Jump to content

2010 Mazda 3 Impressive LPG ile 6.000 Km Testi

Fotifoti
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Az gittim uz gittim, dere tepe düz gittim  :tey:

Rota : Elazığ -> Ankara -> Eskişehir -> Antalya -> Ölüdeniz -> Marmaris -> Manisa + İzmir (izmir arası 30 km) -> Bursa -> Yalova -> İzmit -> İstanbul -> Ankara -> Elazığ .. oh be :)

Bu yolculuğum esnasında tüm mazdadaş adminlerimizle tanışma fırsatı buldum. Hatta Genel Müdürümüzle de tanıştım. Feci keyifli güzel bir yolculuk oldu. Dönüş yolunda radar yemeseydim tam olacaktı :)

Aşağıda yakıt takip programıyla (Car Care) aldığım istatistikler var. Mazda 3 ne yakıyor ? diye sormayınız artık :) bu 5829 km içerisinde her tür yol koşulu var. Türkiye'nin tüm coğrafi yapısı var .Antalyanın dağları , sahildeki virajları, düzlükleri ,ovaları, fırtınası , çamuru, dağı istanbul trafiği , dip gazı , 90 sabiti ..  tam bir yakıt ortalaması diyebilirim . Bunun yanında maşallah  :nazar:  hiç bir sorun yaşamadım. yaklaşık 2000mt köprülü kanyonun zirvelerinden sahile indim, hem de ralli yaparak :) ne lpg de ne arabada hiç bir sorunla karşılaşmadım. japonlar yapmış abi :) 

seyahatin bir kısım fotolarını galeriye yükledim . açıklama da yazmıştım ama görünmüyor :P

post-3161-141695284598_thumb.png

post-3161-1416952846_thumb.png

post-3161-141695284602_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla süper gezi olmuş tebrikler, tahminen km de 0,25 krş yakmış ama çok değil mi lpg ile tabi yük durumu ve kaç km ile gittiğin önemli burada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla süper gezi olmuş tebrikler, tahminen km de 0,25 krş yakmış ama çok değil mi lpg ile tabi yük durumu ve kaç km ile gittiğin önemli burada.

çok değil .. normal. lpg ankara dışında pahalı. yola çıktıktan sonra 40 kuruş zam geldi. Ayrıca uzun yol olarak bakma, çok az bi kısımda ekonomik gittim. gerisi genelde seri kullanım ve yolun %80'i klima açıktı. 170 de cruise açan fazla insan yoktur sanıyorum :D

cücük bir hesap yapalım, 10.4 litre lpg yakmışız , ortalama 2.37 liradan almışım gazı. o da 5829km de 2,37*10,39*5829/100 = 1435tl yapıyor . benzin olsa 1 litre az yakacak. hadi 1.2 az yaksın 9,2 litre diyelim. o da ortalama 4.2 liradan (elazığda 4.45 e kadar çıkıyor fiyat) 2252TL çıkıyor. yani en kötü ihtimal 817 lira kar etmişim .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bi ara benim de gitmem lazım, dünya gözüyle lamboya binmedik demeyelim :D

+1 artık göre göre bi hal olduk içine oturmak gerek totşumuz lambo görsün :2funny:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az gittim uz gittim, dere tepe düz gittim  :tey:

Rota : Elazığ -> Ankara -> Eskişehir -> Antalya -> Ölüdeniz -> Marmaris -> Manisa + İzmir (izmir arası 30 km) -> Bursa -> Yalova -> İzmit -> İstanbul -> Ankara -> Elazığ .. oh be :)

Abbas'ı bağladık durmadı :) :)

çok değil .. normal. lpg ankara dışında pahalı. yola çıktıktan sonra 40 kuruş zam geldi.

buna çok güldüm :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

buna çok güldüm :D

e 45 gün az değil :)

+1 artık göre göre bi hal olduk içine oturmak gerek totşumuz lambo görsün :2funny:

bende öyle dedim, f430 videosu var da o içerden değil dışardan :) honuuya yakın yeri gidebilir :) ama gözümüzde fazla büyütmüşüz sanırım , mps den çok farklı gelmedi. elim ayağım birbirine girmedi en azından :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hepsi iyedi kardeşim o hastane resmi ne ? ne arada nerede hastalandın geçmiş olsun...

17 nisanda ameliyat oldum abi. kol, bacak ve göbüşten ur alındı. 2 hafta eskişehirde şarj oldum .sonra yollara düştüm :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sen pilot değilmisin ? lambo da neymiş ? :)

Hakikaten yaa :D Ver coşkuyu uçağa, yemişim lamboyu :D Onu herkes sürebilir ama uçak öyle mi ? :D

Ya abi şimdi o ayrı bi durum, ve hakikaten zevkli ama lambo da ayrı bi olay, ibonun dediği gibi totoyu bi kere koyalım koltuğuna en azından :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...