Jump to content
Efebey

Ford Ve Ferrari Mahkemelik Oldu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey

Ford, İtalyan lüks spor otomobil üreticisini korsanlıkla suçladı.

110210fordhlarge.jpg

Ford lüks spor otomobil yapımcısı Ferrari’ye ve Amerika’daki satış koluna dava açarak onları siber korsanlıkla ve F-150 ismini kötüye kullanmakla suçladı.

Dava Ferrari’nin yeni Formula 1 yarış otomobiline “F150” ismini vermesinin ardından federal mahkemede açıldı.

İtalyan otomobil yapımcısı spor otomobil için www.ferrarif150.com adresinde bir web sitesi de açtı. Ford İtalyan şirketinin koyduğu tiresiz ismin Ford F-150 pikabın tireli ismine çok yakın olduğunu iddia ediyor.

Detroit’teki ABD Bölge Mahkemesi’nde açılan davada Ford, yargıçtan Ferrari’nin, ticari markasını ABD’de kullanmasını engellemesini istiyor. Gelebilecek bir yasak F150 ürünlerinin bu ülkeye ithalini, orada imalini veya satışını kapsayacak.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Gökhan

Ne olmuş tireli olsa olmasa. İkiside farklı konsepte.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest uyumsuzelement

mesele aradaki tire değil isim duyurmak iyi ve ya kötü

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Efebey

Ferrari Ford tatlıya bağlandı

Ford dava açınca “Şahlanan At” Formula 1 otomobilinin tam ismini kullanacağını açıkladı.

Ford'un, “F150” kısaltmasını kullanması nedeniyle Ferrari’yi dava etmesinin ardından İtalyan otomobil yapımcısı artık Formula 1 otomobilinin tam ismi “Ferrari F150th Italia”yı kullanacağını açıkladı.

Ford Çarşamba günü Detroit’teki ABD Bölge Mahkemesi’ne yaptığı şikayet başvurusunda Ferrari’nin F150 logosunun ABD’nin en çok satan aracı olan Ford F-150 pikap kamyonetinkine aşırı benzediğini belirtmişti.

Ferrari Ford’a F150 isminin asla ticari olarak satılan bir ürünün ismi olarak kullanılmadığını, gelecekte de kullanılmayacağını ve tek kişilik F1 otomobillerinin seri üretiminin kesinlikle yapılmayacağını söyledi.

F1 otomobiline F150 isminin verilmesinin nedeni İtalya’nın, birleşmesinin 150. yıldönümünü kutlamasından kaynaklanıyor. Bu İtalya’da o kadar önemli bir olay ki, hükümet tarafından, sadece bu yıl, o gün ulusal tatil ilan edildi.

Ford F-150 model ismini 1975 yılından beri kullanıyor. 1997 yılından bu yana F-150 pikabından şirketin sağladığı brüt hasılat 180 milyar doların üzerinde.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
SeZaR_323

Ford'un kuyruk acısı olmuş.. Alakasız ve saçma bi mantık bence.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...