Jump to content

Hangi marka LPG yakıtı kullanıyorsunuz?

Alperen 3
 Paylaş

Hangi marka LPG yakıtı kullanıyorsunuz?   

46 oy

1. 1. Hangi marka LPG yakıtı kullanıyorsunuz?

• Aygaz Euro LPG+
      12
    • Shell Autogas
      21
    • BP Auto LPG
      5
    • İpragaz
      5
    • FULLPG
      0

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Bu konuda başlık bulamadım. Araçlarınızda hangi marka LPG yakıtı kullanıyorsunuz? Ankara'daki arkadaşlar hangi istasyonları tercih ediyor? Şu an LPG büyük markalarda 2,13 TL. Ne idüğü belirsiz ucuz yakıt satan istasyonları dikkate almıyorum, ama İstanbul Yolu Vatan Bilgisayar'ın yanındaki Lukoil'de LPG 2,02 TL gördüm. Lukoil kullanan var mı, güvenilir ve temiz midir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 44
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fatih 626

3

• domestos

3

• ak74ak77

3

• Böcek

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

bende 1 ay önce bu konu hakkında bi başlık açmıştım ama ilgilenen olmadı kalabalık etmesin diye geri kaldırdım ben opetten aygaz  alıyodum (2.28tl) şimdi milangazdan alıyorum (2.14tl) şuan cok memnunum aygaza göre çekişi ve yakıtı daha iyi bu arada shell gas da (2.28) denedim oda milangazla aynı bi fark göremedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar, konuya anket ekledim, eğer eksik olduğunu düşündüğünüz bir seçenek varsa iletin ekleyeyim. Benim aklıma ilk bunlar geldi.

Yalnız burada istasyon değil yakıtı oyluyoruz. Malum Shell de mesela bazen Shell Autogas satılırken bazen İpragaz satılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar,

Ankara İstanbul Yolu Vatan Bilgisayar'ın yanındaki Lukoil'i iki depo test ettim. Daha önce Shell Şaşmaz'dan alıyordum. Aralarında performans vs. hiçbir fark olmadı.

Şu an fiyat Lukoil'de 1,98, Shell Şaşmaz ve diğer büyük firmaların genelinde 2,07.

Shell ile Lukoil'i aynı yol şartlarında kullandım. Zaten depo başına yol bilgisayarındaki ortalama tüketim değeri de aynı oldu. Aynı şartlarda her ikisinde de 100 km'de 8,7 lt LPG tükettim, yani menzil farkı da yok.

Fakat fiyat farkından dolayı Shell ile Km de 18,6, Lukoil ile 17,2 kuruş yakmışım. Depo başına 6 lira kazanmışım. Bir de Lukoil sitesinde, EPDK'nın promosyon yasağı sonrası Lukoil Card sahiplerine litre fiyatında %3 indirim uygulayacaklarına dair haber var. O zaman da fiyatın 1,92 ye inmesi lazım. Bir dahaki gidişimde soracağım.

Bilgilerinize.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Aygaz Euro LPG+  hariç , pek farketmiyor ancak genellikle Bp kullanıyorum , düz sistemde kostik madde regülatör içinde kalıyorken sıralı sistemde filtre tutabildiğini tutuyor ,gerisi motora ! , katkılı otogaz diğer aracım Renault 9'da 8-10 depo denemelerim sonucu her seferinde katkısız otogaz'ların km'sine erişemedi , full depoda 10 km fark ve 6 ayda bir BRC regülatörün temizliğide cabası , BRC'de yaklaşık 1 yıla yakın zamandır katkısız otogaz kullanıyorum ,regülatörü dağıttığımda önceki kadar kostik madde ile dolmadığını görüyorum.

mazda'da sıralı atiker var , o yüzden shell - Bp - Bpet gibi markaları tercih ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

genellikle aygaz kullanıyorum. ancak katkılı olduğu için gaz filitresini çabuk kirlettiğini söylüyorlar. lukoil inde aygaz ın yan kuruluşu olduğunu ve aygaz ı değişik isimle sattıklarını başka bir lukoil istasyonunda çalışanlar söylediler ama ne derece doğrudur bilemiyorum. ney düyü belirsiz ucuz gazlardan uzak duruyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben Opet-Aygaz ve Shell'in gazını kullanıyorum. Katkılı mı yoksa katkısız otogaz mı kullanılması gerektiği konusunda kararsızım.

Katkılı gazın filitreleri daha çabuk kirlettiği söyleniyor ne kadar doğru emin olamadım.

İkisi de menzil ve performans olarak aynı gibi geldi bana.

Fiyatından dolayı FULL'ün gazını kullanmayı düşünüyorum ancak kalitesi konusunda yeterli bilgi edinemedim henüz. Full'de satılan gazın markası konusunda bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski arabam 2000 model 626 idi ve 5 sene 60000 km bindim ve Opet-Aygaz dan başka gaz almadım ve hiç filtre değiştirmeye gerek duymadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar LPG sistemimi taktırdığım yer olan Çevre Otogaz'a Opet'in satmış olduğu Aygaz'ın gazı ile ilgili sorumu ve yanıtını sizinle de paylaşmak istedim.

Soru : Katkılı otogazların (Aygaz) LPG sistemindeki filitreleri daha fazla kirlettiği konusunda internetteki forumlarda yazılar var, katkısız otogaz kullanımını öneriyor bazı kişiler. Sizce böyle bir durum sözkonusu mu? Genelde gazı Opet-Aygaz’dan aldığım için böyle bir tereddütüm oldu.

Cevap : Opet 2010 yılının ocak ayında Katkılı otogaz adı altında bir LPG üretti ve biz dönüşümcüler araçlarda bazı problemler yaşadık ve bu sorunun dibine indiğimizde OPET in katkılı otogazındaki bir madddenin sistemimizdeki enjektörleri tıkadığı filtreleri fazla miktarda yağlandırdığı görüldü ve bunu OPET ile paylaştığımızda Öncelikle OPET bunu kabul etmedi daha sonraları biz OPET e bunu kabul ettirdik. OPEt katkılı Otogaza son verdi Şu anda OPET AYGAZ istasyonlarında satılan gaz katkılı gaz değildir. yaklaşık 1 yıldır OPET Aygazlar katkılı otogaz satmıyor Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk depomu opetten doldurdum ama etrafımdan duyduğum ve okuduğum kadarıyla bundan sonra milangaza yöneleceğim shell ve petrol ofisinde milangaz satılıyor diye duydum.

Arkadaşlar LPG sistemimi taktırdığım yer olan Çevre Otogaz'a Opet'in satmış olduğu Aygaz'ın gazı ile ilgili sorumu ve yanıtını sizinle de paylaşmak istedim.

Soru : Katkılı otogazların (Aygaz) LPG sistemindeki filitreleri daha fazla kirlettiği konusunda internetteki forumlarda yazılar var, katkısız otogaz kullanımını öneriyor bazı kişiler. Sizce böyle bir durum sözkonusu mu? Genelde gazı Opet-Aygaz’dan aldığım için böyle bir tereddütüm oldu.

Cevap : Opet 2010 yılının ocak ayında Katkılı otogaz adı altında bir LPG üretti ve biz dönüşümcüler araçlarda bazı problemler yaşadık ve bu sorunun dibine indiğimizde OPET in katkılı otogazındaki bir madddenin sistemimizdeki enjektörleri tıkadığı filtreleri fazla miktarda yağlandırdığı görüldü ve bunu OPET ile paylaştığımızda Öncelikle OPET bunu kabul etmedi daha sonraları biz OPET e bunu kabul ettirdik. OPEt katkılı Otogaza son verdi Şu anda OPET AYGAZ istasyonlarında satılan gaz katkılı gaz değildir. yaklaşık 1 yıldır OPET Aygazlar katkılı otogaz satmıyor Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

İlginç bi tesadüf oldu, bu gün arkadaşlarla konuşurken opetin değişikliğe gittiği hariç aynı şeyler konuşuldu... Benzin kullanırken hep PO ya giderdim mecbur kalırsam shell ama opet ve diğerlerini hiç kullanmazdım, her ne kadar opet lpg olayında ki durumu çözmüş olsa da yine de gitmeyeceğim opete... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Opet'in Aygaz müşteri hizmetlerine gönderdiğim soru ve cevabını sizlerle de paylaşmak istedim.

Sorularım:

1.      Opetlerde satılmakta olan Aygaz katkılı mıdır?

2.      Eğer satılmakta olan Aygaz katkılı ise; LPG sistemindeki filitrelerin daha çabuk kirlenmesine ve enjektörlerin tıkanmasına neden olabilir mi?

Cevap:

Katkılı otogaz lansmanı ile piyasaya sürülen otogaz ürünümüz Aygaz Euro LPG+’ın formülü, yapılan AR-GE çalışmaları sonrası geliştirilerek 2010 yılının Temmuz ayında “Geliştirilmiş formüllü Aygaz Euro LPG+” ürünümüz piyasaya sürülmüştür. Bu otogaz ürünümüz sürekli kullanılması durumunda motorda daha önceden birikmiş olan kurumları temizler ve bir daha oluşmasını önler.

Geliştirilmiş formüllü Aygaz Euro LPG+’ın, filtrelerin daha çabuk tıkanmasına yada enjektörlerin kirlenmesine sebep olması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Bu durum tarafsız kuruluşlarca yapılan testler ile kanıtlanmış ve raporlanmıştır.

LPG sektöründe 50. yılını kutlayan ve kurulduğu günden bu yana pazarın lideri konumunda olan Aygaz güvencesi ile sizlere sunulan Geliştirilmiş formüllü Aygaz Euro LPG+’ı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Konuyu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

konuyu hortlatayım.  :) hangi marka lpg yi tavsiye edersiniz. milangaz lpg Yalovada en ucuz lpg (milangaz lpg 2,49tl/lt  - aygaz lpg 2,60tl/lt ), yorumlarınızı alabilirmiyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg'nin ülkemize giriş ve satış serüvenini bildiğim için çok fazla marka takıntım yoktur... Her zaman aynı istasyondan almak gibi bir alışkanlığım da yoktur.

Araç yıkayan, çalışanları güleryüzlü olan her yer işime gelir... Çok kıyıda köşede ve izbe yerlerden de almam.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir ayın içerisindeki 4 haftada 4 kez depoyu dolduruyorum, 1 depo yakıt 1 hafta gidiyor. Bulunduğum bölgede Mogaz, İpragaz, Shell, Milangaz olmak üzere 4 istasyon var 4 haftanın her birinde 4 farklı istasyondan alıp kokteyl yapıyorum :) Hepsini teker teker denedim hiçbiri diğerinden daha fazla götürmüyor tamamen kullanım tarzı ile alakalı.

Ben hepsi kazansın diye hepsinden de alıyorum hem Lantisim her seferinde aynı şeyi yemekten bıkmasın farklı lezzetler tatsın istiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben markadan ziyade kullanılan yakıtın kalitesine bakıyorum, aynı istasyondan bile bazen farklı yakıt aldığımı farkedebiliyorum, kalite değişiyor bence , bunun sebebi firmanın düzenlemeside olabilir ,başka sebeplerle lakin sürekli aynı kalitede vede hiç değişkenlik farketmediğim bir yakıt markası ve istasyonu olmadı.  Yani her zaman aldığın lpg aynı çıkmıyor.  Bunu km olarakta performans olarakta denemişliğim var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çoğunlukla Aygaz kullanıyorum, şu ana kadar ciddi sayılabilecek bir şikayetim olmadı. Markadan daha çok satıcılara dikkat ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Markada kalitenin değişmesi mevsime göre bütan-propan oranın değişmesidir.

Benim için öncelik korsan "bilmemnegaz" haricinde hemen hemen hepsi güvenilirdir.

Çevremde sürekli denetlendiğini bildiğim istasyonları tercih ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...