Jump to content

Yerli Oto Yapabilir miyiz, Yaparsak Satabilir miyiz?

Selman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Malumunuz dün Başbakanımız TÜSİAD Genel Kurulu'nda büyük patronlara dönerek, yerli oto yapma talimatı verdi..

Yapması kolaydır herhalde, yapmasına yaparlar da bunu dünyaya nasıl satarlar? Nasıl bir marka imajı oluşturulur? Bana en kolayı mevcut tanınan markalardan birini kullanmak gibi geliyor, mesela BEKO...

Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiye' de çok satar fakat yurt dışında pek şans veremem tabi arabayı güzel ve oturaklı yaparlarsa satar. Kuş serisine özenmesinler rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yapsınlarda dünyaya satmasalarda olur, milli servetimizi yabancılara yedirmekten kurtulsak yeter. Sadece yurtiçinde binilmesi bile büyük olay olur bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla onlardan önce ben savunayım Mustafa Abi. Bence bu mutlaka yapılması gereken bir icraat. Bu kadar çok araç üreten bir ülkenin kendi markasının olmaması üzücü olması bir yana ayıptır yahu :D

Başbakanı bu konuda destekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni bir marka otomotiv yapmak o kadar kolay olsada sonrası var yedek parca bunu satış servislik ve bakım onarımı vede bunların yaygınlaşması

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben, kalben çok istemekle birlikte bu muhabbetin, cacık boyutunu bile aşacağını sanmıyorum.

Not; ağam TVde daha ilk söylediğinde aklıma bu gelmişti.

RTE, "Kavgam" iyi okumuş galiba. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben esas tehlikenin Türk tüketicisindeki algıda yattığını düşünüyorum. Ucuz, az yakan ve parça problemi olmayan algısının yaratılmadığı hiçbir arabayı almaya meyletmez Türk tüketicisi yoksa yapılmaya kalkılsa neden yapılmasın ? Çok değerli insanlarımız var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Ben esas tehlikenin Türk tüketicisindeki algıda yattığını düşünüyorum. Ucuz, az yakan ve parça problemi olmayan algısının yaratılmadığı hiçbir arabayı almaya meyletmez Türk tüketicisi yoksa yapılmaya kalkılsa neden yapılmasın ? Çok değerli insanlarımız var.

Mazdayı nasıl aldın ne ucuz ne de az yakıyor :D :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni bir marka otomotiv yapmak o kadar kolay olsada sonrası var yedek parca bunu satış servislik ve bakım onarımı vede bunların yaygınlaşması

İstendikten sonra herşey yapılır, yeterki istensin ama sadece yapacak kişinin istemesi yetmez, hükümetde isteyecek, halkda isteyecek, vs. vs.  Fadıl Akgündüz'ü gördük bir tek kendi istediği için başına neler geldi neler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

(RTE den nefret eden biri olarak)

"kendinin kötüsü elin iyisinden iyidir" derdi büyüklerim.

Bu konu ben türk insanına inanıyorumda yöneticilere inanmıyorum. Suyla çalışan araba yapmadı mı bu millet, her türlü arabayı tamir eden ustamız da kaportacımız az mı? Yaparız çoook ta iyi olur

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence devrim arabasının akibeti ağababaların gözünü korkutmuştur,ya bizimde sonumuz böyle olursa diye.yoksa bizim düşündüklerimizi koç,sabancı falanda düşünmüştür.en son etox vardı onunda sonu geldi heralde.bence önce yeraltı kaynaklarımızı işlemek için a.b.d.'den izin alsınlar ondan sonra araba için izin isterler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anadol Stc'yi nam-ı değer Süper Türk Canavarını bilen var mı :)

eski modelini modernize etmişler sonuç.

Bence böyle model çeşitleriyle gayet güzel sonuçlar elde edilebilir :)

http://friendfeed.com/digital-marketing/03f28120/fwd-anadolstc-yi-bilmeen-var-mdr-nam-deger-super

http://www.carluvr.com/index.php/2010/02/16/anadol-stc-mark-ii/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten devrim arabsının önünü kesmedeki amaç heveslileri püskürtmekti. A kesimi yapar B kesimi taşlar veya B kesimi yapar A kesimi taşlarsa daha çooook yerimizde sayarız.

Bizim araba yapmamızı engellemeselerdi;

- Avrupada satıştan kalkmış arabaları

- Avrupada ABS li arabalar yollara çıkarken sol dikiz aynasının opsiyonel olduğu arabaları

kime satacaklardı. ???

Şimdi bi araba yapmaya çalışalım, siz görün yaygarayı, öküzün altından kim bilir kaç tane buzağı çıkarırlar.

Ailem anlatırdı: bir zamanlar köye ilk elektrik gelmiş. Eve hat çekme ve evdeki priz , kablo döşeme , ampüllere kadar devlete ait imiş. İsteyenler gelsin adını yazdırsın eve kuralım demiş devlet. O zamanın muhalefet kesiminden olanlar: "Aman sakın şeytan işi imiş, girdiği evdekileri öldürüyormuş" yaygarasını koparmışlar. Ve sonuçta korkan halk uzak durmuş elektrikten.

Şimdi arabada böyle olur ve herşeyde de olur. Aklımızı başımıza devşirmemiz gerek ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anadol tasarımı iyimiş gerçekten. Ama iyi bir dohc motor ile yapılamayacak şey değil bunlar.Neleri neleri yapıyoruz.İlk tasarımlar çok özgün olmasa da olur.

Anadol'un Yeni Zelanda'ya ihraç edildiğini duymuştum ama doğru mudur bilemem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...