Jump to content

Çarpışma Testleri Doğru Söylüyor

Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Amerika’da iki kurum, çarpışma testlerinde kötü not alan araçların kazalarda gerçekten tehlikeli olduğunu onayladı.

110120testhlarge.jpg

Bir sigorta kuruluşu Chevrolet Aveo ve Dodge Caliber gibi ABD’deki çarpma testlerinden düşük not alan otomobilleri kullananların, kazalarda ölme ihtimalinin, yüksek notlu araçları kullananlara göre daha yüksek olduğunu açıkladı.

Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS), kendi test verileriyle Ulusal Otoyol Trafiği Güvenlik İdaresi’nin (NHTSA) derlediği ölüm kayıtlarını karşılaştırdı.

Sigorta kuruluşu, sürücü tarafı çarpmalarında, koruma bakımından “iyi” not almış araçların sürücülerinin kazalarda ölme ihtimalinin, kuruluşun en düşük notu olan “kötü” not almış araçların sürücülerine göre yüzde 70 daha az olduğunu belirledi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çarpışma testi sonuçları elbette çok önemli verilerdir, bize basit gibi geliyor ama bu testler bir çok uzmanın katılımıyla ve çok farklı etkenler göze alınarak ve çok büyük maliyetlerle gerçekleştiriliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben nedense bu amerigadaki kuruluşa inanıyorum. Yuro NCAP bana borazanlık yapıyor gibi geldi.

haklısın. amerkadaki otoyol güzenlik vs. kuruluşu NHTSA bu işi dünyada en profesyonel yapan firma. sadece yolcu güvenliğini değil, cüzdan güvenliğine de bakıyorlar. ona göre koltuk sigortası ve araç sigortası maliyetlerine bakıyorlar ve belirliyorlar. adamlar yapmış.

yuro ncap aracı tosuyor mankenin aldığı hasara göre puan veriyor. standartlarını karşılaştırarak incelerseniz aralarındaki farkı daha net görebilirsiniz...

EURO NCAP vs. NTHSA karşılaştırması AT vs. OTOMOBİL karşılaşması gibi oluyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Standartların, testlerin ve güvenliğin en babasını Amerika'lılar yapar. İş icabı adamların sistematiğini yıllardır görüyorum. Amerikan kaynaklı teknik bilgilere güvenmekte her zaman fayda vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

amerikada üretilmiş bir Civic ile TR' de üretilmiş bir Civic' i yanyana gören var mı?

ben gördüm ve inanın aynı araba değillerdi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu testler 60 km süratle yapılıyordu değilmi? Aman gençler ego nuzu hız yaparak tatmin etmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

626 çok kötü değil ne araçlar var kabin diye birşey kalmıyor.

videoya bakacak olursak baya kotu gibi duruyor fakat aracta onden darbelere karsi onlem alinmis onden darbelerde motoru kizaklayip surucu ve yolcunun zarar gormemesi icin sasinin altina yonlendiriyormus,98-2000 626larin katalogunda okumustum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

başka bir topikte belirtmiştik, yıldız adetleri test standartları değiştikçe azalıyor...

97-98 BMW- Mercedes' leri göstermiştik hatta örnek olarak.

şu anda 1,5-3 yıldız alan araçlar o dönemde çok daha güvenli sayılıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Mazda6 'nın Hollanda Zandvoort pistindeki kazası, neyseki sürücü kazayı birkaç tırnak problemi ile atlatmış görülüyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...