Jump to content

Mazda 3 Benzin Filtresi

kursadnart
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

b3e0114t004.png

Uploaded with ImageShack.us

resim mazda 3 ün servis cd den alınmıştır.

1 Fuel-filler cap

2 Fuel filter (high-pressure)

3 Pressure regulator

4 Fuel pump unit

5 Fuel pump

6 Fuel filter (low-pressure)

7 Fuel tank

8 Fuel injector

9 Fuel flow

açıklayıcı bilgilerine göre filtre benzin pompasında ve deponun içindedir. değişim ile ilgili bişey bulamadım ama nezaman arıza yaparsa ozaman değişir heralde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani şu her araçta sağ arka tekerleğin orada bulunan benzin filtrelerinden bizim guzularda yok mu? Yani 15.000 km'de bir değişmeyecek mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15000 olmasada 50000 de olsa eninde sonunda değişmesi lazım ancak yeri itibariyle hem bizim hemde araçlarımızla ilgilnen teknik personelin işine gelmiyor  :) Ama net bir değişim süresi öngörülmemiş çok araştırdım ancak nafile...Açıkcası geriyor beni biraz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Ben 30000 bakımında değiştirdim servisin tavsiyesi üzerine.

Tam değişim zamanlarını ve yerini bilmiyorum ama merak ettim. Gittiğimde soracağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazdayı aldığımda, bedava 2 yıl bakım hediyesi vardı. Bununla ilgili de sonradan kart gönderdiler. kartta belirtilen, 10.000 ve 30.000 de yağ filtresi, hava filtesi; 20.000 ve 40.000 de ilave olarak polen filtresi ve 40.000 de fren hidroliği değişimi var. benzin filtresinin değişimi bu kilometrelerde belirtilmemiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben eski mazda3 te 105 bin km yaptım. Hiç benzin filtresi falan değişmediler bakımlarda. Bakım kitapçığında da göstermiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Yoksa kolay kolay kaçırmazdım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben eski mazda3 te 105 bin km yaptım. Hiç benzin filtresi falan değişmediler bakımlarda. Bakım kitapçığında da göstermiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Yoksa kolay kolay kaçırmazdım.

Benim Eski Honda aracımda da benzin filtresini merek edip sormuştum servise. 100 Bin km kontrolü yapılarak değiştirildiğini söylemişlerdi. Şaşırmıştım bu duruma tabi.

Çünkü Japonya'daki yakıt ile canım Türkiye'mdeki yakıt arasında bariz kalite farkı vardır. Bence bu durum bölgeye göre değişiklik göstermeli. Nasıl Honda yıllardır Türkiye dizel motoru getirmiyordu, kalitesiz dizel yakıttan dolayı.

Bu arada Honda'da yakıt filtresi, yakıt deposunun içindeydi diye hatırlıyorum. Mazda'larda nerde bu yakıt filtresi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

ben servise gittiğimde sormuştum şase numarasından baktılar her modelde aynı değil dediler benim araçta deponun içindeymiş ve değiştirilemez dendi 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben servise gittiğimde sormuştum şase numarasından baktılar her modelde aynı değil dediler benim araçta deponun içindeymiş ve değiştirilemez dendi

Canina yandigim servis :) ben yabanci sitelerde bununla ilgili bir anlatim bulmustum, yine bulabilirsem paylasirim
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Konu hortlatmayı severim :D

1. nesil için soruyorum, bu forumda gösterilen yer doğru mu ki Üstadlarım ?

http://www.mazdaforum.com/forum/mazda3-26/fuel-filter-mazda-3-a-2757/

Sağ tekeri söktüm sırf bunun için, 2007 model sedan aracımda yukarıdaki linkte bahsedilen yerde hiçbir şey yok :)

EK: servise gittiğimde eleman bunlarda sağ tekerin orada kolay bir yerde demişti. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...
6/2/2015 at 23:11, Mutlu Tekir :

Her modelde yokmuş benzin filtresi. 2. nesilde ulaşımı çok kolay bir yerde, sağ arka tekerleğin yan tarafında.

Her 2. Nesilde varmı acaba 2012 benzinli var bende ama değiştiren hiç görmedim forumda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...