Jump to content

Mazda3 Xenon Far Uyumu

berkay07
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar, arabama xenon far takmak istiyorum ama hangi xenon cesidi olmasi gerektigi hakkinda fikrim yok. H7 philips diye bir kac yerde guzel yorumlar gorunce, almadan once sizlere sorayim dedim. Bu xenon u alirsam sorunsuz calisirmi?

http://www.amazon.com/Philips-Patent-Xenon-Conversion-White/dp/B004L5WX3M/ref=sr_1_1?s=automotive&ie=UTF8&qid=1304685958&sr=1-1

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ampül kodunu tam olarak hatırlamıyorum şuan ama philips 4300K benim gözümde en iyisi. ama şöyle bi problem var sonuçta bu cihazın garanti kapsamında değişmesinin sıkıntısız olması için yurt içinden ve sana yakın bi yerlerden alman daha avantajlı olacaktır...

Tabi yurt dışından gelen bi ürünün burada garantiden değişimi veya tamirini yaptırabilirim sıkıntı olmaz diyorsan al... Ama önce burada serviste bi fiyat sor, amazonda da fiyat çok ucuz değilmiş kargosuyla birlikte sana gelmesi ve eğer kendin yapmazsan montajıyla birlikte maliyeti buradakine yaklaşıyorsa tekrar bi düşün derim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben philips marka taktırmıştım yetkili serviste. 1 yılı geçti sanırım. uyum açısından bir sıkıntı çıkartmadı. xenonları taktıktan sonra farların son çizgi hizası biraz geriye düştü. Servise sorduğumda bu farların orjinal farlardan kısa olduğundan dolayı bunu yaptığını ama istenirse far ayarı yapılabileceğini söyledi. tamamen karanlık yollarda bu benim için sorun oluyor, ilerisini göremediğin için bir engeli görmen gecikiyor. servis zamanım yaklaşıyor far ayarı yaptıracağım. onun haricinde dediğim gibi benim bir sıkıntım yok.

gece çektiğim ufak bir video vardı.

xenon

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok zaten Amerikadayim suan. Haziranda donucem, donerken getirmek istedim. serviste 600 TL gibi bir fiyat vermislerdi, burdan almak mantikli geldi. Ama alirken dikkat etmem gereken sey nedir? H2 H3 falan gibi farkli siniflandirmalari var sanirim. Hangisini almaliyim?

Ampül kodunu tam olarak hatırlamıyorum şuan ama philips 4300K benim gözümde en iyisi. ama şöyle bi problem var sonuçta bu cihazın garanti kapsamında değişmesinin sıkıntısız olması için yurt içinden ve sana yakın bi yerlerden alman daha avantajlı olacaktır...

Tabi yurt dışından gelen bi ürünün burada garantiden değişimi veya tamirini yaptırabilirim sıkıntı olmaz diyorsan al... Ama önce burada serviste bi fiyat sor, amazonda da fiyat çok ucuz değilmiş kargosuyla birlikte sana gelmesi ve eğer kendin yapmazsan montajıyla birlikte maliyeti buradakine yaklaşıyorsa tekrar bi düşün derim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende arabayı teslim almadan servise yaptırmıştım xenon farları.yaklaşık bir hafta 10 gündür sol farda sürekli bir titreme yanıp yanıp sönme olayı mevcut.Can sıkıcı bir durum.servise gidene kadar idare etcez artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben cuma günü kendi elektrik ustama taktırdım aynı akşam yalovaya hem aracımın hem xenonlarla ilk uzun yolculuğumu yaptım. aklıma gelen ilk şey keşkem daha önce taktırsaymışım oldu hem görüntü hem kullanım olarak çok güzel (mazdayla uzun yol ayrı bir keyifmiş) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servistekiler ne marka xenon takıyorlar acaba

herhangi standart birşey yok Mert. Benim gittiğim servis Philips önermişti ve Philips taktık.

ben cuma günü kendi elektrik ustama taktırdım aynı akşam yalovaya hem aracımın hem xenonlarla ilk uzun yolculuğumu yaptım. aklıma gelen ilk şey keşkem daha önce taktırsaymışım oldu hem görüntü hem kullanım olarak çok güzel (mazdayla uzun yol ayrı bir keyifmiş) 

Hangi marka taktın acaba ? Bir de son ışık çizgisinde geriye düşme oldu mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

güvendiğim bir usta olunca markasına  bakmnadım ama öğrenirim.  son çizgi geriye düşmedi 

Kaça ve nerede taktırmıştınız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Merhabalar abilerim,

Guzuma xenon taktırmayı düşünüyorum.Ama internette araştırma yaparken birkaç araçta arıza lambasını yaktığını duydum ve biraz içime kurt düştü xenon taktıran abilerim bu konuda tecrübelerini burada paylaşırlarsa çok sevinirim  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgi:

Muayene de ağır kusur yazılarak kalıyorsunuz.

Mercek yoksa da, çok dağılan ışık trafikte tehlike yaratıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2004 model mazda 3 sahibiyim aracı aldığımdan bu yana üzerinde xenon kit var ama arıza ışığı yakmıyor. bende dedğiniz sorunu duymuştum ve bunun kalitesiz balastlarla oluştuğunu öğrendim. ancak orjinal olmadıkça xenon önermiyorum bende normal halojenlere dönmeyi düşünüyorum en yakın zamanda.

konu dışı olacak ama kısa farlarda h7 ampul için kullanılan soketi nerden bulabilirim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgi:

Muayene de ağır kusur yazılarak kalıyorsunuz.

Mercek yoksa da, çok dağılan ışık trafikte tehlike yaratıyor.

Benim araçta mercek var o yüzden sorun yok. Muayene zamanı eskiye çevirecez mecburen onu duymuştum bilgiler için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2004 model mazda 3 sahibiyim aracı aldığımdan bu yana üzerinde xenon kit var ama arıza ışığı yakmıyor. bende dedğiniz sorunu duymuştum ve bunun kalitesiz balastlarla oluştuğunu öğrendim. ancak orjinal olmadıkça xenon önermiyorum bende normal halojenlere dönmeyi düşünüyorum en yakın zamanda.

konu dışı olacak ama kısa farlarda h7 ampul için kullanılan soketi nerden bulabilirim?

ben orjinal xenon almayı düşünüyorum da orjinallerinde sorun olmuyor galiba bilgileriniz için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben orjinal xenon almayı düşünüyorum da orjinallerinde sorun olmuyor galiba bilgileriniz için teşekkür ederim

Orjinal hangisi oluyor ki.Bende bir ara çok düşünüyordum ama sanki hevesim kaçtı şu yağmurlu havalardaki görüş ile ilgili yorumları okuyunca.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...