Jump to content

Mazda 3 100.000 Km Bakımı ve V Kayışı, Gergi Bilyası vs. Değişimi

volcano80
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yakın zamanda 100 bin bakımı yaptıran var mı arkadaşlar ? Ne kadar masrafı var

Arabayı almadan, bakım masrafını mı düşünmeye başladın ??

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı almadan, bakım masrafını mı düşünmeye başladın ??

:D

:) yarın pazarlık yaparken elimiz kuvvetli olsun diye abi :) araç 99 binde subap artı 100 bin üst üste gelirse halim duman olur :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) yarın pazarlık yaparken elimiz kuvvetli olsun diye abi :) araç 99 binde subap artı 100 bin üst üste gelirse halim duman olur :D

Sen gönlünü rahat tut ve dua et, gerisi gönlünce olacaktır... Tecrübeyle sabit...  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Merhaba arkadaşlar ben dün arabama özel servisim de 100000 bakımı yaptırdım.Tabi bunun yanında yağ,filtre,vs.. gibi sıradan bakımı da yapıldı. V kayışı ve bu kayışın bağlı olduğu kasnakların ortasında bulunan rulmanlar da değiştirildi. Gaz kelebeği falan da temizlendi vs vs.. Hepsi bana parça+işçilik 500 liraya mal oldu. Ayrıca ustamla beraber subapları kontrol ettik ve subap ayarı zamanı geldiğini de söyledi. Orjinal subap ayarı değerleri ile benim değerler birbirini hiç tutmuyor. Bazı subaplarda aşırı sıkma olduğunuda gördük.Ve maalesef bunun en büyük sorumlusu da ucuz diye sevindiğimiz tüp:(Şimdilik idare edicez dedi ama önümüzde ki zamanlarda mutlaka subap ayarı gerekecek dedi. Bu da ortalama 1300 ila 1500 arası bir masraf demek.Şimdi sorumlu tüp ise ne anladım ben bu gazdan. Taktırması bakımı birde başımıza açtığı masraflar falan derken geldi mi benzinle aynı fiyata performans kaybıda cabası...

2009 Mazda 3

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

aracım 105.000 km de

bakım için ankara SMB ve Başayar'ı aradım

Gergi seti, şansuman yağ+filtre, bujiler, balatalar, filtreler, yağlar... herşey dahil fiyat

SMB 2.000 TL

Başayar 1100 TL

özel servis 600 TL

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

SMB nin indirimli hali mi 2000 tl ? Çünkü başka bir başlıkta yazdığınızdan anlaşılacağı üzere Başayar indirimli haliyle 1100 TL. Ben de yarın 10 bin bakımı için SMB ye gideceğim gözüm korktu :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

SMB nin indirimli hali mi 2000 tl ? Çünkü başka bir başlıkta yazdığınızdan anlaşılacağı üzere Başayar indirimli haliyle 1100 TL. Ben de yarın 10 bin bakımı için SMB ye gideceğim gözüm korktu :)

evet indirimli hali 2000 lira

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

aracım 105.000 km de

bakım için ankara SMB ve Başayar'ı aradım

Gergi seti, şansuman yağ+filtre, bujiler, balatalar, filtreler, yağlar... herşey dahil fiyat

SMB 2.000 TL

Başayar 1100 TL

özel servis 600 TL

aracımız otomatik mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Antalya mepaz da bana 1800 ıle 1600 arasında dedı 100000 bakımına...özel servıs neresı oluyor .sanayıde mı oluyor,hıc duymadım >:D 2.5 ayda 6 bın km yaptım..superım arkadaslarr:) mazdayı bayanlara alıştırmak lazımmmm :clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Antalya mepaz da bana 1800 ıle 1600 arasında dedı 100000 bakımına...özel servıs neresı oluyor .sanayıde mı oluyor,hıc duymadım >:D 2.5 ayda 6 bın km yaptım..superım arkadaslarr:) mazdayı bayanlara alıştırmak lazımmmm :clap:

Özel servis, sanayideki ustaların dükkanları oluyo. Özel servise gidecekseniz Japon grubu araçlara bakan servislere gidin

Buarada Allah tekerine daş değdirmesin hocam :)

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet

şöyle diyeyim dışarıda yaptırsan bile otomatik şanzıman yağı litresi 40 tl alttan açıldığında 4 litre alıyor filiyreyi dışarıdan bulamazsın serviste 180 tl V kayışı değişiminde 2 adet bilya çıkıyor bitanesi çok pahalı dışarıda bile 450 tl gibi bir fiyat yani bu dediklerini özel serviste 600 tl yaptırman imkansız :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şöyle diyeyim dışarıda yaptırsan bile otomatik şanzıman yağı litresi 40 tl alttan açıldığında 4 litre alıyor filiyreyi dışarıdan bulamazsın serviste 180 tl V kayışı değişiminde 2 adet bilya çıkıyor bitanesi çok pahalı dışarıda bile 450 tl gibi bir fiyat yani bu dediklerini özel serviste 600 tl yaptırman imkansız :)

bunlar bana telefonda verilen fiyatlardı.

kaldı ki haklısın, özelde yaptırdım bakımı, gergi seti hariç 475 ödedim. şanzuman filtresini değiştirmemişler, temizleyip takmışlar.

ha bütün bunların üstüne bir de radyomu yediler. o da bonusu oldu. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bunlar bana telefonda verilen fiyatlardı.

kaldı ki haklısın, özelde yaptırdım bakımı, gergi seti hariç 475 ödedim. şanzuman filtresini değiştirmemişler, temizleyip takmışlar.

ha bütün bunların üstüne bir de radyomu yediler. o da bonusu oldu. :(

radyoya ne yapmislar yahu  :o

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Bu gergi kayışları, kasnaklar, bilyalar 2009 Mazda 6 için paramparca.com a baktım. V kayışı, gergi kasnağı ve kayış gergi makarası gördüm. Bunlar mıdır değişen? :

qldO3R.png

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunları değiştirmeye gerek yok boşuna para vermeyin. Sanayide bir ustaya bu kasnakları çıkartırın. Rulmancıya gidin o yeni bilyeleri çakacaktır.

Teşekkürler. Aslında bir sorun yaratmadığı sürece değiştirmeye niyetim yok. Yetkili servisler zaten uçuk fiyatlara yapıyor, onlarla işim olmaz. Ancak V kayışını kontrol edip, yıpranma görürsem onu değiştiririm. Rulmanlara da ses falan yapmaya başlarsa dediğiniz gibi söktürüp baktırırım. Bahsedilen parçaların tam olarak hangileri olduğundan emin olmak istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...