Jump to content
Efebey

Mercedes-Benz C Coupe Tanıtıldı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey

Şirket, Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak C sınıfı coupe ile gençlerin kalbini çelmeyi hedefliyor.

quevc4ga.jpg

Bir Mercedes sözcüsü şirketin Stuttgart’taki merkezinde yaptığı açıklamada, “Bu coupe gelmiş geçmiş en sportif C sınıfı otomobil olacak,” dedi.

Mercedes coupe’nin toplam C sınıfı satışlarının yüzde 10 ila 15’ini oluşturmasını bekliyor.

Mercedes’in satış ve pazarlama bölümü başkanı Joachim Schmidt, “C sınıfı portföyünü genişleterek bilinçli bir şekilde yeni müşterileri hedefliyoruz,” diye konuştu.

Mercedes yetkilileri C sınıfı Coupe’nin profesyonel başarıya, hayattan zevk almaya ve güçlü bir sorumluluk hissine büyük önem veren 35 ile 45 yaş arasındaki müşteri grubuna uygun olarak tasarlandığını belirtti.

HIS Automotive’de çalışan analiz uzmanı Henner Lehne, Mercedes’in 2011’de dünya çapında tahminen 312.100 toplam C-sınıfı otomobil satacağını, bunların 25.400’ünün coupe olacağını, 2010’de ise bu rakamların sırasıyla 331.100 ve 55.200 olmasının beklendiğini söyledi.

Yeni C sınıfı coupe’nin piyasaya sürülmesiyle beraber geçen yılın sonuna kadar Brezilya’da üretilen daha küçük CLC spor coupe’un satışına da son verilecek.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...