Jump to content
 • MazdaClubTR
  MazdaClubTR

  Hurdaya Ayrılacak Araçlar için ÖTV İndirimi Geliyor

  8 milyon araç sahibi için büyük indirim!

  Meclis'e suluna tasarıya göre , 16 yaş ve üzeri araçların hurdaya ayrılması karşılığında, yeni araç alımında 10 bin liraya kadar ÖTV indirimi sağlanacak. Türkiye genelinde 8 milyona yakın 16 yaş üstü araç var.

  OTV_Indirimi_Hurda.jpg

   

  Meclis'e sunulan tasarıya göre ikinci el araçların trafikten çekilmesi ve yeni araç alımının teşviki amacıyla, 31/12/2019 tarihine kadar uygulanmak üzere; 16 yaş ve üzerindeki otomobil, panelvan, minibüs, otobüs, kamyonet ve kamyonların, ihracatı veya imha Merkezlerine teslim edilmek suretiyle trafikten kaydı silinerek hurdaya ayrılması karşılığında, araç sahiplerine, yurtiçinden yeni araç alımında 10 bin lirayı geçmemek kaydıyla ÖTV indirimi sağlanabilmesi imkanı getirilmektedir. 

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2017’de trafiğe kayıtlı araç sayısı 22 milyon 218 bin 945 adede yükselirken, bu araçların 2 milyon 631 bin 723 adedi 16-20 yaş arasında, 5 milyon 40 bin 37 adedi ise 21 ve üzeri yaşlarda. Yani ÖTV teşviki alacak taşıt sayısı şu an için 7 milyon 671 bin 760 adettir.

  Burak tarafından düzenlendi  Kullanıcı Yorumları

  Tavsiye Edilen Yorumlar

  Güzel uygulama olmuş artık eski aracı olmayanlar bile yeni araç almadan önce bir tane eski araç alıp hurdaya ayırırlar yeni araçtan ÖTV indiriminden faydalanmak için.

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Sitelerde Paylaş

  50-60 bin tl den aşağıya yeni araç yok bildiğim kadarıyla, benim gibi vatandaşlar ( 91 mazda 626 sahibiyim ) hurda tabir edilen araclarımız ile bu  10 bin tl indirimden faydalansak gerisini nasıl ödememizi bekliyorlar acaba? 10 bin tl indirimlide olsa kalanını ödeme gücü olan insanlar hurda tabir edilen bu araçlara binermi...

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...