Jump to content

Mazda3 Derin Çizik Tamiri

camlica
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

@tansu87 aynı renk araba ve aynı çizikler bende de var. geçen sanayide arabayı boyatmıştım, "bu çiziklere bir şey yapamayız, isterseniz komple boyayalım" dediler. pasta cila kapatmıyormuş maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, tansu87 :

Merhabar. Bir konuda tecrübelerinizi isteyebilir miyim? Park halindeyken aracım ya kasti ya da bisikletli çocuklarca çizildi  ön ve arka çamurluk üzerindekilerin haricinde şöför kapısı derin çizildi  Renk alüminyum gri sanırım 38p diye geçiyor  ne yapmamı önerirsiniz? Çizik kalemleri işe yarar mı? Bu rengin kodu tutsa bile tonu tutmama ihtimali var mı? Komple boyatmak istemiyorum çünkü arabada hiç boya yok  üstelik bu çizikler için sol tarafı komple boyatmam lazım. Nasıl giderebilirim?

geçmiş olsun. biri kasti cizmiş tek cigi ve daha derin olurdu diye düşünüyorum. kapı kolu da çizildiğine göre ya bisiklet çizmiştir ya kağıt toplayıcısı ya da kurye falan. yapacağinız cok bir şey yok,  boyatmaya değmez. bu sefer boyayı da tutturamazlar al başına belayı. becerikli biri varsa ince bi rötuş atsınlar derim. genelde sırıtır ama üstüne pasta cila atabilirlerse nispeten düzelebilir. kalem malemler ise yaramıyor bu arada haberiniz olsun. daha beter sırıtıyor.  bir mahlukat benim mazda 2'yi cizmişti de oradan biliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de rötuşu tavsiye etmem. benim arabada nokta nokta şeklinde taş izleri vardı, sözde rötuş yaptılar ama gördükçe keşke yaptırmasaydım diyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle de pis bir şey ki, gördükçe arabadan soğuyorum. Boyatsam, sıkıntı. Araba zaten piyasası az. Bir de boyalı diye satmak iyice zorlaşacak. Ne yapsam bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, yusufî :

ben de rötuşu tavsiye etmem. benim arabada nokta nokta şeklinde taş izleri vardı, sözde rötuş yaptılar ama gördükçe keşke yaptırmasaydım diyorum. 

Bende aracı yeni aldım babama aldırdım, arkadaş gerçekten o çizikleri rütüş yapmasaymış daha iyiymiş bir ara resmini çekerim paylaşırım yani bu kadar renk körü ve bu kadar kötü işçilik nasıl olur görün hemde kaputta al başına belayı...   

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rötuş yapılan yerlerin boyası zamanla diğer boyanın rengine benzer diye bir umut bekliyorum. hatta bazen rötuşlu tarafı güneş gören yere bırakıyorum boyalar benzeşsin diye :) 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, yusufî :

rötuş yapılan yerlerin boyası zamanla diğer boyanın rengine benzer diye bir umut bekliyorum. hatta bazen rötuşlu tarafı güneş gören yere bırakıyorum boyalar benzeşsin diye :)

🙂 fazla ince düşünmüşsğn ama güzel, benim ki de öyle bir ihtimal bile olamaz, araç metalik gri rütüş koyu siyaha çalan gri, tinerle falan belki 🙂

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Böyle rötuş mu olur hocam. Adam afedersiniz içine etmiş. Geçmiş olsun. 

Çok araştırıp çok iyi usta bulup boyayı komple kazıtıp yeniden boyamalı. Ancak böyle hem değerinden düşmez hem de renk tonu farkı olmaz. Böyle ustalar çok nadir oluyor ama. Temiz yapanı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, alpulusoglu :

Su bazli tiner cikartir rotus boyasini.

Teşekkür ederim bir ara el atarım

3 dakika önce, tansu87 :

Böyle rötuş mu olur hocam. Adam afedersiniz içine etmiş. Geçmiş olsun. 

Çok araştırıp çok iyi usta bulup boyayı komple kazıtıp yeniden boyamalı. Ancak böyle hem değerinden düşmez hem de renk tonu farkı olmaz. Böyle ustalar çok nadir oluyor ama. Temiz yapanı

sormayın hocam yakından daha bi illet görünüyor, valla olmazsa hiç ellememde elletmem de bu tarafta öyle sağlam usta bulamayabilirim..bir de pis yanı kaput olması herşeyden kıllanır olduk malesef şerefsiz dolandırıcılar yüzünden..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Katil Balina :

bunu yapan usta mı:))))

valla olmayadabilir belki de kullanıcı kendisi oraya boya dökme biçimi ile sanatsal bir çalışma yapmaya çalışmıştır, ama kaput o tuval değil ki arkadaş:) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Returntosoil :

valla olmayadabilir belki de kullanıcı kendisi oraya boya dökme biçimi ile sanatsal bir çalışma yapmaya çalışmıştır, ama kaput o tuval değil ki arkadaş:) 

sürreel çalışmış:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14.07.2018 at 11:21, Returntosoil :

Şu şaheserlere baksana nasıl düzelir bu

IMG_20180714_112011.jpg

IMG_20180714_112016.jpg

yukarıda kendi arabama dair rötuşla alakalı tüm söylediklerimi geri alıyorum. Ustamı gördüğüm yerde eline sağlık deyip çay, kahve bir şeyler ısmarlayacağım :) reel kelimesinin içinde geçtiği hiçbir tabirle ifade edilemez bu durum. büyük geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

47 dakika önce, yusufî :

yukarıda kendi arabama dair rötuşla alakalı tüm söylediklerimi geri alıyorum. Ustamı gördüğüm yerde eline sağlık deyip çay, kahve bir şeyler ısmarlayacağım :) reel kelimesinin içinde geçtiği hiçbir tabirle ifade edilemez bu durum. büyük geçmiş olsun. 

:-) 

Teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
26.04.2011 at 16:54, camlica :

Merhaba arkadaslar,

benim bir sorunum var, ve artık tecrubeli arkadaslarin fikrini alma vakti geldi. Mazda 3 sedefli beyaz aracimi bir güzel anahtarla çizmiş bir insan çocuğu. çizik derin, beyaz tabaka kalkmış, allta gri bir yüzey gözüküyor, tırnağa elbette takılıyor,yani baya derin. fakat metale gelmemiş.

Ankaradaki servise götürdüm ve bana 10cm'lik cizik için tum arka çamurluğu boyamayı teklif ettiler. tabi boyle bisey yaptirmayacagim.

simdi bu çiziği nasıl düzeltebilirim? öncelikle tırnaga gelen kısmı doldurmak mi gerekir, pasta gibi birsey ile. sonrada orjinal boyası ile rötüş? orjinal boyayı dışarda nasıl hazırlattırabilirim. sedefli beyaz'ın renk kodunu bilen var mi?

yada bu tip problemlerde kalıcı ve güzel bir çözümü fikri olan? kalem'ler işe yaramıyormuş, deneyerek öğrendim.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhabalar, bu şekilde ne yaptığının farkında olmayan şuur sahibi olmayan insanlardan bana da gına geldi. Öncelikle geçmiş olsun. Benimde başıma ayda en az bir defa benzer bir olay geliyor. İstanbul'da güngören oto sanayi var. Başakşehir tarafını biliyorsanız bankalar caddesi üzerinde. Burda Ilgın Boya isimli bir firmadan rötuş boyası aldım. Gide gele samimi olduk ve uygulamayı da artık kendim yapıyorum. Uygulama sonrası bir cila eskisine yakın oluyor. Cila için ise kesinlikle G3 Premium tavsiye ederim. İstanbul dışındaysanız internet sitelerine de bakabilirsiniz. autocardesim.com yardımcı olacaklardır. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Clark Kent :

Merhabalar, bu şekilde ne yaptığının farkında olmayan şuur sahibi olmayan insanlardan bana da gına geldi. Öncelikle geçmiş olsun. Benimde başıma ayda en az bir defa benzer bir olay geliyor. İstanbul'da güngören oto sanayi var. Başakşehir tarafını biliyorsanız bankalar caddesi üzerinde. Burda Ilgın Boya isimli bir firmadan rötuş boyası aldım. Gide gele samimi olduk ve uygulamayı da artık kendim yapıyorum. Uygulama sonrası bir cila eskisine yakın oluyor. Cila için ise kesinlikle G3 Premium tavsiye ederim. İstanbul dışındaysanız internet sitelerine de bakabilirsiniz. autocardesim.com yardımcı olacaklardır. Geçmiş olsun.

Ben yakınım. Uygulama örneği var mı hocam. Gidebilirim oraya. Ilgın boya ve ılgın özel boya diye 2 farklı yer çıkıyor googleda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, tansu87 :

Ben yakınım. Uygulama örneği var mı hocam. Gidebilirim oraya

Hocam uygulama örneği yok valla. Hani öyle çizilen bölgenin fotoğrafı vs anlaşılmaz çok resimlerden ama kesinlikle işlerini cidddiyetle yapan insanlar. Fiyat konusunda da yardımcı olacaklardır. Autocardesim.com da rötüş boyaları 15 TL bilgin olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...