Jump to content

Bakım Aralıkları

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İyi akşamlar arkadaşlar,arabamı aldığımda bakımlarının 10.000 km veya 6 ayda bir olduğu söylendi İstanbul trafiğinde daha çok motosiklet kullandığımdan km daha 2000 i yeni geçti.Merserden Cihan ustaya bakım zamanı geldi ne yapıcaz dedim  bir yıl veya 10.000 olacak herhalde seminerde öyle konuşuldu dedi mazda iletişimi aradım durumu izah ettim gün içinde geri döndüler ve bakımların  bir yıl veya 10.000 km de yapıldığında garantinin bozulmayacağını söylediler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yanıt 67
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Selman

6

• Mücahit

4

• yhkaragoz14

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Mazda bakım aralıklarına gelde inan.19 haziranda mazda iletişim bir yıl veya 10,000 dediği bakım aralıklarını tekrar 6 ay veya 10,000 km çekmiş.Sağolsun evo mazda dan Sabahattin bey haber vermese nezaman öğrenirdim bilemem. Bir müşteri arayıp sormuştu  adama1 yıl dedik tekrar( ne hikmetse) 6aya indirdik haber verelim garantisi bozulmasın demediler ama geçen hafta arayıp mazda iletişimden memnun musununuz diye sordular.Evet demiştim! Bu arada mondeo da 20,000 veya1 yıl!  :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selman bey daha 2260 kmde varsa yoksa motosiklet  İstanbul trafiğinde oğlumun askerliğinin bitmesine 5gün kaldı o gelince garajdan çıkıp özgür kalacak inşallah.İlgili birimle konuşup bana döneceklermiş.Garanti dışı kalmaz ama kalsada mazda Türkiye ye değil ama arabama güveniyorum 626 ım 192,000 de daha ön takım bile istememişti garibim elimdende baya çekmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben zaten servise gitmesin araç demedim, yılda bir kere uğramak lazım, hiç değilse yağının değişmesi için, ama 6 ay kısa bir süre, o kadarı gereksiz...

Aynı şekilde kaç km de olursa olsun lastikleri de değiştirmek lazım, bilemediniz 3 yılda bir...

Bunlar aracın dönen ve yürüyen aksamı için şart diye düşünüyorum ama abartmamak lazım doktorların yaptığı gibi, 40 yaş üstü erkeklere  her yıl kolonoskopi, prostata parmak, kadınlara da başka türlüleri gibi...:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısınız, zaten bende sizin dediklerinizden servise gitmeme  bir anlam çıkarmadım. Şimdiye araçlarımda bu yağın10000de değişmesi gerekiyo deselerde 5000 i hiçgeçmedim.Ama prostata baktırmaktan vazgeçtim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavsiyelerin için sağol, nerde trak orda brak derler ya. Trak dediği anda hoca devreye girecek er kişi niyetine hadi eyvallah... :tey: Doktoru falan araya sokup işleri karıştırmayalım biz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...