Jump to content

Düşersen sanayiye, Allah Yardımcın Ola...

Guest ReyEm
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

sezar iyi okuyalım bence :) sen maddi olarak sınır yok dersen elbette çözüm var... :)

işe titanyum pistonlarla başlarsın,krankı değiştirirsin,yataklar beslersin,ona göre etekleri ayarlarsın,iticilere gerekli murç atarsın,oynarsın vs.vs.vs... sen paradan haber ver :) sabancının oğlu olsam ne işim var lantisle,ne işim var burada dimi? veririm arabayı,al sana sınırsız kredi kardeşim,yap böle böle arabayı getir derim,kestirir atarım :)

olay duygusal tamamen.... demek istediğim motora bikaç dokunuşla verim alamazsın! komple elden geçirmen gerekir anlatabildim mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

misal bi 93integra 135hp orjinalitesi. (hoş bu motor varyasyonlarına göre değişmektedir,nominal değer verdim )

sadee bi kapak taşlama ve hava filtresi değişimi ile dyno verilerinde 30hp lik bir artış söz konusu... ama bu lantiste mümkün mü?

velhasıl sözün özü; komplike değerlendirmedikten sonra ve objektif düşündüğünde bi honda veya bm kadar değil potansiyeli. yanlışım varsa düzeltebilirsiniz. neticede benimde bilmediğim görmediğim hususlar vardır mutlaka... burada ne ustalar var bildiğim kadarı ile :)

ama ben aracımdan memnunum. her ne kadar ha bire masraf çıkarsada :)

bu gidişle aldığımız fiyatın yarısına yakın para harcıycaz arabaya :) hayırlısı bakalım....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

saygıdeğer moderatörüm aynı yere geldik :)

tamamen DUYGUSAL :))))

olsun biz yetinmeyide biliriz,kanaat etmeyide...

allaha hamdolsun arabamız var,yolda da bıraksa,canımıda sıksa şöyle dışardan baktığımda "yakışıklı kerata" diyebiliyorum ve seviyorum... zaten sevmesem arabamı (ki sanırım genelde böyledir) yemin ederim uğraşılmaz!

bu arada arızacılık deneyimim arttı :) işin bu yönünden bakarak kendimi mutlu ediyorum bende...

ancak hakkaten yanlış usta,yanlış eller nelere sebep oldu anlatamam sizlere... masraf 1 ken 100 oldu...

allah sonumuzu hayır eylesin ne diyelim...

önce herkesi sonra bizi allah kazadan beladan esirgesin,ağız tadıyla kullanım nasip eylesin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hemde nasıl güzel oluyor abi :)

ben sırf kaportası için aldım,takdir edersin gerçekten temiz lantis bulmak zor.

benimkisinin ne değişeni var nede başka bişey,tamamen orjinal.

3 parçada güneş yanığı vardı,onlara bi lokal attırdım,tamamdır. ancak motoru canımı biraz sıkıyor. onuda hallatcez allahın izni ile...

egzos çiftlenecek

jant takımı alınacak

motora bikaç dokunuş olacak

ilk etapta yapacaklarım bunlar bakalım,hayırlısı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lantisten filtre egzost beyin ile 23-25bg alırsınız. Lantis motoru mazdanın en başarılı motorlarındandır. Wankeli gözardı edersek en başarılı altyapısı olan mazda motorudur. Uygun fiyata yapılacak ufak bir turbo ile çehresi değişir. Orjinal turbo manifoldu bile bulunuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Zaten aynı motorun 136 ve 145likleride mevcut. Sadece uygun ürün getirtmek gerekli değil mi Ömer?

Doğru parçalar derken; ngk kablo ve sensör gibi mi? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Kablo karanti, ama sensör nerede bilemiyorum :D Aha bunu yazıyor kargo detayında :D

Tracking number

9101150134711702415427

Processed through Sort Facility, 2011-05-02, 19:29:00, CITY OF INDUSTRY, CA, 91715

Electronic Shipping Info Received, 2011-04-29, 00:00:00

LAAAAAAAAAAANNNNN... LAAAAANNNNNNNNNN.....

Kabloyu yiyeyim sırtından, sensör olmadıktan sonra kabloyu ne yapalım. Çabuk bana o kargo firmasının CEO sunu bağlayın :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kusuruma bakmayın,iş yoğunluğundan biraz ihmal ettim :(

abi yavaş yavaş gireceğim mazdanın teferruatına,biraz zaman sıkıntım var bu aralar...

tabi maddiyatta önemli,onuda ayarlayacağız :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Bence sat kurtul.Araba nın belli ki ateşleme-enjeksiyon sistemi zaten sorunluyken anlamayan biri tarafından karıştırılmış. Mazda nın asla bozulmayan ve asla toplanamayan yeri aynıdır. Elektrik sistemi. Eğer bilmeyen biri kurcalamışsa vay o arabanın haline ki senin aracında bu açıkça görülüyor. Modifikasyon ile ilgili bilgilerinde de önemli eksiklikler var. Motora fazla girmeden verim alınabilir dedikten sonra verdiğin integra için kapak taşlama vs örneği çok ilginç. kapak taşlandıktan sonra asıl özel iş ve ustalık grektiren subap başta olmak üzere birçok ayar gereksinimi doğar. bunların hiçbiri de çok hafif modlar değildir. Ve inan bana lada motorundan bile 10-20 hp aldırır. Bu tip atmosferik modifikasyonlarda verilecek en hatalı örnek honda dır.Zaten limitlerde çalışan honda motorları aşırı besleme dışında hiçbir yolla kolay kolay artı güç üretmezler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...