Jump to content

119 Binde Temiz Bir Aile Otomobili 323 Familia

Paradox

Tavsiye Edilen Mesajlar

Gerçekten çok güzel, temiz duruyor. Hayırlı satışlar dilerim.

Hangi satılık araca baksam "pazarlık payı" var deniliyor. Tabi ki lafımın sizinle hiç bir ilgisi yok,  genel bir durum olarak bu ibare bana tuhaf geliyor. Arabaya 26 istenilip 22'ye bırakılıyor. Sizce de tuhaf değil mi? Oysa en son kaça bırakılacaksa o fiyat yazılsa da net bir durum ortaya çıksa daha iyi satışlar olmaz mı? Yoksa şöyle bir durum mu oluyor ; aslında aracımı 22 ye bırakacam ama belki pazarlık becerisi zayıf birini düşürürsem 23-25 arası satarım, kar kardır gibi mi düşünülüyor.  Ya da aslında aracım 22 ye bırakacam ama daha fazla ettiğinden kuşkulanıyorum 26 isteyim de rızkımı kapatmayım gibi mi. Yanılıyor muyum?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türk milleti alıcağı mal için 2 defa pazarlık yapar 3ncude parayı ödeyip işlemleri gerçekleştirir. Zaten pazarlık başına oturunca 1er 1er düşmez sen ne veriyorsun benim aklımda zaten şu fiyat var dedinmi bir noktada buluşulur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İbrahim kardeşim gerçekten de acaba bu durum bizim milletimizle ilgili mi yoksa diğer diyarlarda da böyle mi? Ben yurtdışına hiç yaşamadım, bilmiyorum. Ama hiç tahmin etmiyorum ki mesela Almanya'da böyle olsun. Ama Hindistan gibi ülkelerin bizim gibi olabileceğini tahmin ediyorum. Sadece tahmin tabi. Bilenler aydınlatabilir. Pazarlık kültürü bu araba satım işinde %90 yaygınlıkta. Tutturabildiğine gidiyor. Eleştirmiyorum kesinlikle ama ilginç bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mısır'a gittiğimizde ilk gün arkadaşlar bir halıyı 50 dolara almışlar 3. gün sonunda ise aynı halıyı diğer akadaşlar 4 dolara almışlardı bunun üzerine halıyı aldığı yere giden arkadaş satıcı tarafından tanınmamıştı bile :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Henuz yurt dışından araç almadığın için kıyaslama yapamicam malesef ama bu bizim kültürümüz yerleşmiş, fiyat yüksek söylenir pazarlık konusu açılınca benim bırakıcağım fiyat bu deniz el sıkışılır olay biter ben bile öyle yaptım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gri mazda 3 sahibisin... Bendede aynı renk ve model araba vardı. İlana 20bin yazdım ve 1 lira pazarlık olmaz yazdım... Millet pazarlık etmeye çalıştı hala... Daha sonra satışa koyduğumda 21,5 yazdım, 20ye verdim gitti :)

Velhasıl pazarlığı seven milletiz...

Çok ucuza verdiğinizi düşünmüyormusunuz.  Zira piyasasının comfort modeli için pazarlıksız en az 22 olduğunu düşünüyorum.

Bak şimdi beni de pazarlık yapmadığıma pişman ettin.  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız çok temiz duruyor hayırlı satışlar, bende de aynı araç var fakat mazda logonuzu siz yeniilemişsiniz sanırım, bir ara satmaya niyetlendim ama gelen fiyatları duyunca hemen vaz geçtim.

Bilen bilir bu arabaları, o paraya asla dengini alamazsınız, ben de vazgeçtim böylece 2 arabam oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlış anlaşılma olmasın, ben KDV indirimi zamanı sattım. Arabanın sıfırı 31lere gerilemişti hatta 28e comfort bile satıldı o zaman. Yani anca o fiyata satabildim ben. Zorlasam 21e giderdi belki ama iş amacıyla, çıkarttığım gün sattım. İlkinde vazgecmiştim zaten satmaktan. Şanssızlık diyelim benimkine :)

Birden içim cız etti. Ben de aracımı daha henüz 22'ye aldım. Aracım inanılmaz temiz ve

uygun bir fiyata aldığımı (yakın akrabamdan olması vesilesiyle) düşünüyordum. Ama internette yazanların dışında gerçek piyasası nedir bilemem tabi.

Dediğiniz gibi "Madem Türküm pazarlık yapıp ürkütürüm" olayına mı girmeliydim.  :D:);D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birden içim cız etti. Ben de aracımı daha henüz 22'ye aldım. Aracım inanılmaz temiz ve

uygun bir fiyata aldığımı (yakın akrabamdan olması vesilesiyle) düşünüyordum. Ama internette yazanların dışında gerçek piyasası nedir bilemem tabi.

Dediğiniz gibi "Madem Türküm pazarlık yapıp ürkütürüm" olayına mı girmeliydim.  :D:);D

Sen çok iyi fiyata almışın ben 2005 i 24.500 e sattım ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız çok temiz duruyor hayırlı satışlar, bende de aynı araç var fakat mazda logonuzu siz yeniilemişsiniz sanırım, bir ara satmaya niyetlendim ama gelen fiyatları duyunca hemen vaz geçtim.

Bilen bilir bu arabaları, o paraya asla dengini alamazsınız, ben de vazgeçtim böylece 2 arabam oldu.

Aracımın Mazda logoları orjinaldir.Aynı logolar Direksiyon ve anahtarındada mevcuttur.Yani eski logo hiçbir zaman olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen çok iyi fiyata almışın ben 2005 i 24.500 e sattım ;)

Ama benimki comfort. Sizinki dinamiktir.

Bu arada arkadaşın açtığı konu benim yüzümden biraz konu dışına çıktı. Kusura bakmayın lütfen. Gerçi konu tazelenmiş oluyor, satış için daha iyidir değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Madem Türk'sün, pazarlık et ürksün :D

Ürkmeyenlerde vardı ama onlarla işim olmuyordu. Sırayla dolaşırım kim pazarlığıma cevap veriyorsa ondan alırım.Bu herşeyde geçerli, bizide ağlatıyorlar iş yaptırırken :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...