Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Far Tavsiyesi

Xman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar 2011 mazda 3 impressive modeli için beyaz ışık verecek ve mevcutlardan daha iyi aydınlatacak bir ampul tavsiyesi istiyorum sizlerden.

Öncelikle fiyat sorun değil, ömrü uzun, arıza yapmayacak, kullanımı yasak olmayan ve mevcut fara göre bariz beyaz ışık verebilecek bir ampül arıyorum. Far ve mercek falan değişmeyecek sadece ampül ile olayı çözmek istiyorum.

Birde 2011 mazda 3 içim kısa farların ampül tipi nedir h1 h7 gibi kodlar var ama hangisi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullanımda bir sorun çıkarmı ve marka olarak öneriniz varmı?

Kullanımda sorun çıkarmaz.Şu an benim arabada var.Eski sahibi taktırmış.Benim bildiğim Cenmax sorunsuz.Eski Mazda 3 de 4-5 sene kullandım .Bir sorun çıkarmadı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Not aldım hocam sağolasın, birde vtec ve philipsin varmış sanırım marka olarak, 3 arasında en sağlamı hangisidir sizce..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Not aldım hocam sağolasın, birde vtec ve philipsin varmış sanırım marka olarak, 3 arasında en sağlamı hangisidir sizce..

Şu an arabanın üstünde ne takılı bilmiyorum.Servisde takılmış.Büyük ihtimalle philipsin'dir.Oda gayet iyi.Bana farklı gelmedi eski arabadakine göre.Birde philipsin'in beyaz ampulleri var.Onlarda iyi.Eski arabamda sislere takmışdım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki son olarak xenon takıldığında trafikte bir sorun yaşarmıyım ceza vs.. ve tabi birde muayenede bir sıkıntı olumu?

Philipss in beyaz ampulleri bu osram nightbreaker gibimi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki son olarak xenon takıldığında trafikte bir sorun yaşarmıyım ceza vs.. ve tabi birde muayenede bir sıkıntı olumu?

Yaşamazsın.Ben muayne bile yaptırdım.Sorun çıkmadı.

Galiba nightbreaker gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Osram Nightbreaker ampülleri servisimde çok tavsiye etti. normal ampul gibi olduğundan hiç bir sıkıntı yaşanılacağını düşünmüyorum. Burak taktırmıştı hatta yorumlarını alabiliriz.

Bende de philips'in 6000k xenonları var. taktırdığımdan beri şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. xenon diğer normal ampullere göre kat kat daha iyi aydınlatma sağlayacaktır.

Bu sıkıntı yaşama olayı biraz şansa kalmış birşey. Ben geçenlerde servise uğradım bir şikayetim olup olmadığını sordular, dedim herhangi bir şikayetim yok. Ama aynı konfigrasyonu başka bir müşteride uygulamışlar ve bir kaç defa ampul patlaşmış. Tabi bu yapılan işler orjinal olmadığı için biraz dikkat etmek gerekiyor da olabilir. mesela ben aracın far ayarını otomatikte bırakmıyorum xenon taktırdıktan sonra. aracı çalıştırdıktan sonra farları kendim yakıyorum. Çoğu yerde de zaten aracı çalıştırırken xenonları kapatın diye uyarıda bulunuyorlar forumlarda.mutkala tecrübeleri olmuşturki böyle söyleniyor. Philips taktırdıktan sonraki tek sorunum aracın farlarının son çizgisinin biraz geriye düşmesi. bu da geceleri özellikle karanlık yerlerde ileriyi göremediğimden dolayı problem çıkartıyor. Philips ampulleri kısa olduğundan dolayı bu şekilde olduğunu servisim söyledi ama ufak bir far ayarı ile düzeltilebileceğini de ekledi. henüz yaptırmadım servis zamanı far ayarını da yaptıracağım.

Yine forumdan mtec marka taktıran bir kaç arkadaş vardı ve onlarda da herhangi bir sorun belirtmediler şu ana kadar.

benim yaşadığım tecrübeler bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet mtec markayı bende duymuştum, forumda kullanıp memnun olan bazı arkadaşlar var diye biliyorum. Yalnız benim farlar otomatiğe ayarlı ama otomatiğin çalışma prensibide motor çalıştıktan sonra sensör devreye giriyor ve ortam karanlıksa farı açıyor, yani far açılırken motor açık oluyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet mtec markayı bende duymuştum, forumda kullanıp memnun olan bazı arkadaşlar var diye biliyorum. Yalnız benim farlar otomatiğe ayarlı ama otomatiğin çalışma prensibide motor çalıştıktan sonra sensör devreye giriyor ve ortam karanlıksa farı açıyor, yani far açılırken motor açık oluyor..

normalde öyle, ben yanlış anlattım :D

benim araç kapalı otoparkta olduğu için kontağı açar açmaz otomatikte olan far ayarı dolayısı ile farlarım yanıyor, dolayısı ile aracı çalıştırırken farlarım yanmış oluyor, bu nedenden dolayı kapalı tutuyorum çalıştırdıktan sonra otomatiğe alıyorum. Siz de gündüz sıkıntı olmaz ama hava karardığında aynı prensip ile çalışacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı şekilde kullanıyoruz sanırım savaş benimkide otomatikte ama sensörlerin devreye girip karanlığı algılayıp otomatikman farları açabilmesi için önce motorun çalışması gerekiyor yani aynı anda çalışmıyor hem motor hem far, senin dediğin far düğmesi sürekli açık konumundaysa marşa basarken farı aynı anda açar ama o durumdada motor kapalıykende far açık konumda kalıyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı şekilde kullanıyoruz sanırım savaş benimkide otomatikte ama sensörlerin devreye girip karanlığı algılayıp otomatikman farları açabilmesi için önce motorun çalışması gerekiyor yani aynı anda çalışmıyor hem motor hem far, senin dediğin far düğmesi sürekli açık konumundaysa marşa basarken farı aynı anda açar ama o durumdada motor kapalıykende far açık konumda kalıyor sanırım.

değişik mi o zaman bende öyle değil çünkü. şöyle ki

ben şimdi kontağı açar açmaz marşı basmıyorum çünkü enjektörlere benzin pompalanıyor onu bekliyorum ufak bir ses olarak duyarsın.

arac farı otomatikte duruyor. kontağı açıyorum, gösterge ışıkları yanıyor ve otopark karanlık olduğu için farlarım da yanıyor. 3-5 saniye bekliyorum, sonra marşa basıyorum.

yani bende kontağı açtığım anda farlar da yanıyor otomatik konumunda.

seninki bundan farklı mı?

veya diğer arkadaşların nasıl acaba ? kontak açıldığında hemen yanmıyor mu farlarınız otomatikte ise ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben anahtarı taktığım gibi kontağı çevirdiğim için motor anında çalışıyor, 1 saniye kadar sonrada farla yanıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araçta eskiden MTEC 6000K Xenon vardı ama çok sallantı yaptığı için çıkartıp Osram Nightbreaker taktım. Şimdi çok daha rahatım. Verdiği beyaz ışık elbette xenon gibi değil ama aydınlatması da normal ışıktan çok daha iyi.

Benim problemin temel sebebi H1 lerin ( sizinki H7 herhalde ) tabanının çok küçük olması sebebi ile ampulün salllanması idi. Ondan normale döndüm. Mazda3 ler bu anlamda daha az sorunlu diye biliyorum ampul tipinden dolayı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar 2011 mazda 3 impressive modeli için beyaz ışık verecek ve mevcutlardan daha iyi aydınlatacak bir ampul tavsiyesi istiyorum sizlerden.

Ahmet memnun değilmisin orjinal farlardan.

Ben çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orjinal farda bi sıkıntı yok, gerçi akşam vakti hep şehir içi kullandık aracı, aydınlatmasız yoldaki performansını bilmiyorum. Benim xenon istememin tek nedeni beyaz ışığın kattığı hava :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

değişik mi o zaman bende öyle değil çünkü. şöyle ki

ben şimdi kontağı açar açmaz marşı basmıyorum çünkü enjektörlere benzin pompalanıyor onu bekliyorum ufak bir ses olarak duyarsın.

arac farı otomatikte duruyor. kontağı açıyorum, gösterge ışıkları yanıyor ve otopark karanlık olduğu için farlarım da yanıyor. 3-5 saniye bekliyorum, sonra marşa basıyorum.

yani bende kontağı açtığım anda farlar da yanıyor otomatik konumunda.

seninki bundan farklı mı?

veya diğer arkadaşların nasıl acaba ? kontak açıldığında hemen yanmıyor mu farlarınız otomatikte ise ?

Ben'm farlarda seninki gibi.Motor çallışmadan yanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...