Jump to content

Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik yenilenir     

 1. Bugün
 2. Merhabalar herkese, Bilenler bilir, 2009 Mazda 2 1.5 AT kullanıyorum. Arabanın uzaktan kumandalı anahtarında bugün kırmızı ışık yandığını farkettim. Kapı açma ve kapama tuşlarının arasındaki beyaz çizgi, tuşlara bastığımda, kırmızı yanıyor. Bunun sebebi, pilin zayıflaması mı acaba?
 3. Bence yağmurda etkılemez görüşü diye düşünüyorum Sonuçta son model tüm lüküs arabaların farları beyaz yagmurda görüş kesılse farlar sarı olurdu
 4. Eğer güneş yanığı ve matlaşma yoksa tavsiyem fara hiç dokunmamanız. Bildiğim kadarı ile mazda farlarında özel bir kaplama var, eğer zımparalayıp uzun süre hem parlak hem de şeffaf kalmasını istiyorsanız akrilik ile cila atmanızdır. Pastacila ile yapılan uygulamalarda ne kadar iyi yapsanız bile belli bir süre sonra zımparalanmış görüntüsüne geri dönme ihtimali var. Bu konuya dair epey video izledim ve kendim bişeyler yapmaktan vazgeçtim. Sprey boya tertibatım olsa akrilik mevzusunu denerdim orasi ayrı
 5. Exe

  Prins Lpg Hışırtı Sorunu

  Açıkçası o regülatörü şasenin neredeyse ucuna taktırdım yine aynı. Kuleye kauçuk bağlantılı aparatla taktırdım yine aynı... Biraz pompacıların ağzını kurcalerken onlara da katkılar koyduklarını gevelediler. Maliyet kaygısı daha çok kazanma filan... Gaz kötü olunca dönüşürken içindeki metal karışımlar diyaframa diğer aksamlara ses çıkartıyor olabilir, tabii bu benim yorumum, bu konuda uzmanlığım araştırmışlıgım da yok. Kulaktan dolma bilgi. Ben yine de gaz kalitesinde ısrarcıyım...
 6. Yakın zamanda farları zımparalayıp parlatmak istiyorum. Onun için hazırlıklara başladım. Bu işlemden sonra led far takmak istiyorum ancak bu yağmur işi düşündürüyor. Eşim de kullanıyor aracı. Performansı çok mü kötü merak ediyorum.
 7. Beyaz ışıktan yağmur performansı almak zor, ön sis lambalarindan fayda sağlayacaksınız. Açıkçası ben de 4000-5000k arası kuvvetli bir sarı ışık veren Led bakıyorum sislere.
 8. pille alakalı değil kumanda kodlamaya girmiyor kilitler kapanıp açılması lazım kodlama yaparken hiç birşey olmuyor
 9. 240 km ise 7,3lt/100km lpg tüketimi var demektir. Bizim makine tek kişi yüksüz, klimasız, hız sabitleyicisiyle bile 105 ile giderken 6,1lt benzin tüketiyor. Bu da eder 7,2 civarı lpg. Sen diyosun ben bunu yüklü 100-120 ile bodrum yollarında yaptım. Ben sana söylim senin lpg ayarında benzin açık. İstersen git baktır
 10. Kısalar için; https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/niken-evo-serisi-led-xenon-zenon-h11-465599875 Uzunlar için; https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/niken-evo-serisi-led-xenon-zenon-hb3-9005-465599851 Merhaba ben de yukarıdaki iki ürünü almak istiyorum. Bahsettiğiniz marka ve model bu sanırım. Her yerde bu tarz ürünler için 1 yıl ömür yazmışlar. Doğruluk payı nedir sizce? Bir de yağmur performansı nasıl? Yolu hiç aydınlatmadığını yazanlar olmuş led ürünlerin. Bu arada aracı çok fazla kullanmıyorum. Hep kısa mesafe sürüşler ancak zaman zaman uzun yol yaptığım da oluyor.O yüzden sisleri değiştirmeyi düşünmüyorum.
 11. SlayerX

  Prins Lpg Hışırtı Sorunu

  Bu konuda Mutlu Tekir'in dediklerine katılıyorum çünkü aynı sorun bende de var ve kesinlikle regülatör ve filtreli map sensörünün motor/kabin arasındaki saca olan bağlantıdan kaynaklanıyor, ayrıca bildiğim kadarı ile lpg sıvıdan gaz formuna geçerken 2 kez basınç düşüyor ve gaz formda ocaktan gelir gibi gaz sesi geliyor. Çözüm olarak Lpg montajını değiştirmekten başka çare yok. O bölgedeki sacı Bituself/kauçuk gibi malzemelerle kaplama niyetim var belki fayda eder ama hep erteliyorum.
 12. Exe

  Prins Lpg Hışırtı Sorunu

  Slm. Arkadaşlar bu ses sorunu ara devam ederken uzun yolda farkettiğim bir şey oldu. Faydası olur belki diye paylaşmak istedim. Benim regülatörün ve hortumlarının motor kabininde gezmediği yer kalmadı ama ses bazen kesilir bazen artardı. Bir gün uzun yolda lpg bitince yol üstünde depoyu doldurdum ve yol boyunca gelen ses hiç yoktu. Benzindemiyim diye şüpheye düştüm kontrol ettim lpg de. Sonra başka istasyondan yeniden gaz alınca ses geri geldi. Dönüş yolunda yine sesin kesildiği istasyondan gaz aldım ve ses yine gitti. Şehirde sürekli gaz aldığım istasyonu (ucuz diye) değiştirdim. Ses yok. Biraz pahalı ama farklı yerden iki ay gaz aldım ses yok. Sonra bitince eski istasyondan tekrar aldım ve uğultu hışırtı tekrar geldi. Ne zaman oradan gaz alsam ya da uzun yolda bilinmedik markalardan gaz alsam ses yaptıgını farkettim. Uzun bir süre tecrübe neticesinde gazın kalıtesizliği ses yapıyor regülatör ve hortumlarda. Bilginize...
 13. selmazda

  Mazda CX-30 Tanıtıldı

  4 rakamı Çinde değil Japonyada pek kullanılmak istenmeyen bir rakamdır. Dolayasıyla Çinde bir sorun olmadığı içn Çin için üretilen araca CX-4 adını verdiler ve bence bu araç çok daha güzel tasarım olarak. Keşke global olarak çıksaydı. CX-30'u da beğendim ama CX-4'ün tasarımını daha çok beğenmiştim. CX-30 tabi en son teknoloji geliyor, o yönden avantajlı. Ayrıca biraz hayal kırıklığı olacak ama sanırım motor seçenekleri CX-5 gibi 2.0 motor ağırlıklı olacak gibi. 1.8 Dizel de gelebilir daha sonra. CX-3 gibi 1.5 dizel veya benzinli gelse tadından yenmez.
 14. Önümüzdeki yıl elektrikli otomobil alanındaki ilk ciddi adımı atmaya hazırlanan Mazda, Norveç’te sürdürdüğü test süreciyle kameralara yakalandı. Rakipleri arasında elektrikli otomobil geçiş sürecine nispeten daha geç dahil olacağının sinyallerini veren Mazda, var olan piyasa şartları doğrultusunda bu felsefesinden taviz vermişe benziyor. Özellikle elektriğe geçiş sürecini hibrit adımlarla takip etme konusunda daha ılımlı olan Japon üretici şu sıralar Kuzey bölgelerinde önemli bir hazırlık içerisinde. İlk elektrikli otomobilinin merkeze alındığı bu hazırlığı Norveç‘te gerçekleştiren Mazda, prototip olaraksa CX-5‘i tercih ediyor. Kameralara test sırasında yakalanan modelin hidrojen yakıt teknolojisini kullanma olasılığı da yüksek sesle dile getirilen noktalar arasında. Teknik detaylarla ilgili konuşmak içinse henüz oldukça erken. Mazda şaşırtmaya devam ediyor; sıradaki hamle sıralı altı silindir! Mazda elektrik dönüşümü için ilk adımını atıyor Geride bıraktığımız 3 yıllık periyot içerisinde elektrik geleceği için Toyota ile önemli bir ortaklık gerçekleştiren Mazda cephesinin bu konuda bir beklenti yarattığı da aşikar. Her ne kadar Toyota şu anda hibrit teknolojisi ise ön planda olsa da, Mazda’nın bir yükseliş yakalama olarak doğrudan elektrikli bir modeli piyasaya sürmesi mantıklı bir adım olarak değerlendirilebilir. 2030 yılına gelindiğinde ürün gamının tamamını hibrit ve tam elektrikli modellerden oluşturma planı içerisinde olan yöneticiler, 2020 itibarıyla bunun ilk adımını karşımıza çıkartmak istiyor. Yıl sonuna doğru kendisiyle ilgili daha net bilgiler alacağımız modelin, asfalta ineceği önümüzdeki yılı ne denli etkileyeceği ise merak konusu. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.
 15. Zozkul

  4. Nesil Mazda 3 Beklentiler

  Şuanki kasanın power donanımı bile 190.000 TL ise kim bilir 4.nesil kaça gelecek
 16. Mehmet Özdemir

  1. Nesil Manuel Vites Mazda 3 Viteste Sertleşme

  geçmiş olsun, sevindik
 17. Arkadaşlar yeniden merhabalar, Ankara REM otoda vites halatının değişimi kısa sürede başarılı bir şekilde Ekrem usta tarafından yapıldı. Vitesler eskisi gibi rahat bir şekilde geçiyor. REM otoya yeniden teşekkürler İyi forumlar.
 18. Bodrum örene gıdıyorum ıkıdır kanka hazıran ayında lpg 3.3 felandı 65 tl yaktı gecen hafta 2.90 dan aldım Bpden 51 tl yaktı Full gıdıp orda bı daha fulluyorum 260 degılmıs 240 km ımış
 19. Mehmet Özdemir

  Mazda 626 Hızlanınca Yolda Geziyor

  ilk başta bir rot balans önerilir
 20. Gayette yapılabiliyor. Ben de her 200 km sonrası depoyu fullerim 50 - 55 tl ye doluyor.
 21. Mümkün değil. 100 km’de 6,5lt lpg tüketmişsin bu verilere göre. Özgürrrrr
 22. Dün
 23. Pili değiştir, belki düzelir.
 24. Renegade

  4. Nesil Mazda 3 Beklentiler

  Yeni mazdanın ön görünüşünün bu kadar etkileyici ve keskin olduğunu bu video çekiminde daha net gördüm. Süper olmuş tasarım. Eylülde gelecekmiş ülkemize, insanda alma isteği uyandırıyor daha canlısını görmeden.
 25. Benim arabada da kumanda bazen açiyor bazen açmiyor. Kilitlemede sorun yok. Alistim ama epey paraya aldigi golfunun kapisini anahtarla acip kilitledigi icin dalga gectigim arkadasa yakalanmaktan korkuyorum.
 26. konu biraz eski ama benzer bir sorun bende de var soruna çözüm bulabildinizmi acaba?
 1. Daha fazla etkinlik yükle
 • Seçtiklerimiz

 • Son Güncellenen Durumlar

  • S.Halilduru

   S.Halilduru

   MTV ödemelerinizi unutmayın. Son saatler.  
   · 0 yanıt
  • ahmet_eyigün

   ahmet_eyigün  »  Serdar Ç.

   MERHABA;
   ARACINIZA AUX TAKMIŞSINIZ. ALİ EXPRESTEN ALDIĞINIZ ÜRÜNLERİN LİNKİNİ ATMIŞSINIZ FAKAT İKİNCİ LİNK AÇILMIYOR. RİCA ETSEM TELEFONUNUZU YAZAR MISINIZ ? EĞER VAKTİNİZİ ALMAYACAKSAM SİZE BİKARÇ SORUM VARDI. BEN DE 2006 MODEL MAZDA 3 ARACIMA AUX TAKMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
   BENİM NUMARAM 0543 514 41 23
   · 0 yanıt
  • osaim

   osaim

   Merhaba arkadaşlar,
   İstanbul dan aranıza katılıyorum ve memurum. Herkese iyi günler dilerim.
   · 0 yanıt

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...