Jump to content

LPG Montajı Sonrası Benzin Göstergesi

gokhan8562
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar bugun araca lovato marka lpg taktırdım.Hersey guzel surduk bıraz ama eve donerken benizn ısıgı yandı.Benzın yok dıyor .benzın aldım ama gene sıfır gosterıyor.Lpg den kaynaklanıyor galıba motor gıdecegı yolu hesaplayamıyor ondan oluyor dedı takan servıs.

Dusunce ve tecrubelerınızı beklıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG ile ilgili olacağını sanmıyorum. Deponun içindeki şamandrayla ilgilidir. Benzini az aldıysanız çok farketmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg yı taktırdım ardından eve gelırken benzınle kullanmadıgım halde ıbre dustu ve sıfıra ındı .Aracta zaten benzın vardı 50 tl lık daha aldım fakat ısık sonmedı.

Göruslerınızı beklıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne demek ıstediginizi anlayamadım.Da durum benzın bıtmesı degıl ceyrek depo benzın vardı zaten lpg taktım sora eve gelırken oldu ustune 50tl lık daha kopydum ama hala aynı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzin şamandırası arızalı olma şansı 100 de 0,00000001 gibi birşey....

birşey soracapım bizim kmnin orada yazan benzin göstergesinde de benzin yok mu görünüyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet orada benzın yok gorunuyor benzın uyarı ısıgı da yanıyor .Kalan km de 40 da kaldı

Netten baktım bııraz lpg taktıranların bazılarında boyle sorun oluyormus.Yol bılgısayarıyla alakalı olabılırmıs.Arac gıdıyor fakat benzın azalmıyor dıye ecu karıstırıyo olabılırmıs.Lpg taktırmıs arkadaslar boyle sorun yasadılar mı hıc

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neden olabilir acaba aracta benzın (isik yanmıyordu)vardı.Donuste lpg ıle geldim.Gelirken benzin isigi yandı.Sonrasında 50 tl daha benzın aldım ama ısık hala yanıyor .sabah baktım hala yanıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dönüşte benzin ile gelmiş olabilirmisiniz farkında olmadan birde benzin aldıktan hemen sonra ibre  kalkmıyor biraz zaman geçiyor ondan sonra yükseliyor benzin ibresi bunada aldanmış olabilirsiniz onun haricinde anormal bir durum olduğunu sanmıyorum

Arkadaslar bugun 70 tl lık daha benzın aldım.Aldıktan sonra ibre 3/4 un de üzerine cıktı.Bu nasıl oluyor .Gösterge boyle tutarsız mı calısıyor.Garip bi durum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kalan mesafe ecudan alıyor ama depo göstergesinin ecu ile bi ilgisi olmaması lazım... anlattığınız olay şamandıra arızası diye düşündürüyor ama lpg takıldıktan sonra şamandıra arızasının sadece tesadüf olma ihtimali de tartışılabilir tabii ki... hayat tesadüflerle dolu :D sorun çözüldüğünde paylaşırsanız md house edasıyla konuyu sonlandırabiliriz sanırım  :geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun çözüldü galiba şamandıra takıldı az benzını algılamamıst ama simdi 1 haftadır sorun yok depo 3/4 kadar dolu.

Sadece durum garıp lpg lı arabada benzın nerdeyse full :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun çözüldü galiba şamandıra takıldı az benzını algılamamıst ama simdi 1 haftadır sorun yok depo 3/4 kadar dolu.

Sadece durum garıp lpg lı arabada benzın nerdeyse full :krrsz:

dediğim gibi hayat tesadüflerle dolu :) ama o şamandıranın takılı kalma anının lpgnin takılmasına denk gelmesi de enteresan açıkçası, acaba?? diye düşündürüyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Deponun full olması iyidir :) Benzin pompasını sağlıklı tutar ayrıca insana güven verir bu LPG milletinin ne zaman biteceği elli olmaz. Ayrıca gelen zamlar malum, bir süre sonra insana kar etti hissini de tattırır :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama gercekten garıp taktım lpg yı 5 km gıttım ıbre dustu kendılıgınden,bide benzın azalmadan dustu.Neyse benzın yemıstır dedım .30 tl aldım ,arabayı alıstırdım sonmedı.:) Neyse 20 daha koy dedım pompaıya.Sora gene kontak gene ısık yanıyor.Daha koymadım hemen gazı takanı aradım.Arkadasta yol bılgısayarından falandır dedı bıraz bekle duzelır dedı.Neyse dedım sabah alıstırdım gene yok.Sora bı 60 tl lık daha aldım,İbre hooop 3/4 tamam dedım.

Ama sonrasında nette yazdıkları gıbı dusme kalkma olmuyor.Sımdı stabıl cok az dusuyor oda sabahları benzınle yaptıgım 2-3 km den.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

Merhabalar.Lpg montajı için araştırma yaparken bazı arkadaşların benzin göstergeleriyle ilgili sorun yaşadıklarını okudum.Araç lpg de giderken benzin göstergesi de harcama yapıyormuş gibi düşüyormuş.Aracınıza yapılan montaj sonrası böyle sıkıntılarınız oluyor mu? Olmuyorsa da kitinizin markasını öğrenmek isterim.Bu arada aracım 2010 sedan a/t.Yardımcı olabilecek herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzin göstergesinde bir değişiklik olmaz. Sadece menzil düşer. Yani kalan mesafe bir süre sonra 0 ( sıfır ) km ye düşecektir o kadar.. Benzin göstergesinde bir düşme varsa tek açıklaması aracın benzin yaktığı veya sızdırdığıdır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...