Jump to content

Yeni Mazda3 Landi Renzo

scrn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar forum sitelerinden gördüğüm kadarıyla mazda 3 lerde lpgden dolayı "sorun var uyumsuz ben şu sorunu yaşadım" vb. şeklinde net bir bilgiye ulaşamadım yada var ben denk gelmedim bilemiyorum dolayıdsıyla bugün Ankara Opanda aracıma landi renzo marka tüp taktırdım. Mazda 3 lpg uyumu hakkında zamanla yakıt değerlerini ve çıkan sorunları veya  memnuniyetimi sizlerle paylaşırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

takalı 7.000 km oldu. şimdilik öyle uyumsuzluk fln bir problem yok bende de. gas italy takılı. forumda lpgden başı ağrıyan yeni araç  sahibi yok henüz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

M. Soner Yıldırım

Nihayet Landi Renzo taktıran benden başka bir arkadaş çıktı :) Ben de yeni taktırdım aynı markayı ve ilk depoyu bitirdim gaz ile. İlk montaj sırıasında 6 lt almışlar montaj bitince ben de 30 lt aldım ve bu lpg ile 340 km yol katettim ortalama hesabım ile 0,24 kuruş yakıt harcamış oldum. Ama bunu 22 ye düşürmek hedefim :) Malum daha yeni takıldı ve bu hafta İstanbulun en soğuk günleri yaşandı. Tek sıkıntım çekişte. Müthiş bir çekiş kaybı var arabada. Bazen dikiz aynasından bakıyorum arabayı tutan mı var diye. Yokuşlarda sağdan gidiyorum beni geçen külüstür arabalara iç geçirerek bakıyorum. Bunun için 1000 km olmadan ustaya gidip görüşmem lazım yoksa çekilecek gibi değil aşırı çekiş kaybı. Aslında arabayı alır almaz taktırdığım için mazda 3 ün çekiş gücü nasıldır onu da çok iyi bilmiyorum ama 105 beygir bir araba bu kadar kötü olamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

M. Soner Yıldırım

Dün lpg bitince 60 km benzinle gittim çok az daha iyi idi lpg ye göre. Ama daha önceki arabam corolla hb dizel triptonik bile bu kadar kötü değil. Acaba arabada mı bir sorun var anlamadım ben bu işten birşey. Zaten teknik konulardan hiç anlamam ama yolda gidişi hiç güzel değil. Bir ara düz yolda gazı tabanladım 90 ı zor geçtim yanımda ki arkadaşta bilerek yavaş gittiğimi düşünüyomuş oysa ki ben pedalı dibe vurmuştum :( 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben performans açısından hiç şikayetçi değilim. Bir fark en azından ben hissetmiyorum. LPG taktıran Mazda3 kullanıcıları da öyle . Eğer 90 ı bile geçemiyorsanız o zaman çok farklı bir sorun olabilir. Bu araçlar gaza biraz dokundunuzmu normal bir şekilde 120 yapıyor zaten benzin / LPG fark etmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınızın bakımları ne zaman yapıldı peki ? Eğer motor yağı eski ise yada hava filtresi dolmuşsa yakıt daha zor yanar çekiş kaybı olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

90'ı geçmeme olunca durum kesinlikle başka bir şey var demektir. Performans kaybı olur mu, olur ama bu çok azdır. Benzinde 210 yaparsa düz yolda LPG'de 205 yapar. En azından benimkinde durum böyle. Yaklaşık 70.000 km'dir LPG var aracımda. Şu an 124.000 km'de. En ufak bir sorunum olmadı ve yok. ( Milano var bende)

Benim merak ettiğim arabayı alır almaz mı taktırdınız? Yani rodaj dönemi geçmeden mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

M. Soner Yıldırım

Arabayı 0 değil 2. el ve 147000 de aldım. Muhtemelen bi sıkıntısı var yoksa dizel 90 beygirlik corolladan daha kötü bir çekiş ve hızlanma yapması imkansız. 1000 km sonra 150 bin bakımı var ben onu beklemeden servise gideyim stres ve sinir yaratmasın bende.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

70.000 kmdir LPG de bir Mazda3 demek ki :) Gerçekten güzel bir haber bu.. Herhangi bir ek sistem ( yağlama v.b. ) var mı arabada ?

kesinlikle güzel bir haber :) maşallah

Arabayı 0 değil 2. el ve 147000 de aldım. Muhtemelen bi sıkıntısı var yoksa dizel 90 beygirlik corolladan daha kötü bir çekiş ve hızlanma yapması imkansız. 1000 km sonra 150 bin bakımı var ben onu beklemeden servise gideyim stres ve sinir yaratmasın bende.

servise gitmenizde yarar var gerçekten. arkadaşların dediğine katılıyorum, lpg de okadar çok performans kaybı olmuyor diğer aracımda (Astra G) 80 bin km dir lpg kullanıyorum ve neredeyse hiç performans kaybı yok, var ama Salih beyin dediği gibi 210 yapacağınıza 205 yaparsınız

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende lpg de daha iyi gidiyor :D

iki günlük tecrübeye göre :) benimde hoşuma gitti. bugün son işlemler için opana uğradığımda 2 tane  yeni mazda 3e  lpg takılıyordu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün lpg bitince 60 km benzinle gittim çok az daha iyi idi lpg ye göre. Ama daha önceki arabam corolla hb dizel triptonik bile bu kadar kötü değil. Acaba arabada mı bir sorun var anlamadım ben bu işten birşey. Zaten teknik konulardan hiç anlamam ama yolda gidişi hiç güzel değil. Bir ara düz yolda gazı tabanladım 90 ı zor geçtim yanımda ki arkadaşta bilerek yavaş gittiğimi düşünüyomuş oysa ki ben pedalı dibe vurmuştum :( 

Dizel araç tork açısından çok kuvvetli olur benim eski aracım 110 Beygir 240Tork Tdci C-Max di performansı inanılmazdı. :) Ama 90 Beygirle kıyaslayınca çok fark etmese gerek. Çünkü arada 15 Beygir fark var.

Bende arkadaşlara katılıyorum. Bir yanlışlık olmalı yada sizin beklentileriniz dizele göre kıyaslayınca biraz fazla olabilir. Bence arabanın performansı iyi bende Tartarini marka tüp takılı çok az bir performans kaybı var denilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

138000km de aracım lpg de otobanda 210 km hız yaptım.yokuşlardada bana bi sıkıntı çıkarmadı bnm tek sorunum araç hızlanmada bence tipine göre zatn pek seri sayılmaz ben açıkçası daha sserri bir arab bekliyordum mazda 3 ü almadan önce hondalar gibi 125 bg koysalarmış çok iii olurmuş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

M. Soner Yıldırım

138000km de aracım lpg de otobanda 210 km hız yaptım.yokuşlardada bana bi sıkıntı çıkarmadı bnm tek sorunum araç hızlanmada bence tipine göre zatn pek seri sayılmaz ben açıkçası daha sserri bir arab bekliyordum mazda 3 ü almadan önce hondalar gibi 125 bg koysalarmış çok iii olurmuş

Doğrusu benim de Mazda ile en büyük hayal kırıklığım beygir gücünün az ve seri hızlanmaması oldu. Dışardan görenler bu araba uçar diyor :) Bir de çok sert suspansiyonları gerçi buna yavaş yavaş alışıyorum. Bir de şu bakımını yaptırabilirsem iyi olacak. Şu ana kadar otobanda en fazla 140 yapabildim belki 150 yi bulurdum ama araba  gitmiyor :( 205 - 210 ları duyunca sıkıntı bastı bana yine.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğrusu benim de Mazda ile en büyük hayal kırıklığım beygir gücünün az ve seri hızlanmaması oldu. Dışardan görenler bu araba uçar diyor :) Bir de çok sert suspansiyonları gerçi buna yavaş yavaş alışıyorum. Bir de şu bakımını yaptırabilirsem iyi olacak. Şu ana kadar otobanda en fazla 140 yapabildim belki 150 yi bulurdum ama araba  gitmiyor :( 205 - 210 ları duyunca sıkıntı bastı bana yine.

haklsını bg düşük bencede kalıbının adamı değil:)bazen ışıklarda yanımda duran araç beni gaza getirmeye çalışıyor ama cesaret edemiyorum bırak geçtiim diye hava atmasın diyorum.ama benzinde kaç yapıyor araba denedizniz mi hiç 150 doğanlar bile yapıyor sıkıntı var o zaman
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de Aralık da aldım arabayı. bakıyorum herkes tüp taktırıyor. Ben biraz binip arıza çıkarmı diye bekleyeceğim. Ama nasıl kıyacagım bilmiyorum. Bir yanda benzin fiyatları.... Biri bana gaz versin tüp taktıracağım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de Aralık da aldım arabayı. bakıyorum herkes tüp taktırıyor. Ben biraz binip arıza çıkarmı diye bekleyeceğim. Ama nasıl kıyacagım bilmiyorum. Bir yanda benzin fiyatları.... Biri bana gaz versin tüp taktıracağım

arkadaşım benm araba 138000km de ben 10000kmir kullanıyom ne 2 yıl önce takılmış lpg bi sıkıntı yok
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

M. Soner Yıldırım

Valla zengin değilsen taktır kardeş. Keşke %65 vergi olmasada taktırmasak bu mereti ama 40 kr tan 25 kr a  inince yakıt giderim oh be dedim ki benzinlide 1 ay kadar kullandım :) Keşke simit değil de tüp olanından taktırsaymışım daha çok lt alırdım bagaj zaten dev gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...