Jump to content

Mazda3: Angel yaptıracaklara tavsiyeler

SWeeT6six6
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

- Ürünü Ebay üzerinden alın. Böylece Mazda3 farlarına birebir uyumlu olacak ve daha ucuza mal olacaktır.

- Farın çıkabilmesi için tampon sökme işlemini Mazda servisinde yaptırın. Xenon mevcutsa; zarar görmemesi için onları da çıkarttırın.

- Farları söktürmeden önce mutlaka elinizdeki angelların çalışıp çalışmadığını kontrol ettirin.

- Farları elinizle stopçuya götürün.

- Yaptıracağınız stopçunun daha önce Mazda3'e angel montajı yapmış olması; daha başarılı bir sonuç elde etmenize öncü olacaktır, başka markalara yapmış olmasıyla yetinmeyin.

- Mümkünse far açma ve montaj işlemleri sırasında başında durun. (buna her stopçu razı olmayabilir).

- Far açılması işleminin fön makinası veya benzeri bir aletle ısıtılarak yapıldığından emin olun.

-

Kutu içerisinden çıkan çift taraflı bantlar yeterli tutunmayı sağlamamakta ve angelın düşmesine neden olabilmektedir. Angelları fara (çift taraflı bantları da kullanarak) mutlaka japon yapıştırıcısı ile yapıştırın

- Farın silikonla kapatılmasında açıklık kalıp kalmadığını dikkatlice kontrol edin.

- Tavsiye olarak; Ankara Şaşmaz'da 2002 Stop, İzmir'de Japon Car Service bu konuda deneyimlidir.

- Montaj işlemi sırasında parkları iptal edecekseniz (-ki angelların daha net görünmesi için tavsiye edilir) sadece ampülleri çıkarttırın. Park lambalarının yuvası yerinde takılı kalsın.

- Farın tekrar montajı sırasında; angel kablolarının bağlantısını; kutudan çıkan kılavuzdakine uygun olarak yaptırın.

- Farları en az 12 saat soğuk havadan uzak tutun, gerekirse aracınızı bir gün serviste bırakın. Hatta mümkünse farları bu süre zarfında oda sıcaklığında tutun.

- Montajdan sonra silikonlu bölgeye en az 2-3 gün su değmemesine özen gösterin.

- Bu işlem risklidir. Farlarınızın su almasına ve/veya buğu yapmasına neden olabilir. Bu riski göze almadan angel yaptırmayın ve risk nedeniyle profesyonel ellerce yapılmasına özen gösterin.

- Angellar gün ışığında da belli olmaktadır; ancak en belirgin olduğu zamanlar kapalı havalar ve akşamüzerileri gibi güneş ışığının pek hissedilmediği havalardır. Akşam sadece angella seyire kalkmayın.

(Ben birkaç kez denedim; aracı fark etmeyip, tali yoldan önüme çıktılar)

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gerçekten çok güzel görünüyorlar ama bu kadar para vermeye değer mi bilemiyorum.çok kapıdan döndüğüm oldu.

abi bence alınan görüntüye göre bedava,yapılabilecek en ucuz değişikliklerden biri  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi bence alınan görüntüye göre bedava,yapılabilecek en ucuz değişikliklerden biri  ;)

Katılıyorum da, uzun bir prosedürü var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bugün yıkattıktan sonra sağ far kısa bi süre buğu yaptı,sonra hemen geçti  :o

reflektörleri daha dogrusu aynaları karartır zamanla
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Angelların altına da ''this is risk'' yazarsınız. :)

meshur komposizyon sorusu risk nedir...

özhan vermiş cevabı 8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim farlar bugüne kadar ne yıkamada nede yağmurda hiç buğulanma yapmadı...  :tey: E ustam işi biliyor ... 8:)

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence de olmamış abi. Farı açtırma riskini göze aldıracak bir görünüm olmamış.

Katılıyorum, riske değmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin bu görüşlerinizden sonra kimse beni ikna edemez artık angel taktırmaya. :)

(Bu arada angel değilmiş bunun ismi eagle eye mış.. Nereden çıkmış bu angel onu da anlamadım )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Sizin bu görüşlerinizden sonra kimse beni ikna edemez artık angel taktırmaya. :)

(Bu arada angel değilmiş bunun ismi eagle eye mış.. Nereden çıkmış bu angel onu da anlamadım )

angel eye  ya da deamon eye da deniyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...