Jump to content

Yeni Diş Yapılan Anahtara, İmmobilizer Programlama...

agahs
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar maceranın sonuna kadar geliyoruz,

ABD den, sıfır kasa kumandalı sustalı anahtar aldım, ama çip frekansı uymadı,

İngiltere den, kullanılmış ikinci el anahtar aldum, çip uydu uzaktan kumandayı programladım.

Geldi sıra, ABD den gelen, sıfır sustaya diş açtırtmaya,

diş açıldıktan sonra immobilizer programlama icinde kontagı ac kapa bişiler yapiliyor. Bunu bilen var mı?

teşekkürler şimdiden...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kumanda kolaması kolay. ancak...

Immo kodlaması için kesinlikle servise gitmeniz gerekiyor. çünkü bunu siz evde yapabiliyor olsaydınız hırsızlar da evin önünde yapabiliyor olurdu. Immobilizerin de bir espirisi kalmazdı. kesinlikle serviste yapılması gerekiyor.

cihaz bağlanıyor, araç bir kod veriyor. o kod siteden mazda'ya gönderiliyor. onun cevabı bir kod geliyor online olarak, ardından o kod araca girilip kodlanabiliyor ancak.

bu kod kısa bir süre geçerli oluyor, 1 kaç saat sonra geçersiz oluyor. yani adamlar bir algoritma geliştirmişler ona göre kodlanıyor. bu hizmete de sadece yetkili servisler ulaşabiliyor.

bilginiz olsun. başka yerde aramayın.

post-1225-141695284304_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servis kalsın, kendim cözerim inş.

43 bin tl ve üstünede 4 bin tl aksesuar alarak aldıgım arabama, alarmı takan servis, bi anahtarın remote programlanmasına 50 tl istedi,

olayda, 3 kez kontagı ac kapa, 3 kez kapiyi ac kapa sonra dügmelere bas, kendim yaptım.

ingilizce bir kac döküman buldum imo icinde, hic olmadı kumandasız yedek anahtarı takar kullanırım.

orjinal alarm takılan arabaya bir kumanda yedek vermeyen mazda utansın. her adım attıgımızda serviste sögüşlemeye calışanlar utansın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

43 bin tl ve üstünede 4 bin tl aksesuar alarak aldıgım arabama, alarmı takan servis, bi anahtarın remote programlanmasına 50 tl istedi,

olayda, 3 kez kontagı ac kapa, 3 kez kapiyi ac kapa sonra dügmelere bas, kendim yaptım.

ingilizce bir kac döküman buldum imo icinde, hic olmadı kumandasız yedek anahtarı takar kullanırım.

orjinal alarm takılan arabaya bir kumanda yedek vermeyen mazda utansın. her adım attıgımızda serviste sögüşlemeye calışanlar utansın.

İmzanın sonu güzel olmuş :D ama ne kadar değer veriyosak arabaya o kadar masraf yapıyoruz yapacak, zevk meselesi yapacak bişey yok... umarım halledebilirsiniz....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki Okan servisin satmadığı bir anahtar için bu eşleştirme yapılabiliyor mu ?

her anahtar kodlanabilir tabi...

fikrinize saygı duyarım. ama,

siz bu işi yapabilirseniz lütfen haber verin. ben sizin bu işi yapma ihtimalinizin olmadığını düşünüyorum. beceri veya yetenekle ilgisi yok. bu işi herkes yapabilseydi, hırsızlar da yapar anahtar götürürdü aracı. Ayrıca ham anahtarı yanlış kodlarsanız aynı anahtarı servisin bile tekrar kodlama şansı olmayabilir. ancak immobilizer'i devre dışı bırakarak olabilir. mevcut yeni anahtarı kendi imkanlarınızla kodlama şansınız yok. lütfen bir servise gidin. yada yolunuz düştüğünde bize gelin, para da almayalım, yeterki işiniz çözülsün...

önceki tecrübelerinizin kötü olması tüm servisleri kötü yapmaz...

• Beğen 2
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.thaimazda3.com/svmanual/esicont/en/srvc/html/B3E091467002W02.html

bu linkte ayrıntılı şekilde nasıl yapacagımızı anlatıyor. ingilizcesi iyi olan arkadaşlar bir göz atar ve yorumlarını yazarsa sevinirim.

Connect the WDS or equivalent to the DLC-2.

Bu demek oluyorki, WDS veya eşdeğeri (MMDS) cihazı lazım. Bu da demek oluyor ki, yetkili servise gitmelisiniz. piyasada ki global cihazlar immo kodlayamazlar. orjinal diagnostic cihazları lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...

arkadaşlar iş güc derken bir türlü devamını getiremedim,

yeni aldığım anahtarın uzaktan kumandası tamamdı, diş açma ve immo kalmıştı.

ankara carrefourda anahtarcıda, diş açtırdım, abilerde immo makinasıda vardı, immo da yapıldı. diş açma ve immo ya 25 tl verdim.

olay tamamdır. :)

immo yu kendimizin yapabileceği talimatlar da vardı fakat korktum yapmaya.

bizim araçların immo ayarı ford gibiymiş, öle dedi anahtarcı.

tek sorun her markanın boş kutuları varken, bizim kuzulara parça yok piyasada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne kadara mal oldu sormayın :(

amerikadan sıfır diş acılmamış , çipli kumandalı susta getirttim ebay den.

fakat bu anahtarın kumandası frekansı uymayınca programlama olmadı. programlamayı kendiniz yapabilirsiniz. cok kolay. ingilterede bir eleman cıkma kumanda satıyordu, onu aldım, onun içini amerikadan gelene taktım. programladım oldu.

diş açma ve immo kalmıştı oda yapıldı.

70-80 amerika, 80-90 civarı ingiltere, 25 anahtarcı, 200 e yaklaştı.

serviste 300.

diğer aracalar gibi parcası anahtarcıda olsa, 120 tl.

ama aklıma sonra geldi, hurdacılara gitsem belki perte cıkmış bir mazda 3 sustası bulabilirdik.onu programlıcaksın kumandasını, anahtarcılarda anahtar ucu olur ona diş açtırıp değiştirceksin. olay tamamdır.

hurdacıları da gezmenizi tavsie ederim. benim aklıma sonradan geldiğinden bakamadım.

ankara yıldız sanayisinde olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Konuyu hortlatmış olmakla beraber anlayamadığım bir durumu Okan'a sormak istiyorum... Bu üyemiz (Agah bey) senin olmaz dediğin programlamayı anahtarcıda yaptırdığını mı söyledi... Yoksa yapılan işlem başka bir şey mi?

8:)

Okan senin olmaz dediğin şey yapılmışsa eğer, neden immobilizerli araçların çalındığı gün gibi ortada...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

@agahs arkadaşın gönderdiği linkteki bilgiden yarım ingilizcemle benim anladığım şu abilerim kardeşlerim. eğer 2 tane (valid key) yani arabayı çalıştırabilen 2 anahtar var ise 3. anahtar direk No.1 Additional Key Registration Procedure (Using Two Valid Keys) başlığındaki gibi yapılabiliyor ve burda direkt kumanda tanıtma gibi adımlardan oluşuyor.

Eğer 1 anahtar varsa veya anahtarların hepsi kaybolmuşsa diğer seçenek Okan beyin söylediği gibi serviste cihaza bağlanıp yapılması gerekiyor.

Dediğim gibi ingilizcem çok iyi değil yanlış anlamış olabilirim yanlış bişey yazdıysam affola. Deneyecek arkadaşlarada bilen birine danışması tavsiye olunur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Konuyu hortlatmış oluyorum ama :) mazda 3 için sustalı anahtar yaptırdık immo tamam  araba çalışıyor ancak uzaktan kumanda çalışmıyor kodlama v.s denedik olmadı sıkıntı ne olabilir araç 2012 model kumandalı tek orjinal anahtarı var 2. anahtar kumandasız eski tip   .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...