Jump to content

Mazda3 Derin Çizik Tamiri

camlica
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaslar,

benim bir sorunum var, ve artık tecrubeli arkadaslarin fikrini alma vakti geldi. Mazda 3 sedefli beyaz aracimi bir güzel anahtarla çizmiş bir insan çocuğu. çizik derin, beyaz tabaka kalkmış, allta gri bir yüzey gözüküyor, tırnağa elbette takılıyor,yani baya derin. fakat metale gelmemiş.

Ankaradaki servise götürdüm ve bana 10cm'lik cizik için tum arka çamurluğu boyamayı teklif ettiler. tabi boyle bisey yaptirmayacagim.

simdi bu çiziği nasıl düzeltebilirim? öncelikle tırnaga gelen kısmı doldurmak mi gerekir, pasta gibi birsey ile. sonrada orjinal boyası ile rötüş? orjinal boyayı dışarda nasıl hazırlattırabilirim. sedefli beyaz'ın renk kodunu bilen var mi?

yada bu tip problemlerde kalıcı ve güzel bir çözümü fikri olan? kalem'ler işe yaramıyormuş, deneyerek öğrendim.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşım bnm de sedef kırmızı bnedede var öle çizik ben boya kodu ile boyasını kardırdım sonra gittim boyacıda yaptrdım rütuş ama gene belli gene servisin dediği tek çare boyatmak oda yama olmuyormuş parça boyanmalıymıişşş maaaleseff

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani DNA ayırıp tekrar birleştirmeyi başaran günümüz teknolojisi, bir çiziğin yok edilmesinde caresiz kalmasına inanmak istemiyorum. 10 cm cizik icin koca çamurluğun boyanması bana inanılmaz kötü bir fikir geliyor.

gelde ondan sonra, arabayı satarken ikna et adamı, " burada cizik vardı" diye. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çiziklere malesef en az boyalı çözüm lokal boya, satarken sıkıntı olmaması içinde tavsiyem çizigin fotografını çekip saklamanız ve satarken alan kişiye resmi ve boyanma nedenini belirtmeniz olacaktır, gördükçe canınız sıkılacaksa boyatın sorun etmem derseniz pas yapmaması için üstüne rütuş yaptırın o halde satarsınız, geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun.

Boyatın derim ben. Kafanıza da takmayın böyle şeyleri. Satılırken şöyle olacak böyle olacak diye daha şimdiden ne canınızı sıkmayın.  Satarken düşünürsünüz. Ayrıca alacak adam konuşmanızdan bile sizin doğru söyleyip söylemediğinizi anlayacaktır. Çizilmişti, boyandı dersiniz. Zaten kalabalık şehirlerde çizilmemesi imkansız.

Beyaz da maşallah güzel duruyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada, dediğiniz gibi insanoğlu kök hücreden böbrek yapıyor, diş çıkarıyor ama incecik bir çiziği düzeltemiyor. Nanoteknoloji ile araya doldurulan bir maddenin rengi oluşturup çiziği kapatması bence yapılabilecek bir teknoloji.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çiziklere malesef en az boyalı çözüm lokal boya, satarken sıkıntı olmaması içinde tavsiyem çizigin fotografını çekip saklamanız ve satarken alan kişiye resmi ve boyanma nedenini belirtmeniz olacaktır, gördükçe canınız sıkılacaksa boyatın sorun etmem derseniz pas yapmaması için üstüne rütuş yaptırın o halde satarsınız, geçmiş olsun.

Bu fikre katılıyorum bende.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

bugün arabam yıkandı, yaklaşık 4 aydır banyo yapmamıştı, kışın üşütmesin diye :) yıkandıktan sonra kaputun üzerinde yukarıdan başlayıp tampon boyasında devam eden incecik cziklerle dolu olduğunu farkettim. anlaşılan kötü kediler arabamın üzerinden kayarak yere inmişler :) anlaşılan servisten sonra film çekeceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çizik kaputa film çekilirse iyi görünür mü bilmem , ben kaza sonrası kaput değişince çektirmiştim filmi, o zaman anlamı olur demişlerdi.

Bir de tam kaput filmi çok pahalı olabilir. yarısına bile 350 istediler LLumar da..

Geçmiş olsun :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Beyler Ankarada irfanoto diye biyer var youtubede de tanıtım videosu var boyamadan derin çizikleri kapatıyorlar bende aynı dertten muzdaribim bir araştırın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

opak renklerde rütuş yapılarak çiziği kapatmak mümkün. şöyleki öncelikle aracın çizik olan yeri aracın boyasıyla rütuş yapılarak dolduruluyor. daha sonra su zımparasıyla ince bir zımpara yapılıyor. en son ise pasta ve cila ile çizik kapanmış oluyor. metalik renklerdede bu uygulama yapılıyor ama opak renklerdeki kadar etkili olmuyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

bence en sağlıklısı boyatmak.

auto king bu işte çok iyi.çiziğin olduğu yeri lokal boyayıp tüm parçayı vernikliyorlar ki renk tutsun.

Zaten orjinal boya,lokal boya ve vernik ölçümlerde birbirinden ayrılıyor.

çok fazla sorun olmayacağını düşünüyorum böyle bir işlemden sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

arkadaşlar sedef kırmızısı araca küçük çizikler için pasta cila uygulanması görüntü açısından sırıtır mı? yoksa hiçbir farkı olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

boya olursa renk kodunu bulmak lazım ki yine de aynı tonu tutturmak çok zor ama cila da sıkntı olmaz diye tahmin ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

ben de bu sabah önkaput ve çamurluğu beraber,  derin bir kazıma işi  ile karşılaştım.. hala sinirden midem ağrıyor....

daha bir haftalık araç.... ne isterler, dertleri nedir bu yaratıkların bilemiyorum....

kırmızı metalik altından metal rengi çıkmış açığa...

bunun için tüm kaputu ve çamurluğu boyatacak halim yok elbette... bir rütuş yaptırıp yaralı yaralı dolaşacağım sanırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de bu sabah önkaput ve çamurluğu beraber,  derin bir kazıma işi  ile karşılaştım.. hala sinirden midem ağrıyor....

daha bir haftalık araç.... ne isterler, dertleri nedir bu yaratıkların bilemiyorum....

kırmızı metalik altından metal rengi çıkmış açığa...

bunun için tüm kaputu ve çamurluğu boyatacak halim yok elbette... bir rütuş yaptırıp yaralı yaralı dolaşacağım sanırım...

çok geçmiş olsun. Bu yaratıkların nesli tükeneceğe hiç benzemiyor. İnanın ki her yerde var bunlardan. 2 aydır arabanın bir kaputunu bıraktılar çizilmedik adiler. Arabayı kasten yakın park edip kapı çarpıp bıraktıkları lekeleri saymıyorum bile.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aksesuarcılarda çizik kapatma kalemi diye bişey var, işe yararmı acaba?

Çizik kapatma kalemlerinin derin çiziklere faydası olmaz, sadece kılcal çizikleri kapatıyor. Onlarda ha kapanmış ha kapanmamış. :)

şu videoyu bir izle; çizik kapatıcı satıcısı abim, yurdumun güzel insanı telefonda nasıl yırtınıyor.

http://vimeo.com/94027117

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...