Jump to content

Jant Bulamıyorum

oldcity26
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar yeni 1999 mazda 626 aldım üzerinde çelik jantları var fakat benim pek hoşuma gitmiyor

şöle afilli duracak bişey arıyorum Eskişehirde bulamadım kafama göre bişey,

bide 5*114,3 olunca pek bi sıkıntı oluyor

bu konuda yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim

Edit: Başlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

benim jantlar DJ ve ben kitapçığından baktığımda bir çok modele uygun çok güzel jantlar görmüştüm bir bak istersen netten belki beğendiğin bir model çıkar karşına.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kolay gelsin, belirlediğin bir jant ebatı varmı buna göre araman daha kolay olacaktır, önerim yabancı formlarda kullandığın araca uygulanan jant modellerine bakıp benzerini veya aynısını burdan bulmak. neden yabancı form diyorum bizim web form sitesinden başka kapsamlı site TR de yok :). jant ebatını orjinal değerinden yüksek düşünüyorsan mutlaka spor yay alman gerekecek tecrübeyle sabittir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kolay gelsin, belirlediğin bir jant ebatı varmı buna göre araman daha kolay olacaktır, önerim yabancı formlarda kullandığın araca uygulanan jant modellerine bakıp benzerini veya aynısını burdan bulmak. neden yabancı form diyorum bizim web form sitesinden başka kapsamlı site TR de yok :). jant ebatını orjinal değerinden yüksek düşünüyorsan mutlaka spor yay alman gerekecek tecrübeyle sabittir.

Orijinal jant ebatlarını değiştirmeyi düşünmediğim için sıkıntı çekiyorum ya zaten

:)

Cms'nin yaklaşık 10 çeşit modeli var hepsi de birbirine yakın ve yeni model değil.

benim jantlar DJ ve ben kitapçığından baktığımda bir çok modele uygun çok güzel jantlar görmüştüm bir bak istersen netten belki beğendiğin bir model çıkar karşına.

Dostum; 5*114,3 ölçüleri var ya her şey onunla başlıyor ve bitmiyor maalesef...

8:)

Yoksa piyasa jant kaynıyor...

İlgilerinize  teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

ben 2009 mazda3'ten çıkma 15 inch aldım, 92 626'ıma taktım, beğenmeyen hiç kimse olmadı, hoş olsada fark etmezdi çünkü ben çok beğenerek almıştım, ayrıca şu "yok" ifadelerini kullanmayın lütfen, siz paradan haber verecekseniz en basit örneği girin sahibinden.com'a o kadar çok varki anlatamam, mesela 2011 mazda 3 touring'ten çıkma vardı dün görmüştüm ama fiyata 800 TL yazmış, ya da hepsini bir kenra koyun Kor Metal'in 685 serisindeki tüm jantlar 114,3*5. fiyat aralığı ise 140-190 TL arasında değişiyor. Bu arada Honda, Hyundai ve diğer Japon arabalarının çoğu 114,3*5 kullanıyor, geriye sadece göbeğe sticker yapıştırmak kalıyor, herkese keyifli forumlar, saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Bence linkteki jantlar arabanız için güzel olacaktır. Bende jant değiştirmek istiyorum. Ancak orjinal takıntım var yani aracınızda beğenmediğiniz jantlara ben talip olabilirim. ;)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-orjinal-mazda-3-jant-takimi-boyasiz-kaynaksiz-113785507/detay/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende 4 adet 17 inc jant var .5 bijon mazda lara uygun. ihtiyacı olan varsa uygun fiyata veririm arkadaşlar.91 model 626 aracımdan söktüm.114,30 bijon aralığı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende 4 adet 17 inc jant var .5 bijon mazda lara uygun. ihtiyacı olan varsa uygun fiyata veririm arkadaşlar.91 model 626 aracımdan söktüm.114,30 bijon aralığı

Bence de fotoğraf koyarsanız ilgilenler çıkabilir, hem sizin için hem de ilgilenenler için buluşma noktası olur...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konu eski ama cvplar yeni =)

bende jant alacağım zaman çok zorlandım bulunmuyor 5x114,3 yada denildiği gibi çok göze hitap etmiyor ama araçlarımızın yani Mazda nın bir özelliği daha ortaya çıkıyor BMW ve subaru jantlarıyla aynı ölçüde jantlarımız var =)

kaangormek arkadaşımızın mesela jantları alınıp orjinalliği bozulmadan plasti dip ile kaplanıp çok dikkat çekici jantlar haline getirilebilir ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet öyle ama 17 lik jant biraz yordu beni. şu an 15 inc jantım var ve memnunum :) :)

doğru söylüyorsun orjinalinden çok farklı jant yoruyor yakıt sarfiyatı artıyor vs vs

bende 17 kullanıyorum 90 626da ama çok kafa yordum :D

orj 185/70/14 dü bende orj çapı ağırlığı yol tutuşu aynı olsun diye alışımlı mrr h2 jant ve özel ölçü bulana kadar çok uğraştım 195/40/17 lastik taktım yakıtta değişim olmadı tutuş birazdaha arttı konfor düştü doğal olarak görünüm güzellşti =))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet görünüm güzelleşiyor ama konfor sıfır :)

mesela ben abarttım 195 taban aldım ama mesela 215/40/17 corollaya bindimki bizim arabalardan daha iyi değildir süspansiyonları konforu, ama daha yumuşaktı kilo olarakta bizimkiler 1 ton yanlış olabilir ama corolla 1290kg diye hatırlıyorum. 215 taban bile fark ettiriyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...