Jump to content

Mazda3 Ruhsat ve Kasko poliçesi sorunu

Zotone
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bugün aracımı teslim aldım ancak benim aracım HB olmasına rağmen kasko poliçesine ve ruhsata araç sedan olarak yazılmış. bunu bugün bayide araç hazırlanırken farkettim ve ilgili arkadaşa ilettim. bana bunun sadece muayene sırasında sorun yaratacğını ancak yinede değiştireceklerini söylediler. trafik tescilde ilgili memur Sedan uzerini çizip Hatchback yazıyormuş.sigortacıda gerekli değişiklikleri yapacağını söyledi. Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? aksilik işte.ne yapmam lazım arkadaşlar. aracın parası ödenmiş ve çıkış yapılmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bütün mali ve cezai yükümlülük bayide kalmak üzere derhal halletmelerini söyleyin, ve de derhal hallettirin, öyle, "ancak muayanede sorun çıkar" türü baştan savma laflara kulak asmayın, heryerde sorun çıkar, o aracı satana kadar başınızın belası olur bu... Gerekiyorsa ruhsat yenilensin, yaptıkları işi düzgün yapmayı ve düzgün adamlar kullanmayı öğrensinler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selman Bey,

Trafik Tescil deki memur Ruhsat üzerinde oynama yapabilirmi? Nasıl silecek sedan yazısını ve yerine Hatchback yazacak.? yani düzeltme yapıldığına dair kaşe mi basacak oraya yoksa ruhsat tamamen yenilenecekmi? Aracın faturasında aynen şunlar yazıyor: Mazda 5DR Hatch 1.6L MZR (105 hp)Mid 5MT.Ancak zorunlu mali sorumluluk sigortasında, ruhsatta ve poliçelerde Sedan ibaresi var. Acayip moralim bozuldu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şahsen 2 olaya tanık olsum biri kadir abini arabasının rengibej olduğu halde beyaz görünüyordu memur anında değiştirdi.

ikincisi ben accent erayı aldığımda select yazıyordu,style olarak değiştirdim.herhangibi bir kaşe filan basıldığını görmedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selman Bey,

Trafik Tescil deki memur Ruhsat üzerinde oynama yapabilirmi? Nasıl silecek sedan yazısını ve yerine Hatchback yazacak.? yani düzeltme yapıldığına dair kaşe mi basacak oraya yoksa ruhsat tamamen yenilenecekmi? Aracın faturasında aynen şunlar yazıyor: Mazda 5DR Hatch 1.6L MZR (105 hp)Mid 5MT.Ancak zorunlu mali sorumluluk sigortasında, ruhsatta ve poliçelerde Sedan ibaresi var. Acayip moralim bozuldu..

Mühim olan Polis memurun bilgisayarda değiştirmesi.Ruhsat üstünden çizer mi çizmez mi bilmem.Sonrada zorunlu sigorta acentesi gerekli düzeltme yapar.Ek bir poliçe düzenler.

Bilgisayarda benim eski araç sadece koltuk sayısı 4 yerine 5 yazdığı için satışda sorun çıkmışdı.Polis düzelttikten sonra satış gerçekleşdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

birşey daha atlamışım.mazda 3'ü satarken dikkat etmiştim kasa bölümünde daksil vardı hb.yazıyordu.daksili kaldırdım altında sedan yazısı çıktı.noterde halledilmişti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim arkadaşlar. Alında burada polis memurunun da suçu var çünkü bence faturaya bakmadan ruhsat düzenlemiş. Olmadı dava açacağım yarın ilk iş. tam 1390 lira para verdim kaskoya. Ve bu tamamen sigorta şirketiyle polis memurunun hatası. aracın proformasında da Hb yazıyor bayinin suçu yok anladığım kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bayinin tek suçu ruhsatı kontrol etmemesi.dava açmak gerekirmi bilmem ama sedan ile hb.arasındaki oranlara bir bakın belkide hb.kaskosu daha pahalıdır.çıkan sonuca göre hareket edin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Afedersiniz Noterde neyi-nasıl halletmiştiniz? şayet polis memuru Murat Bey'in dediği gibi bilgisayarda düzeltilme yapılmışsa, nasıl bir sorun oluşmuş olabilir ki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ruhsatta sedan yazıyordu hb.olarak değiştirdik.bu hata genelde araç sıfır alındığında yapılır daha sonra biri farkına varana kadar öyle devam eder.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün Trafik-Tescil de Sedan yerine HB yazdılar. Nasıl yaptılar bilmiyorum ancak silinti-kazıntı-veya daksil benzeri bişey yapmamışlar. sedan yazısı gitmiş yerine bilin bakalım ne yazmışlar: HEÇBEK  :2funny: İnanasım gelmiyor,şaşırasım gitmiyor arkadaşlar..neyse bilgisayarda da gerekli değişiklikleri yaptılar. bugün zeyilnameler gelecek. görüş ve önerileriniz için sağolun. Umarım yeni araç alacak arkadaşlara örnek teşkil eder.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunun yönetmeliğinde de öyle yazıyor, "Heçbek" yani, şaşıracak bir şey yok...:D Neyse geçmiş olsun, kusur tamamen takipçinin, işini takip etmemiş...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...