.

(Araç lpg takıldıktan sonra bu arızayı vermeye başladıysa fakir karışım hatası veriyordur...

serviste söndürtün. benzinle kullanın, tekrar yanmazsa lpg taktırdığınız yeri ziyaret edin. ayar falan yapsınlar. benzinle de yanarsa servisi ziyaret edin. gerekli parçayı (muhtemelen oksijen sensörünü) değiştirsinler. sonra en baştan tekrar deneyin. yüksek ihitamalle problem giderilecektir...)

Ne yapmam lazım? İki arada bir derede kaldım. İkisi de orjinal mazda servisi... Bir ara tekrar servise uğrayayım bakalım. Bu son bilgiler ışığında bu soruna ne tür bir çözüm getirecekler bakalım. Gelişmeleri sizlerle paylaşmak üzere hoşçakalın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O LC globalin sorunu olabilir, bazı markalar yakıyor öyle. ben de gecen eylul Başayar da gas İtalya taktirdim . Arıza lambası yakmıyor. Bir iki burada yandı , söndü . En son Mayıs'ta başayarda ayar yapıldı 6bin km. gittim hiç bir sorun yok. Maşallah memnunum

Ariza lambası size dedikleri gibi herhangi bir sorun teşkil etmez ama gercekten arıza olursa (karışım bozulursa vs) anlayamazsınız . Tolga ile bir konuşun , gas İtalya ile degisim kabul ederlerse sizin için daha iyi olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba

motor lambası genelde ucuz olan lpg lerden aldığımda yanıyor.Diğer markalılardan aldığımda sorun yok. Lpg servisinde ayarları yeniden yapıldı ve sorun yok 2-3 ayda bir ayar yaptırmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben sadece po ve shell alıyorum. başayar öyle dedi. ngol05 bey belki ankarada ucuz lpgye meylediyor olabilir :)

Ben de PO ve Opet Aygaz alıyorum. Başayar bana özellikle Opet Aygaz önerdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet, bugün nazar değdi. akşam gaza basıyorum ama o da ne ,araba gitmiyor, boğuluyor. benzine geçtim hemen.  malatyada depoyu doldurmuştum, hemde po da. gaz kötü çıktı :( böyle esnaflara da ne demeli, mübarek gün Allah'a havale etmeli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet, bugün nazar değdi. akşam gaza basıyorum ama o da ne ,araba gitmiyor, boğuluyor. benzine geçtim hemen.  malatyada depoyu doldurmuştum, hemde po da. gaz kötü çıktı :( böyle esnaflara da ne demeli, mübarek gün Allah'a havale etmeli.

geçmiş olsun, başka yerden alınca çözüldümü durum ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...