Jump to content

Sağa Çekme Sorunu (1998)

leaderiron
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhabalar aracımda normal yolda giderken sağa çekme vardı

( e5 te bariz fark ediyosun )

rota götürdüm usta elime bir liste verdi

sağ sol rot kolu

burçlar rot başı v.s bunları aldım

tanıdığım ustaya değiştirdim

usta taktıktan sonra kendi rota sokturmuş

aracı teslim aldım araba gene sağa çekiyor eskisinden daha kötü şimdi direksiyonda titriyor falan

neyse rotçuya gittim oda bana dediki bu arabayla cok uğraştım

ön lastikleri ters düz ettim

aks kafalarında da sorun olabilir

tekerleklerinde iyi değil

cantların büyük 16 inç

falan falan

kesin bişey söylese tamam

halledelim diyicem ama

nerde

kesin bi usta varmı

türkiyede

ben aradım bulamadım bu araba piyasasında

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adem usta yı tavsiye ediyorum,

Benim guzuyu ilk aldığımda Ademe götürdüm, önce beni dinledi sonra aracı lifte kaldırıp beraberce altına baktık.Arızalı olan ve yakın zamanda sorun çıkarabilecek tüm parçaları gösterdi.Daha sonra bilgisayara bağlayıp motor ile ilgili tüm bilgileri verdi.Tüm bu incelemeler sonunda parça listesi ve işçilik masrafını yazdı.Allah razı olsun ,yapılan işlemlerden sonra hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastiklerdendir, bende 17 jant kullanıyordum, eğer araç yolda durmuyorsa (yani bir sağa bir sola çekiyorsa) ön takım ama sürekli aynı tarafa çekiyorsa lastiktendir, tecrübeylede sabittir :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar aracımda normal yolda giderken sağa çekme vardı

( e5 te bariz fark ediyosun )

rota götürdüm usta elime bir liste verdi

sağ sol rot kolu

burçlar rot başı v.s bunları aldım

tanıdığım ustaya değiştirdim

usta taktıktan sonra kendi rota sokturmuş

aracı teslim aldım araba gene sağa çekiyor eskisinden daha kötü şimdi direksiyonda titriyor falan

neyse rotçuya gittim oda bana dediki bu arabayla cok uğraştım

ön lastikleri ters düz ettim

aks kafalarında da sorun olabilir

tekerleklerinde iyi değil

cantların büyük 16 inç

falan falan

kesin bişey söylese tamam

halledelim diyicem ama

nerde

kesin bi usta varmı

türkiyede

ben aradım bulamadım bu araba piyasasında

hani ustaya gittim demiştiniz. adam usta değilmiş demekki... açık ağız takımı duvara asan usta ilan ediyor kendini. (usta olan ustalara lafım yok) istanbul'da işiniz zor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adem usta yı tavsiye ediyorum,

Benim guzuyu ilk aldığımda Ademe götürdüm, önce beni dinledi sonra aracı lifte kaldırıp beraberce altına baktık.Arızalı olan ve yakın zamanda sorun çıkarabilecek tüm parçaları gösterdi.Daha sonra bilgisayara bağlayıp motor ile ilgili tüm bilgileri verdi.Tüm bu incelemeler sonunda parça listesi ve işçilik masrafını yazdı.Allah razı olsun ,yapılan işlemlerden sonra hiçbir sorunla karşılaşmadım.

adem usta nerdedir kendisi umarım anadolu yakasında falandır uzak bir yere götüremem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastiklerdendir, bende 17 jant kullanıyordum, eğer araç yolda durmuyorsa (yani bir sağa bir sola çekiyorsa) ön takım ama sürekli aynı tarafa çekiyorsa lastiktendir, tecrübeylede sabittir :hi:

peki lastiklerin sadece ön ikisini değiştirmem yeterlimi yoksa komple dört lastikmi

ve hangi marka öneriyosunuz kullanım %50 şehir içi %50 e5 çakır çukur  yollar

16 inç cant lastik ebatı ve marka

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adem usta Avrupa yakasında Esenler'de.Ben Kadıköy'de oturuyorum ama konu güvenebileceğim bir usta olunca değil Avrupa yakası Ankara'ya bile giderim.Bizim guzulardan öyle herkes anlamaz,usta seçiminde çok dikkatli olmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki lastiklerin sadece ön ikisini değiştirmem yeterlimi yoksa komple dört lastikmi

ve hangi marka öneriyosunuz kullanım %50 şehir içi %50 e5 çakır çukur  yollar

16 inç cant lastik ebatı ve marka

Önleri değiştirmeniz yeterli ama jantlarınız nasıl o da önemli eğilme yamulma olmuşsa lastikleriniz tekrar yamulabilir yoldan sapar, marka olarak toyo kumho federal öneririm hem uygun hem yol tutuşu iyidir
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün aracı alıp parçaları değiştirdiğim ustaya gittim ona araba parçaları değiştikten sonra daha kötü oldu dedim

onunla beraber rotçuya giittik

rotçu dediğimde koca michelin bayisi her türlü bilgisayarlı donanım var

aracı tekrar rota soktu 30 dakika uğraştı bir kaç vida fala değişti sonra ustam ve rotçu yola cıktı

geri geldiler cok az bi sağa çekme var dediler fark edilmeyecek kadar dediler sonra ustayla teste cıktık direksiyon simidi sola döndü biz düz gidiyoruz simit sola dönük duruyo tekrar rotcuya giitiik 30 dakika gene uğraştı

şimdi tamam dedi benimde deneme fırsatım olmadı bakalım yapabilmişmi

yani isteyince yapılabiyo aslında ama bu ustalar nedense hep basite kaçıyooo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin şansınızada hep yanlış insanlar denk gelmiş, ben ön takım yaptırırdım ama benim rotçumda ustamda aynı işletme sahibiydi parçayı değiştirir ayarını yapar denemesini yapar yollardı beni. Lastikleri değiştirmeyi denediniz mi bilmiyorum ama lastik balansı denilen işlemi söyleyin bakalım orda sonuç çıkar lastik yamuk mu değil mi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında ne öğrendim biliyomusunuz cok ta pinpirik olmamak lazım

adamlar ne arabalarla yola cıkıyolar bende uğraşıyorum arabam ip gibi düz olsun yağ gibi aksın

ben uğraştıkça ustalar dahada bozuyooo

hakkını arayan müşteri olmayınca ustalarda herşeye tamam bu kadar olur bundan fazla olmaz bundan bişey olmaz gibi yorumlar yapıyolar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Siz Adem Ustaya gitmemeye direniyorsunuz ama daha fazla zaman harcayıp daha fazla para bitirebilirsiniz :) Benim 90 Model 323 vardı en son, 1 gün kaldı orda en son rot ayarına soktuk beraber Adem ustayla 140-150 ile giderken elimi bırakıyordum 1cm bile oynamıyordu direksiyon. Hem yakıtda düşmüştü bunlar yapıldıktan sonra.

Bu arada Benim evimde Ataşehirde ama yinede gidiyordum esenlere :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

İyi günler bu Adem Ustannın yeri adresini verebilirmisiniz bende götürmek istiyorum sanırım anlatığınıza göre iyi bir usta

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnşallah doğrudur ;

Ekinciler otomotiv

Mimar Sinan Mah. İstanbul Cad. No:16 / 2 Sok. No: 10 Esenler / İstanbul

Telefonu : 0212 568 69 45

Cep Telefonu: 0535 315 57 19

Firma Yetkilisi : Adem Ekinci

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...