Jump to content

Yeni Mazda2 mi 2. El Mazda3 mü ?

Zotone
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yok yok yasak değil.

2. araç yanlış görmediysem sport paket. Daha iyi diğerine göre.

Eğer bakacaksan tavsiyem 1.5 lere öncelik ver. ASR ESP Mevzusuna takma fazla. Çoğu ilan sahibi onların ne olduğunu bilmeden işaretliyor. :D Daha uzmanlar bilgi verecektir.

Ama bir senede 20bin km. Maşallah yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 53
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

7

• Gökhan

11

• gokhan8562

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest edarguner

Yok yok yasak değil.

2. araç yanlış görmediysem sport paket. Daha iyi diğerine göre.

Eğer bakacaksan tavsiyem 1.5 lere öncelik ver. ASR ESP Mevzusuna takma fazla. Çoğu ilan sahibi onların ne olduğunu bilmeden işaretliyor. :D Daha uzmanlar bilgi verecektir.

Ama bir senede 20bin km. Maşallah yani.

Benimde Tavsiyem 1.5 olanlar. Ama ben hep tek kişi olucam arabada dersen belki 1.3 avantaja dönüşebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Bence hiç bir avantajı yok Ediz. MTV de aynı. Yakıtta.

Şimdi dikkat ettim, 1300cc üzeri motor ve 7.6 şehir içi tüketim varmış 1.3'de. Dediğin gibi hiç bir şartta avantajı yok, hatta dolu bir araçta dezavantajı çok Abi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet esp yok. Mazda2 1.5 gayet hızlı. Ortalamda düz viteste 7lt civarında. Benim araç 195-45-16 lastiklerle çok çok iyi yol tutuyor. 2, 3den daha sert. 3 sedan kullandım arka tarafı benim sport paket  2 kadar stabil değil. Hb kullanmadım o nasıldır bilmiyorum.

Makine olarak 3 ile 2 nin makinesi aynı. Sadece pistonları değişik. hatta aynı subap ve silindir kapaklarını kullanıyor. Blok felanda aynı. Piston çapı küçültülerek hacim 1.6 dan 1.5 düşürülmüş. Performans olarak 3 den daha iyi.

3 ün avantajlarına gelirsek; daha büyük daha konforlu daha dolu sonuçta bir üst sınıf araç. Son hıza biraz daha geç ulaşıyor.

2 nin avantajları ise daha hafif daha güçlü daha az yakıyor daha kıvrak şehir içi ideal olmasına karşın yüksek hızda da en ufak sıkıntı yok. Fabrika verisi 190km olan hızı görmekte hiç

zorlanmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hiç tereddüt etmeden 3 alırdım. Küçük araç bir zaman sonra sıkar adamı. Park ettiğin yerde bile diğerlerinin yanında çok heybetsiz kalır. Bagaj da gün gelir lazım olur. Yakıt ve vergi olarak da pek bir fark yok. Mazda 3 hem spor hem ihtişamlı duruyor.

Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadasım önce bi git 2 nin sürücü koltuguna otur,sonra da 3 ün.Hıc tartısmaya da gerek kalmayacak.Ne o oyle konsol yol bisey yok tıp desen kadın arabası gıbı.

Al paşalar gibi 3 ü bak keyfıne sunrooflu,full donanımlı oturdugun zaman keyıf alırsın.

Tabı yakıtına paran yeterse 6 da bakabılrısın ama fıyat /performans için 3 ü düşün bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet abi benim araç sport modeli. Ön tampon, panjur, marşbiye, arka spoiler, ön farlar, arka tampon, egzost ucu, jant ve lastikler, beyaz zeminli gösterge, spor döşemeler, yol bilgisayarı normal 1.3 den farklılıkları.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet abi benim araç sport modeli. Ön tampon, panjur, marşbiye, arka spoiler, ön farlar, arka tampon, egzost ucu, jant ve lastikler, beyaz zeminli gösterge, spor döşemeler, yol bilgisayarı normal 1.3 den farklılıkları.

Bir de bunun çok az getirtilmiş olan gri jantlıları var. Çok hoşuma gitmişti ilk gördüğümde :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı şeyleri sizin arabanız için söyleseler ne dersiniz :)

Söyleyebilir tabi bence boyle bende cok eskı kullanıcı degılım ama aracı almadan once gıttım mazda 2 ye bındım yenı kasa 3 e bındım.Ben 2 den memnun kalmadım sonucta sınıf farkı var araca oturunca surucuyu sarmıyor.Ben hep sıfır alt segmenttense 2 . el ust segmentı tercıh ederım.

Gidip de yenı araba dıye sıfır albealara ,cliolara o paraları verenlere şaşarım.Sıfır oldugu ıcın lpg de takamazlar.Madem o kadat yakıta para verecegım aynı paraya gıder eskı kasa audi a6 alırım.Lpg takarım ve yinede o sıfır albeadan az yakar.

Bide sıfır kokusu gibi deyımler de bana pek cazıp gelmıyor.Verıyorsun yıkamacıya detaylı temızlık artı bıde illa sıfır dıosan dösemecıye de verıyorsun 1000 tl oluyor sana sıfır gıbı bi a6 o lüxü yasamak da cabası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Söyleyebilir tabi bence boyle bende cok eskı kullanıcı degılım ama aracı almadan once gıttım mazda 2 ye bındım yenı kasa 3 e bındım.Ben 2 den memnun kalmadım sonucta sınıf farkı var araca oturunca surucuyu sarmıyor.Ben hep sıfır alt segmenttense 2 . el ust segmentı tercıh ederım.

Gidip de yenı araba dıye sıfır albealara ,cliolara o paraları verenlere şaşarım.Sıfır oldugu ıcın lpg de takamazlar.Madem o kadat yakıta para verecegım aynı paraya gıder eskı kasa audi a6 alırım.Lpg takarım ve yinede o sıfır albeadan az yakar.

Bide sıfır kokusu gibi deyımler de bana pek cazıp gelmıyor.Verıyorsun yıkamacıya detaylı temızlık artı bıde illa sıfır dıosan dösemecıye de verıyorsun 1000 tl oluyor sana sıfır gıbı bi a6 o lüxü yasamak da cabası.

Sen şaşmaya devam et. Herhalde eski arabaya binmemişsin sen. Bir başlarsa öksürmeye görürüz eski model üst kasa arabanı. Hem LPG şart mı? Dizel aldınmı sorun yok zaten. Haa sahi senin arabanın dizeli yok değil mi? Unuttum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz önce daha sakindin :D

Lafın gittiği yerde bende vardım.

Ucu bana kadar girdi de ondan sukunetim gitti. :D

Arkadaşımız şaşarmış ta onun için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...