Jump to content

Astina GT Rolanti Sorunu

sem55
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda 323 1.8 1999 model aracım var.Tüpcünün sözüne bakarak boğaz kelebegini temizlettirdim.Bundan sonra gelen sorunlar sırasıyla 1000 ve 900 devir arasında rölantinin gidip gelmesi ,arac giderken aracı bosa aldıgımda aracın devri 1500 devirde takılı kalıyor durduktan 2. veya 3. sn den sonra normale düsüyor.Bir sıkıntıda 1.vitesde ve 2. viteste alt devirler gaza bastıgımda belirgin bir sekilde sirkeleme yapıyor.Bunların hepsi bogaz kelebegini temizlettikten sonra oldu.Bogaz kelebeginide sökmeden temizlediler ayrıca.Gittigim iki ustadan aldıgım cevaplar ise sunlar biri hava akıs metresi bogaz kelebeginin sorunlu oldugunu diger bir ustaysa sadece rölant düzenleyicinin bozuk oldugunu belirtti. sizce sorun nerde??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tecrübelerimden şunu öğrendim... Eğer bir boğaz kelebeği temizleniyorsa, yenisini aramaya başlayın! Hangi araçta temizlense, devamlı temizlenecek duruma düşüyor ve rolanti eskisi gibi olmuyor.

Aslında cok haklısınız ama tamamen söküp temizlemediler bile ama işte ondan sonra sorun cıktı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lanet olsun böyle aptal şerefsiz ustalara!Bende gaz ayarı yaptırmaya gittim bujilere falan el attılar araç 3 gündür kapının önünde yatıyor ulen bu adamlar ustayım diyor kendilerine ya!!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lpg de problem olmasın aynısını benzindede yapıyormu. Bilindiği üzere bu araçların lpg sistemlerinde uyuşma sorunu var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araç düşük devirde çok şiddetli şekilde ileri geri sallanıyor resmen rodeo yapıyo gibi oluyorum  gaz verirsem bocalayarak titreye titreye topluyor, gaz vermezsem stop ediyor . Gaz ayarı mı diyerek benzinde denedim benzinde de yaptı. Ustam hava akışmetresi dedi, örnek olabilir diye yazdım.

Yalnız; sıfırı çok pahalı oluyormuş temiz çıkma bulacakmışız. Bilginiz var mı fiyatı hakkında?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arac benzindede lpgdede aynı bugun mazda servisdede baya ugrastılar ama sonuc dahada kötü oldu.. pazartesi sabah bırak aracını iyice bi inceleyelim dediler.Benim sorunum arac giderken devir 2000devirllerde durdugumda bir zaman sonra rölantide göz görülür sekilde oynama aracta titreme anlamıs degilim... :kafa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı sorun ben arabamı en son bıraktığımda da vardı sorun %95 ihtimalle rölanti düzenleyicisinde.Onu söküp adam akıllı temizle hiçbir sorun kalmaz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde mazda 323 hb 94 model aracım var gazda iken sürekli silkeleme ,egzostan por por hiye sesler geliyor,benzine aldığımda bu sorun olmuyor... sizce nerden olabilir??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde mazda 323 hb 94 model aracım var gazda iken sürekli silkeleme ,egzostan por por hiye sesler geliyor,benzine aldığımda bu sorun olmuyor... sizce nerden olabilir??

Gaz ayarındandır muhtemelen.. Güzel bi ayar yapılsın sorun kalmaz birde Lpg yi her istasyondan almayın özellikle bu kış aylarında..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben aracı düzelttirdim.Bujilerdenmiş şuan tek marşta çalışıyor.Ama bu seferde rölanti tutmuyor,bu sorunda sadece lpgdeyken var.Benzinde hiç bir sorun yok.İzmirde bu aracı doğru düzgün bir vaziyette çalışcak duruma getircek bir usta bilen varsa allahını seviyorsa numarasını/adresini versin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı sorun ben arabamı en son bıraktığımda da vardı sorun %95 ihtimalle rölanti düzenleyicisinde.Onu söküp adam akıllı temizle hiçbir sorun kalmaz..

rölanti düzenleyici temizlettirdim sorun yine düzelmedi 3 gündür araba servisde simdi emme monifoldunu söküp kontrol etceklerdi bugun ama haber gelmedi.Arac emme monifoldun motorla birlestigi yere ve benzin enjöktörlerinin  üstüne su dökülünce motor sarsıntı yapıyor ve ordan hava aldıgı belli oluyor bugun baktıgımda..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

emme monifoldunu sökmemişler avans ayarı ve bikac daha ayar yapılmıs.Aracı bugün aldım olmus masallah nazar degmesin :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arabada göz olduguna emin oldum gercekten arabaya durup dururken birseyler oluyorr.Simdide motor sogukken ısınana kadar gaz basmam gerekiyor sanki jikle devreye girmiyor gibi off offf pazartesi gene  servis ve diger bir sorun ise yan koltuga biri oturdugunda airbag işareti cıkıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...