Jump to content

1991 Model Mazda 626 Marş Motoru Sökme ve Dişli Değişimi


Mursel_Balci

Merhaba arkadaşlar aracımla ilgili bir kaç şey daha yaptım. öncelikle marş motorunda sıkıntı vardı onun dişlisini değiştirdim. sinyal lambalarına çektiğim folyolarda yırtılmalar olmuştu onların folyolarını değiştirip farların üst kısmına da siyah folyo kapladım.

marş motorunun 3 adet vidası ve 2 adet kablosu var. kablolardan birisi soket sistemi diğeri vida ile tutturulmuş. marş motorunu tutan 2 adet vida sağ tarafta 1 adette sol yani iç kısımda yer alıyor. resimde işaretlediğim yerler vida yerlerini gösteriyor. ayrıca marş dişlisi accentlerle aynı fiyat olarak 30 tlye aldım. marş motorunu söktükten sonra arka kısmında yer alan 8 anahtarla açılan 2 büyük vidayı söküp selenoid kısmınıda söküp ön kısmını dışarı alıyoruz. orada bir adet sekman var onun üzerine de bir yüzük geçirilmiş öncelikle yüzüğü içeri doğru çıkarıp sekmanı söküp dişliyi çıkarıyoruz. eğer gerekliyse arka kısmında yer alan yıldız vidayla sökülen 2 adet vidayı da söküp kömürlerini değiştirebilirsiniz.

4LlD5J.jpg

Jp2Xvj.jpg

ORMkPP.jpg

zm4gb9.jpg

GvzElV.jpg

yP4mX7.jpg

6ZnQ03.jpg

burada da farların üstüne çektiğim folyo görünüyor.

WVY4dN.jpg

39oNdr.jpgKullanıcı Yorumları

Tavsiye Edilen Yorumlar

Henüz görüntülenecek bir yorum yok


Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...