Jump to content

Sizce Mazda3'ün Artı ve Eksileri Neler ?

Guest maz14
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bence Mazda 3 almak isteyecek olan üyelere son derece yararı olacak burada yazdıklarımızın  ;

ben aklıma gelenlerle başlayayım hemen;

(+)___mükemmel tasarım,çok iyi yol tutuş,markaya özgü sorunsuzluk,güvenlik...

(-)___kalitesiz iç mekan ve bunun getirdiği tıkırtı problemi,yakıt tüketimi,yine markaya özgü yedek parça sıkıntısı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 204
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

13

• Selman

15

• Murat b

16

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Yahu şu yaktığı benzini çok görmeyen bi ben mi varım?

Ortalama 8.9 litre ve bu da bana 1,6 benzinli otomatik bi araba için çok normal ve iyi geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence Mazda 3 almak isteyecek olan üyelere son derece yararı olacak burada yazdıklarımızın  ;

ben aklıma gelenlerle başlayayım hemen;

(+)___mükemmel tasarım,çok iyi yol tutuş,markaya özgü sorunsuzluk,güvenlik...

(-)___kalitesiz iç mekan ve bunun getirdiği tıkırtı problemi,yakıt tüketimi,yine markaya özgü yedek parça sıkıntısı...

Bu araba 1.6 ve fiyatı da belli, bu sınıfta bu paraya alınabilecek en iyi araba, ben aylarca araştırdım, hepiniz biliyorsunuz ve takip ettiniz....

Kalitesiz iç mekan ve bunun getirdiği tıkırtı çok ağır bir eleştiri Volkan...

Arabalarda değiştirmedik şey, kurcalanmadık yer bırakmıyorsunuz, sonra tıkırtıdan şikayet ediyorsunuz, anlıyamıyorum.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

+ Karizma

+ Kaliteli malzeme ve işçilik

+ Çok iyi tol tutuş

- Süspansiyon konforu

- Tüketim/menzil

- Arkadakiler için yetersiz diz mesafesi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

- Arkadakiler için yetersiz diz mesafesi

Ailenizin ve arkadaşlarının boy ortalamasını çok merak ettim Soner, bu eleştiriyi ilk defa duyuyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

+ Mükemmel yol tutuş.

+ Yaklaşık 1300 kg, 105 HP 1.6 lt bir araç için iyi performans.

+ Keyifli sürüş.

+ Güzel iç ve dış tasarım (Malesef makyajlılarda bu artıyı saymak pek mümkün değil makyajsızlara göre)

+ Şahsi fikrime göre zengin donanım ve daha da önemlisi gereksiz donanımların bulunup fiyatı artırmaması.

- Opsiyonel donanım listesi diye bir şey olmaması. (Distribütör sağolsun)

- Modifiye imkanının / parçaların az olması.

- Soner'in söylediği gibi yol tutuş uğruna fedakarlık edilmiş süspansiyon konforu. (Beni rahatsız etmiyor, hatta spor yay taktırdım ama bazılarına fazla sert gelebilir)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ailenizin ve arkadaşlarının boy ortalamasını çok merak ettim Soner, bu eleştiriyi ilk defa duyuyorum...

Ehehe optimal diyelim Selman abi. Sınıfındakilerle kıyaslarsan (sedanlar için konuşuyorum;sanırım hb lerde diz mesafesi daha fazlaymış); bizimkilein daha az mesafe sunduğunu görürsün.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

+ yol tutuşu

+ Tasarımı

+ Trafikte fazla göremezsin

+ 6'lı CD çalar

+ Fren

+ Sorunsuzluk(Servisteki arkadaşları özlüyorsun)

-İç mekanda duyulan motor sesi

Yakıt konusunda normal diye düşünüyorum.Honda'dan fazla yaktığını düşünmüyorum.Arkada oturanlarda şimdiye kadar şikayet etmedi.Geçenlerde 2000 model BMW 320'ye bindim ,arka alanda bizimkinden çok daha az yer var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kalitesiz iç mekan ve bunun getirdiği tıkırtı çok ağır bir eleştiri Volkan...

bu arabaya yapılacak en yerinde eleştiri bu bence Selman abi...daha araban yeni,ilerde sende bana hak vereceksin  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volkan sen kalitesiz iç görmemişsin. Kuzenin Corolla Verso'sunda iki plastik parçanın birleşme yerinde 5 mm aralık var, seviyeleri bile farklı birbirinden...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volkan sen kalitesiz iç görmemişsin. Kuzenin Corolla Verso'sunda iki plastik parçanın birleşme yerinde 5 mm aralık var, seviyeleri bile farklı birbirinden...

Okan derdim işçilik değil zaten,malzeme kalitesi  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eksileri artılarından daha az olan bi araba en öenmli özelliği parçalarım der gibi bakışı ama motorunun bu ifadeden biraz daha pay alması gerekirdi en azından isteyenler için 2.0 getirilseydi yemede yanında yat olurdu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kalite anlayışımız değişik herhalde, bence özellikle göğüslüğün üst tarafındaki desenli plastik bölüm süper... :)

diyeceğim odur ki beğenmediğimiz Fiat Stilo nun göğüslüğüne bi dokun  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

-İç mekanda duyulan motor sesi

Bir yaşıma daha girdim, yol sesi desen tamam da, motor sesi?? Ben marş motorunu yakıcam nerdeyse, çalışan arabaya marş vermekten, daha bugün aracı alırken Mustafa Bey'in önünde yaptım da, adam güldü bana...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir yaşıma daha girdim, yol sesi desen tamam da, motor sesi?? Ben marş motorunu yakıcam nerdeyse, çalışan arabaya marş vermekten, daha bugün aracı alırken Mustafa Bey'in önünde yaptım da, adam güldü bana...

Abi bu sayfada 1-2 yaş yaşlandın sen ;D

3000 devirden sonra içeriye baya motor sesi geliyor.içeride müzik dinlersen anlamıyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...