Jump to content

El Freni Çok Sert ve Neredeyse Tutmuyor

Onur Paçcı
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Meraba arkadaşlar aracımın fren balatalarını yaklasık 400 km önce değiştirdim ilk önce fren pedalı çok yumuşakdı usta zamanla alışacağını söyledi dediği gibi alıştı da balatalar değişirken el freni cok sert ve neredeyse tutmuyor dedım dik bi yokuş ta denedi sonuna kadar çekince arabanın gitmesini engelliyor ama bana bu kadar sert olmaması gerekiyormus gıbıme geldı ki eski arabamız accent era da 2 diş çekince kitliyordu arka tekerlekleri ayrıca araba yı ilk calıstırdıgım da jiklede çalışıyor araba yı D konumuda aldıgımda el freni çekikken araba ılerlemeye baslıyor araba da 40 50 km hız  ile giderken de çektim deneme amaçlı araba sadece az bi şey yavaşlıyor  sizce bu durum normal mi yoksa el frenı telinde boşluk mu var.Ne yapmalıyım.Yorumlarınız için şimdiden teşşekkürler.=)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Balata ile ilgili bir sorun olabilir dicektim ama taaki sen 40-50 ile giderken çektim diyene kadar, araç yürürken el freni çekersen balata çok çabuk tükenir, el freni telini gerdirtebilirsin böylece daha aşşağıda kavriyacaktır ancak çok sert kavramını anlamadım

Sert derken en üst noktada mı tutuyor yoksa el frenini çekmek eskisinden daha zor ağır 2 elle çekiyorum el frenini gibi bir durum için mi kullandın ? (sadece örnek)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş  balatanı takan ustaya götür arka merkezleri bi söküp baksın-balatanın yayı merkez pistonuna oturmamış olabilir --ilk değiştirdiğimde benimde başıma gelmişti :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

13 Mayıs'tan beri halledilmiştir herhalde problem :D

abi tarihlere bak, konulara bak... özcanuguraslan hortlatmış nası becermişse, biz de atlamışız. bu konuları kilitlemek mi lazım nedir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...