Jump to content

2010 + Mazda3 Kontağı Çevirince Motor Önünden Gelen Tiz Ses ( Gaz Kelebeği )

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar,

Dün arabaya binmeden önce cam suyu, motor ve şanzıman yağı v.s. ye bir göz atayım derken kontak çevirili ama motor çalışmıyor vaziyette motorun ön tarafından bir ses geldiğini fark ettim.

Ses tiz ve kesintisiz idi. Aklıma ilk benzin pompası olup olmayacağı geldi ama size de sormak istedim.

Mazda3 te motor çalışmadan önce böyle bir ses duyulur mu ? Duyulur ise nedir kaynağı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aklıma şu geldi;

Aracımda sis farları olmamasına rağmen sis farı tuşu var ve bu tuşun hangi tarafta açık/kapalı olduğu belli olmuyordu, kim bastıysa o tuşa aracımın göğüs kısmında sanki su kaynatılıyormuş gibi sesler geliyordu, motor kısmına bakıyorum tık yok, ama içeride ısıtıcı da su kaynatıyormuş gibi sesler geliyordu, bu durumda akım çektiği için rölanti de stop edecek kadar düşüyordu kontağı kapatınca da bu ses kayboluyordu...

Bulup sorunu çözene kadar bir haftam geçti ama kabus gibiydi.

......................

Senin sorunun da bu tarzda alakasız sebeplerden dolayı oluşmuş olabilir, her ihtimali yabana atma.

Kolay gele...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında böyle bir konu açmak yerine servise giderim ama haftasonuna kadar olası değil, bu sebeple bilinen bir şey ise panik yapmıyayım dedim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Sende de var mı onu söyler misin ? :D

tarif ettiğin ses hötönprelöt bırıçkasından geliyor gibi :)) son derece tehlikeli motor ishal olabilir daha kötüsü üstüne püskürebilir..

hadi bakalım servise kadar nasıl dayanacan :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Neyse demek ki benim arabanın sizde olmayan özellikleri var : D

herbirinde değişik bir özellik mevcut kendine has mesela benimkinde alarm dışarıdan değil içerideki hoparlörlerden ötüyor hırsızı sağır etmeyi planlamışlar sanırım
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende kontağı kapatınca-açınca  geliyor o ses arabam dizel.incecik hatta o ses kontak kontağı kapatıp ses gittikten sonra tekrar bu ses ne lan deyip kontağı açınca tekrardan duyuluyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sende de var mı onu söyler misin ? :D

Arasıra  geliyor,sanırım kelebek  konum kalibrasyonu yapıyor.

Birde tiz ses roleden gelir ,sayet role tam cekis yapmazsa..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak, bence şu aşamada bir sorun yok; tam da stilock kardeşimizin dediği röle tam çekmediğinden ammaaa, bu tip tam çekmeyen röle vızırtıları, genellikle orta vadede rölenin arızalanacağının bir sinyali olarak anlaşılabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...