Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik yenilenir   

 1. Bugün
 2. Eksiltme olmadığı sürece devam. Eksiltme olduğu gibi tam sentetik mobil 1 new life 0w-40 ya da castrol edge 5w-40
 3. Lpg li araçlarda durum nedir ?? Yağ numaraları acısından ?? 50bin km de sıkıntısız 5-30 a devam mı ?? Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 4. Datça nın reno sembolun araba sayıldıgı pazarda bizim mazdalar uzay mekiği sayılır. Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 5. Başarılı bir çalışma olmuş. Ellerine sağlık. Bagaj kapağındaki butona paralel! :)) bir buton olmuş sanırım. Çocukluğum aklıma geldi. 3. fotoğraftaki gümüşi makası görünce. Tüyümüz yokken yüzümüzde, babamın traş olmasını ve bu makasla bıyıklarını bir ressam edasıyla düzeltişini izlerdim. Hey gidi yıllar.... Şimdi okudum. Paralel bir kablo çekmişsiniz. Birazı hazır olsa da. Bence bu kabloları öndeki sigorta kutusunun orada bir yerlerde bulabilme ihtimali varmış gibi geliyor. Ha bir de eklemek isterim: 94 model guzumun içeriden bagaj açma sistemi telli idi. Bir bisiklet fren sistemindeki telle de bu iş çözülebilir.
 6. Evet onu diyorum . Cx5'in otv %145
 7. Ben sorunu tam anlayamadım. Biraz sizin bakış açınıza göre sağda ya da solda kalabiliyor ekran yansıması. Aşağıdaki fotoğraf ve videoların hepsi benim aracımdan çekilme. Kimisinde sağa doğru kayık, kimisinde sola, kimisinde de tam ortada duruyor.
 8. 1,6 Peugeot 3008in 170 bin olduğunu düşünürsek kıyasla çok değil.
 9. http://mutlutekir.blogspot.com.tr/2015/11/mazda-bagaj-kapagn-iceriden-acmak-icin.html Ben bunu yaptım.
 10. Sporx web sitesi giriş sayfasında bir mazda 3 reklamı gördüm sanki... Bu ve bunun gibi reklamların çoğalarak artmasını diliyorum ki insanlar bizim gibi kaliteli araçlara binebilsinler.
 11. Merhaba, forumlarda rastlayamadım, hatta konuya uygun başlık da bulamadığım için motor-mekanik konusundan yazdım. Mazda 3 sedan da içeriden bagaj kapağı açılmıyor diye biliyorum, otopark girişlerinde ve güvenlik aramalarında sıkıntı yaşatan bir durum. Bagaj açma düğmesi de çok küçük ve yerin tarifi de güç...Böyle bir durumda siz mazda kullanıcıları ne yapıyor?
 12. Bence en azından araç dururken arka koltuğa geçip telefonu tam kafalığın ortasına koyup bir fotoğraf alın. Gerçekten merak ettik yani. İnşallah bir çözüm bulunur bu arada.
 13. Yav dedim Eylül'de düğün var , ikisi aradan çıksın diye. Ama bu haldeyken Malatya'ya bile gitmem. Oruç beni tutuyor [emoji1]
 14. Evet motorda normal olmayan bir ses var, kayış ve gergi bilyalarından da olabilir, v kayışının gerginliği kontrol edilmeli, kayışların olduğu bölgeye doğru dinleme yapılmalı. triger durumu nedir, değişme zamanı gelmiştir bu km de. kısaca usta dinleyip karar vermeli.
 15. Temmuzda ramazan bitiyor, yok şöyle gazlarım yok böyle yanlarım filan diyor ama şimdi çamur yapıyor foti..
 16. Bir dayanıklılık sorunu olduğu belli düzeltirler herhalde . Mazda'nın öngördüğü gibi bir 20 yıl daha kullanacağız içten yanmalı motor .
 17. Mekanik bir ses. Gittiginiz oto servisi bu konuda bir yorum yapabilmeliydi. Servislerin görevi sadece yag, filitre, vs degistirmekten ibaret degildir. O kadarini ben de yaparim.
 18. geçmiş olsun sorunun hallolmasına sevindim hava akış metreyi kaça buldunuz acaba ne kadar piyasası ..
 19. Bu vergilerle iyiymiş .
 20. Ya daha işe başlamadım , muhtemelen izin alacağım . Yarım mideyle oruç kolay değil [emoji1] senin yarın hatta 1/4 kadar tıka basa yiyebiliyorum . Elazığ'a geldim Kendime gelemedim. Senin bahanen ne büyük abi [emoji1]
 21. bende de aynı sorun vardı devir sürekli 2000 devirlerde geziodu motorun alt kısmında vites bosta müsürü bostaymıs o takılı olmadığı için vites bostayken devir yükseliomus müşürü devreye alınca sorun çözüldü siz ne yaptınız halloldu mu ?
 22. Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım sayılır bi konuda yardıma ihtiyacım var 94 mazda 626 aracım bi hafta önceye kadar marş almada sorun yaratmazken şimdi benzinde cok zor marş alıyo fakat lpg ye basılı olarak çalıştırdığımda da biraz geçte olsa çalısıo acaba bu durumun avans ayarının kaçık olmasıyla bağlantısı olabilir mi? ditribütörün tam hizasında olmaması geç marş almaya sebep olabilir mi ? gecenlerde aracın eski sahibi distribütör temizliği yaptıktan sonra avans ayarı yapmak istedi ancak dha kötü oldu bu durum simdi gec marş almayla karşı karşıyayız tosun ustaya ugradım bi kac dk da distribtörü düzeltti avansı düzeldi mi biliyorum ama sorun hala devam ediyo akü sağlam marş motorunda da bi sorun yok ama benim kafama takılan avans ayarı hala kaçık mı ve bu ayarsızlık geç marş alma sorunu yaratır mı ? yardımcı olursanız sevinirim saygılar...Murat
 23. Şimdiden yanlamaya başlamış bu @Servet
 24. Herkese selamlar, iyi ramazanlar. Benim arabamın motorundan ''vın vın'' diyebileceğim bir ses geliyor bir süredir. Çok üstüne düşmemiştim, havalar soğuk o yüzden oluyor diye düşünmüştüm ama havalar ısınmasına rağmen ses hala geliyor. Video yükledim youtube'a oradan duyabilirsiniz sesi. Arka fondan hafif bir uğultu, vuruntu gibi bir ses, tarif edemiyorum Kayışlardan falan mı geliyor acaba?. Araba dizel ve 73bin kmde şu anda. 2 gün önce de mobil oto servisinde bakımını yaptırdım bu arada. Hava filtresi, yağ filtresi, polen filtresi (hepsi bosch) ve yağı değişti (mobil 5w 30) toplam maliyeti 270 tl tuttu. Bakımdan önce de vardı ses zaten. Bilgisayara da bağladılar aracı bir genel kontrol içinama program mazda'yı tanımadı
 25. Ohoo o
 26. Eylül dedim ya, temmuza gelemez ben ona da belki uçakla gelirim [emoji12]
 1. Daha fazla etkinlik yükle


Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.