Jump to content

Jazz veya Polo?

Zotone
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sevgili Mazdaclubtr üyeleri,

Yine değerli yorumlarınız ve önerilerinize başvurmak zorundayım ki ben bunu gerçekten önemsiyorum. Şimdi arkadaşlar ben mazda3 e gücüm yetmedi. 41500 fiyat çektiler en son Mazda3 impressive için olmadı. belki bir kaç ay bekleyip toparlayabilrdim ancak bildiğiniz üzere yakıt,performans gibi nedenleri de vardı. bugün sırasıyla 2011 honda jazz manuel 1.4 100ps(asla ishift -otomatik-dsg-vb düşünmüyorum),sonra ford fiesta 1.6 96ps titanium-x benzinli 7,6 şehiriçi (esp yok-hill holder-vs yok sadece abs-edb) denedim. ford fiesta için 33000 fiyat aldım. opak beyaz. jazz için en son 36000 +tüm masraflar dahil. fiesta yol tutuş biraz daha iyi. ama biraz. konfor aynı sayılır ancak jazz daha geniş ve ferah. fiesta daha şimdiden şirketlerin arabası oldu bile. ikinci elinin jazz dan daha ii olacağını zannetmiyorum. benim için önemi yok açıkcası. görüntü dersek tabiki fiesta ancak benim yanımda mazda 3 olmadıktan sonra pek bişey ifade etmiyor. yalnız fiesta da sanki virajlarda arkadan biraz kaydırma yapıyor araba ,esp yok,kontra yapmanız gerekebiliyor. bilmiyorum öyle hissettim. arabann kaç saniyede 100 km çıktığı hiç önemli değil benim için.  sonra Vw poloya baktım. yalnız Bluemotion olanına. 1.2 75 ps tdi 37000 fiyat verdiler. ancak arabayı test etme şansım olmadı. ancak şunu söyliyebilirim bluemotion full bir araba. tasarım olarak jazz dan daha kemikli, fiestadan daha oturaklı, iç tasarımı bayağı değişmiş, orada 1.6 90 ps dizel polo vardı, abs -iki hva yastığı dışında araba tam takır,37000 fiyatı var. gönlüm bluemotion 1.2 tdi 75 ps diyor ancak arabanın performansının normalin altında olmasından şüpheliyim. yarın aracı test edeceğim. polo nun 2 yıl 100 bin km garantisi var-jazz 6 yıl 150 bin. polo kasası daha oturaklı ve işçilik bence çok iyi. polo bluemotion 3.4l /89 g co2, ve donanım özelliklerini veriyorum..

1/3 - 2/3 oranında tam katlanan arka koltuklar -

Katlanabilir arka koltuklar S

Arkada 3 koltuk başlığı S

Bagaj bölümü aydınlatması S

Çift kademeli bagaj zemini -

Aux-in harici ses girişi -

Elektrikli ön arka camlar S

Beyaz aydınlatmalı ön gösterge paneli S

Deri direksiyon simidi S

Deri el freni ve vites topuzu S

'Power On' özel koltuk döşemesi S

Ön koltuk arkasında eşya gözü -

Ön/arka okuma lambaları -

Önde bardak tutucu -

RCD 210 Radyo-CD-MP3 çalar, 4 hoparlör S

RCD 210 Radyo-CD-MP3 çalar, 6 hoparlör -

Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu S

Yükseklik ayarlı ön yolcu koltuğu -

Yükseklik ve açı ayarlı ön koltuk başları S

Yükseklik ve derinlik ayarlı elektrohidrolik servo direksiyon S

Dış Donanım

5 J x 14 çelik jantlar, 175/70 R 14 lastikler -

6 J x 15 çelik jantlar, 185/60 R 15 lastikler -

6 J x 15 'Greenland' Alüminyum alaşımlı jantlar, 185/60 R 15 lastikler S

Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar S

Far yükseklik ayarı S

Gövde rengi tamponlar S

Gövde rengi yan aynalar ve kapı kolları S

Gündüz farları S

Krom çıtalı siyah ön radyatör ızgarası -

Ön sis farları S

Spor ön/arka tampon S

Parlak siyah ön panjur S

Konfor

Klimatik (Yarı otomatik klima) S

Toz ve polen filtresi S

Hız sabitleyici S

Ön kol dayama S

Uzaktan kumandalı merkezi kilit S

Start/Stop sistemi S

Soğutmalı torpido gözü S

Sürücü ve yolcu makyaj aynaları S

Sürücü ve yolcu ışıklı makyaj aynaları -

Yol bilgisayarı S

Güvenlik

Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) S

ASR S

EDL S

ESP S

Arka sis farları S

Arka sis farları S

Hill hold S

Immobilizer S

Lastik basınç sensörü S

Lastik bakım seti S

Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları S

Önde 3 noktalı emniyet kemerleri S

Arkada 3 noktalı emniyet kemerleri S

Üçüncü stop lambası S

Donanım

1.2 lt TDI BlueMotion 75 PS Manuel

Motor

Motor tipi 3 silindir 12 V dizel TDI CR

Motor hacmi, lt/ cm³ 1,2 / 1199

Çap/strok, mm. 79.5/80.5

Maksimum güç, kw (PS) dv/dk 55 (75) 4,200

Maksimum tork, Nm dv/dk 180 / 2,000

Sıkıştırma Oranı 16,5

Karışım sistemi Common rail direkt dizel enjeksiyonu

Vites kutusu 5 ileri Man.

Boyutlar

Uzunluk, mm 3970

Genişlik, mm 1682

Yükseklik, mm 1462

Dingil mesafesi, mm 2470

İz genişliği, ön/arka, mm 1463 / 1456

Yakıt tankı, lt 45

Dönme çapı, m 10,6

Bagaj kapasitesi, lt 280

Boş ağırlık, kg 1150

Hızlanmalar

0-100 km/s sn 13,9

Maksimum hız, km/s 170

Yakıt tüketimi, lt/100 km (80/1268/EEC)

Şehir içi 4

Şehir dışı 2,9

Genel 3,4

CO2 emisyonu, g/km 89

jazz yazmaya geek yok sanırım hepiniz biliyorsunuz. jazz da yok yok.

çok değerli fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. 1.2 75 ps nasıldır? yoksa jazz fun mı?

Esen Kalın.

(bu arada doğuş grubuna ve istediğiniz renk araç için 2 ay süre vermelerine tilt oluyorum >:(..ayrıca bunlar sonuçta b sınıfı araçlar fiyatları bencede abartılı. yoksa bende biliyorum reno symbol -i20 vs. almayı..)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz bekleyin derim çünkü bu sene sonuna doğru elektrikli araçlar piyasaya çıkınca küçük sınıfda dengeler değişecek , yükselen yakıt fiyatları da talebin yön değiştermesine katkı sağlayacak. Şehir içi trafiği yüzünden tercih edilen Jazz , Fiesta gibi araçların elektrikliler yanında pekde rekabet şansı görünmüyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yorumlarınız için teşekkür ederim. elektrikli olayını destekliyorum ancak bir tek reno var araç getirecek olan bu yıl içinde ,önümüzdeki yılın ortalarına kadar araçsız kalamam, ancak küçük sınıf için dengelerin değişmesi gerektiği doğrudur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

piyasada mazda 3 ,5-10-15 binde varsa ki yaşadığım yerde yok, düşünüyorum tabiki. mazda dururken başka araç düşünmek istemiyorum, gönül mazda diyor ancak yok öyle bir araç aradım ama bulamadım. benim limitim max.38000. duyarsanız,görürseniz, bir haber uçurun yeter:) saygılar..aradığım mazda en azından 2010 model olmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

piyasada mazda 3 ,5-10-15 binde varsa ki yaşadığım yerde yok, düşünüyorum tabiki. mazda dururken başka araç düşünmek istemiyorum, gönül mazda diyor ancak yok öyle bir araç aradım ama bulamadım. benim limitim max.38000. duyarsanız,görürseniz, bir haber uçurun yeter:) saygılar..aradığım mazda en azından 2010 model olmalı.

Bu olabilir mi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-garaj-arabasi-son-3-gun-fiati-47312339/detay/?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam bütçene göre istediğin km.de araçlar bulmak mümkün lakin hataya yakın olsun demişsin ben şahsen nerde olduğuna takılma derim.sağlam ve adam gibi olsun yeterki.birde illede manuel demişsin ben kendi görüşümü söyliyim.daha önceki araçlarımda otomatik şanzımandan çok çekmiştim ve mazda 3 alırken bu kez manuel olsun dert çekmiyim diye gittim manuel aldım fakat deli gibi pişman oldum.meğer mazda3'ün şanzımanı tiptronikmiş ve o kadar sağlammış valla manuel aldığıma bin pişman oldum ve hiçbir problemim olmadığı halde sattım.ilerde tekrar otomatiğini alırım diye.ayrıca teknoloji eskisi gibi değil şimdiki otomatikler ile manueller arasında yakıt performans farkıda yok.istediğin zaman manuel olarakta kullanabiliyorsun.gönlüm isterki otomatik al.hatta hiç zorlanma hem a/t hem m/t ile test sürüşü yap.sonuçları karşılaştır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

unutulmayanlar teşekkür ederim kıymetli yorumların için. bugün bir tane mazda 3 2010 dizel HB 20000 km de pazarlıkla 40000 civarına kadar indirdim. araç dizel arkadaşlar. yalnız sürücü tarafındaki ön kapıda baştan sona derin bir çizik var. tek bir çizik. Araç sahibi lazer teknolojisiyle bu çiziğin kapatılabileceğini söyledi. Kendisi yaptırmamış ve şu ana kadar araç iki defa servise rütin bakımları için gitmiş. başka bir kusuru yok. tavsiyeleriniz nelerdir? bu çizik gerçekten bu şekilde yaptırılabilirmi? boya kaça patlar? araç siyah renk. teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz bekleyin derim çünkü bu sene sonuna doğru elektrikli araçlar piyasaya çıkınca küçük sınıfda dengeler değişecek , yükselen yakıt fiyatları da talebin yön değiştermesine katkı sağlayacak. Şehir içi trafiği yüzünden tercih edilen Jazz , Fiesta gibi araçların elektrikliler yanında pekde rekabet şansı görünmüyor...

Elektrikli araç olayı kulağa ve mantığa hoş geliyor ama malesef alt yapı eksik. Sadece İstanbul'da bu tür araçların kullanılabilmesi için dolum tesisi hazırlığı yapılıyor başka bir yerde (en azından ben) duymadım görmedim. Aldığınız araçla başka bir ile gitmek isterseniz sıkıntı çekeceksiniz yada gitmeyeceksiniz. Bunu da gözardı etmeyin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda3 ile diğer araçların segmenti farklı  gönül mazda dan yana elbette

ama bahsettiğiniz honda jazz ve polo arasında ise daima japon japon

b segment için jazz '' büyümüşte küçülmüş'' olarak nitelendirilebilir. donanım vs vs anlamında

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...