Jump to content

İlk Çalışmada Stop Etme

tuğrul gündoğan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

tuğrul gündoğan

arkadaşlar iki haftadan beri aracım ilk çalıştırmadan sonra ışıkta durursam veya frene basarsam devir düşüyo ve stop ediyo. araç lpgli ama bu sorun daha lpgye geçmeden oluyo ve araç ısındıktan sonra takriben 10 dk falan herhangi bir sorun olmuyo sizce sebebi ne olabilir fikri olan veya başına böyle bi olay gelen varmı acilen cevap bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

arkadaşlar iki haftadan beri aracım ilk çalışmadan sonra ısınana kadar bir yerde durursam veya frene basarsam stop ediyo araç lpgli ama galiba sorun lpgde değil çünkü daha lpgye geçmeden yapıyo motor ısındıktan sınra herhangi bir sorun olmuyo. sebebi hakkında fikri olan varmı ne  yapmamı önerirsiniz

Bu sorun arkadaşımda farklı bir marka araçta baş göstermişti. Rölanti sensörü ile hararet müşürü değişince problem ortadan kalktı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç daha soğukken motorun daha yüksek benzin oranıyla çalışmasını sağlayan, ısındıkça etkisi azalan bir back-valve var bildiğim kadarı ile. Benim aracımda devir ile ilgili problemler baş göstermişti bir aralar o sırada öğrenmiştim. Belki bununla ilgili bir problem olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne kadar sıklıkla benzin koyuyorsun onu bilmiyorum ama önceki arabamda bende yaşamıştım içindeki benzini sonuna kadar zorladım sonra yeni benzin aldım sorun düzeldi. servis yetkilisi yakıtı kokladı benzinde sorun var demişti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesinlikle kokladı :D fiat birmot servis şefiydi sanırım. 90000 bakımına girmiştim yazılımsal problem  olabilir deyip yazılımı tekrar yüklediler teslim almaya gittiğimde daha ilk çalıştırışta stop etti araba servisi şefi geldi depoyu açtı kokladı yakıtta problem var dedi iyi salladı dedim :D neyse deneyim dedim düzeldi problemim ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesinlikle kokladı :D fiat birmot servis şefiydi sanırım. 90000 bakımına girmiştim yazılımsal problem  olabilir deyip yazılımı tekrar yüklediler teslim almaya gittiğimde daha ilk çalıştırışta stop etti araba servisi şefi geldi depoyu açtı kokladı yakıtta problem var dedi iyi salladı dedim :D neyse deneyim dedim düzeldi problemim ...

Tecrübe budur işte :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaslar son uc gundur ıkı defa motor soğukken aracım stop edıyor.aracı çalıştırdıktan 1-2 dk sonra oldu ıkı defa.daha once bu sorunu yasayan arkadas gıbı lpgye daha gecmden bu sorun meydana gelmekte.varmı fıkrı olan,sımdıden tskler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar iki haftadan beri aracım ilk çalıştırmadan sonra ışıkta durursam veya frene basarsam devir düşüyo ve stop ediyo. araç lpgli ama bu sorun daha lpgye geçmeden oluyo ve araç ısındıktan sonra takriben 10 dk falan herhangi bir sorun olmuyo sizce sebebi ne olabilir fikri olan veya başına böyle bi olay gelen varmı acilen cevap bekliyorum

bir çok nedeni olabilir...

1- bujiler

2- ateşleme bobini

3- buji kabloları

4- rolanti sensörü

5- westinghouse (çok çok zor bir ihtimal ama vitesi boşa atıp frene bastıktan sonra stop ediyorsa bakılacak ilk yer)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla benden nedenini bi bilsem çok iyi olacak.Kafamı kurcalamakta kaç gündür.Bu problemi yaşayan arkadaş da çözümü yazmamış.Konuyu açtıktan sonra neticeyi de paylaşırsak çok iyi olacak.

Haftasonuna kadar servis yolu gözükecek gibi gözüküyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün aracımı 40 bin bakımına soktum.Problemi de anlattım fakat birşey bulamadılar.Umarım birkez daha yaşamam..

Volkan bilgisayara bağlayıp kontrol ettiler mi ?

Umarım bakımdan sonra bir daha aynı sorunu yaşamazsın. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim.Evet bağlamışlar bilgisayara test sürüşünede çıkmışlar motor soğukken fakat birşey bulamamışlar.Zaten her zaman da yapmıyordu 3 kez başıma geldi 2 haftada.Bakım ilacı olur inş aracın..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim.Evet bağlamışlar bilgisayara test sürüşünede çıkmışlar motor soğukken fakat birşey bulamamışlar.Zaten her zaman da yapmıyordu 3 kez başıma geldi 2 haftada.Bakım ilacı olur inş aracın..

Bu tip sinsi arızalara, problemlere oldum olası sinir ve uyuz olmuşumdur. Bu her türlü şeyde geçerli otomobil, elektrikli ev aletleri, elektronik ürünler vs... sende arıza yapar. Servise götürürsün bir halt bulamazlar. Eve gelirsin, tak diye sende arızayı tekrarlar....:)

O yüzden birşey hiç çalışmasın, teşhisi daha kolay oluyor. Tamam o an çok can sıkar ama, en azından teşhisi daha kolay ve %100 kesin olur.

Allah hepimizi bu tip sinsi arızalardan, problemlerden esirgesin....:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tip sinsi arızalara, problemlere oldum olası sinir ve uyuz olmuşumdur. Bu her türlü şeyde geçerli otomobil, elektrikli ev aletleri, elektronik ürünler vs... sende arıza yapar. Servise götürürsün bir halt bulamazlar. Eve gelirsin, tak diye sende arızayı tekrarlar....:)

O yüzden birşey hiç çalışmasın, teşhisi daha kolay oluyor. Tamam o an çok can sıkar ama, en azından teşhisi daha kolay ve %100 kesin olur.

Allah hepimizi bu tip sinsiz arızalardan, problemlerden esirgesin....:)

Amin.Aynen dediğin gibi çok sinir bozucu bir durum.Sebebi de bilinmiyor ve her ihtmali düşünüyorsun.Sende sorun oluşuyor doktoruna götür sapasağlam çıkıyor:))

Bir daha tekrarlarsa zaten mersere götüreceğim bu sefer tecrube herşeyın ılacı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar benim sorun sübaplardanmış. sebepte lpg  o zaman antep servise götürdüm 900 tl ye patlamıştı sübap işi ama sübapları değiştirmediler ellerinde olmadığı için gelmesi 2 hafta sürer demişlerdi tornacıda ayarlatıp contaları falan değiştirmişlerdi. Çok şükür ondan sonra bir sorun çıkmadı garantide veremiyorlarmış inşallah sizinkide hallolur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar sorunu burada paylaştıktan sonra 2 kez daha aracım istop etti sabahları.Araç bakıma da girmişti fakat herhangi birşey bulamadılar.Ama sonunda sorunun kaynağını bulduk.Benzinden lpg ye geçerken bir ısı derecesi varmış.Standart olan 40 dereceymiş.Fakat benim araçta 35 dereceye ayarlamış lpg ustası.Buda hava soğukken sorun yaratıyormuş. Benzinden lpg ye daha tam yoğunlaşmadan geçiş yapmaya çalıştığı için araç istop ediyor.Ben bunu nasıl farkettim diyeceksiniz sabahları araç lpgye geçerken ya çok sarsıntılı geçiş yapıyordu ya da dediğim gibi istop ediyordu.Bu sorunu böylelikle halletmiş olduk.Isı derecesini 40 dereceye ayarladılar 2 haftadır herhangi bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...