Jump to content
 • İlhan
  İlhan

  Mazda, Ürettiği 50 Milyonuncu Aracı Kutluyor

  Bu rakama ulaşmak 86 yıl ve 7 ay sürmüş.

  Mazda, Japonya'da ürettiği 50 milyonuncu otomobili kutluyor. 3 tekerlekli bir araçtan dizel motor verimliliğine ulaşabilen SkyActiv teknolojisine uzanan bu yolda firma, 1931 yılından beri kesin adımlar ile ilerliyor.

  3 Tekerli Mazda-Go

  Üreticinin bu durumu kutlamak için Hofu tesisinde düzenlediği organizasyona Mazda CEO'su Masamichi Kogai ve tüm yönetim kurulu katılmış. Japon üreticinin ürettiği ilk araç olan Mazda-Go'nun üzerinden tam 86 yıl 7 ay geçmiş durumda.

  04_Mazda-Kulim-Plant_Vehicle-Assembly-Plant_01-600x400.jpg

  Kogai: "Mazda ilerlemeye ve güçlü bir marka oluşturmaya devam edecek. Hofu'da ve Hiroshima'da bulunan tesislerimiz gelişerek yeni üreteceğimiz teknolojileri denizaşırı yatırımlarımıza ulaştıran ana fabrikalar olacak. Bu tesislerimizin Japonya'nın 'Monotsukuri" anlayışına uygun teknik seviyelere çıkması ve sağlam kalması adına beraber çalışmalıyız."

  1931 yılında Mazda, Hiroshima'da 3 tekerli araçlar üretmeye başlamıştı. Japon üretici 1960 yılına kadar geniş bir model üretme cesareti gösterememişti. R360 Coupe ile başlayan süreç, 1962 yılında Carol, 1964 yılında Mazda 800 ile devam etti. Üretilen bu modeller daha sonra Mazda ürün gamının alametifarikası haline gelecek olan ilk wenkel motorlu modelin önünü açtı. (Luce Rotary Coupe)

  Mazda Luce Rotary Coupe

  1982 yılında artan talebi Hofu tesisi ile karşılamaya çalışan firma, Hiroshima ve Hofu tesisleri ile aradığı ritmi yakalamayı başardı. Üretim teknikleri ve gelişmiş sistemler Mazda'nın bir adım daha ileri çıkmasını sağladı. Düşük satış zamanlarında bile Mazda, yeni karışık üretim bantları geliştirerek tek modeli farklı çeşitlerde üretmeyi başardı.

  2016 ve 2017 yılında gözlerini crossover'lara doğru çeviren Mazda, talepleri çabuk karşılayabileceği bir sistem geliştirdi. Uluslararası tesisler firmanın dünya çapında satış yapmasına olanak sağlarken, ana vatanındaki fabrikalarında bulunan Japon disiplinini bu tesislere de taşındı.

  Mazda bu sene 1.660.000 adet satış yapmayı planlıyor. Firmanın 2024 yılına kadarki hedefi ise senelik 2 milyon satış rakamına ulaşabilmek.

  Otomobillerin insanlarla, toplumla ve yeryüzüyle sürdürülebilir bir şekilde bir arada yaşayabileceği bir dünya yaratmak isteyen Mazda, yüksek kaliteli otomobillerin üretimi de dahil olmak üzere insanların çeşitli temas noktaları aracılığıyla hayatlarını zenginleştirmeye devam edecek ve müşterilerin kendilerini bir hissiyatla buluşturacakları bir marka haline gelecektir. Güçlü ve duygusal bir bağ.

  Kaynak: Mazda & Motor1 &Dsfmy

  • Beğen 4  Kullanıcı Yorumları

  Tavsiye Edilen Yorumlar

  Biz de yapacağız, sanırım, galiba, olabilir 🤪

  • Haha 1

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş


×
×
 • Yeni Oluştur...