Jump to content

Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik yenilenir     

 1. Son Saat
 2. tansu87

  Honda Türkiye'deki Fabrikasını Kapatıyor mu?

  Türkiye için üzücü bir durum olmuş. Honda yaptığı açıklamada Türkiye ve İngiltere'deki fabrikalarının üretimini durduracağını açıkladı! Marka küresel üretim ağında yapısal bir reforma gidiyor ve elektrikli otomobil üretimine ağırlık verecek. Ayrıca bu değişiklik kapsamında Honda, üretimini yüksek hacimlerde satış ve üretim yapacağı lokasyonlara kaydıracak! Honda’nın İngiltere’deki fabrikasında yaklaşık olarak 3500 çalışanı bulunuyor ve fabrika yıllık yaklaşık olarak150 bin adet otomobil üretiyor. Bu otomobiller Civic HB ve CR-V modelleri. Markanın Türkiye’deki fabrikasında ise Civic Sedan modeli üretiliyor. Yıllık 38 bin üretim adedi olan bu fabrikadaki çalışan sayısı ise 770 kişi olarak belirtiliyor. Fabrikadaki üretim durdurulduktan sonra Honda’nın ülkedeki varlığı devam edecek. Marka Türkiye’deki üretimine 1997 yılında başlamıştı. Türkiye’de üretilen Honda Civic Sedan Honda Avrupa Başkanı Katsushi Inoue, “Otomotiv sektörünü etkileyen benzeri görülmemiş değişikliklerin ışığında elektrikli otomobil stratejimizi hızlandırma kararı aldık. Buna göre de küresel operasyonlarımızı yapılandırmamız hayati önem taşıyor. Bu kadar kolay alınan bir karar olmadı ve bugünkü duyurunun çalışanlarımız ve işbirlikçilerimizi ne kadar tedirgin edeceğinin farkındayız” dedi.
 3. tansu87

  Hibe mazda 3 aksesuarları

  Hocam tşk ederim. Boşuna da almış olmayayım. Varsa 50 yanaklı arkadaş ona yardımcı olalım bence.
 4. Haklısınız bende de erime var ama yazın belli oluyor kışın şükür oda yok. Malzeme söylediğiniz gibi kafasına göre takılıyor. Umarım kafayı iyice bozup açılıp saçılmaz.
 5. Bülteni bulamadım şuan,drive atmadığım için kaynayıp silinmiş. Belirli bir yıl aralığındaki modelde erime ve açılma ondan sonrakilerde sadece açılma sorunu olduğuna dair bir bülten vardı Mazda tarafından yurt dışında yayınlanmış. Bültende belirtilen üretim aralıkları makyaj öncesi ve sonrasına denk geliyordu gibi kalmış ama emin değilim. Makyajsızlarda erime ve açılma birlikte görülebiliyor, makyaj sonrasında sadece açılma sorunu var. Sorunu yaşayanlarda gördüğüm kadarıyla da bu şekilde. Aracı park halindeyken güneşlik kullansak da, camı içerisi fazla ısınmasın diye aralık bıraksak da açılma eğilimi var ise sonuç değişmiyor maalesef. Kalorifer olayı da çok sıkıntı değil bence, çünkü kaloriferden gelen sıcak havadan boru eklerinden sızan kısım ulaşıyor o bölgeye. Ekranın mürekkep yapısından dolayı ısıya tepki vermesi normal ama plastiği yumuşatacak kadar sıcak hava çıkmıyor ki. 70 derece sıcaklık mı üflüyor kalorifer? Yazın güneş altında çok 70 derecelere çıkıyor araç içi sıcaklık. Ki seyir halinde iken klima vs açılsa bile ön camdan gelen güneş ışığı ile göğüs yüzeyinde oluşan ısı yine içerideki havanın ısısından fazla. Erime de sıcaklıktan ziyade güneşin uv ışınlarından kaynaklı olabilir. Servis başvurusu yapıp sonuç bekleyen arkadaşlar sonucu beklesinler tabi. Olumsuz cevap gelenler, açılma henüz yok ama olacak gibi diyen arkadaşlar biraz ellerinden iş gelebiliyorsa bilgi ekranını söküp alttan destek plakası yapıştırabilirler epoksi yapıştırıcı ile. (Fikir isteyen arkadaşlara kendi aracıma yaptığım uygulamadan bir kaç resim gönderebilirim, bende açılma yok diyordum o yüzden servise de başvurmamıştım ama yaptıktan sonra 4mm civarı açılma varmış şimdi daha iyi oturdu demiştim...) Erime başlamamış olanlara önlem için de seramik 0.5 numara ön cam filmleri tavsiye edebilirim. Marka önemli değil herkes bütçesine göre hareket edebilir %99 UV kesme, %70 oranlarda anlık ısı kesme özellikli kaliteli cam filmleri mevcut görüntüyü bozmayan. Erime olmuş, yapış yapış durumda olanlar için @Mutlu Tekir daha iyi fikir verebilir. Başına gelmişti, bir ara silme uygulaması yapıyordu ama ne durumda tam bilmiyorum.
 6. Bugün
 7. Arabalar

  Hibe mazda 3 aksesuarları

  Taban genişliklerinin aynı olması zincirin eninde problem çıkartmıyor. Fakat çaptaki büyüme nedeni ile boyuna olarak ilave 60 mm kadar zincir uzunluğuna ihtiyaç var görünüyor. Eğer 205/50/16 nın zincirle çevrelenip kilitlenmesi esnasında 60 mm fazla tolerans var ise 205/55/16 ölçülerine de olur.
 8. cmy

  2018 Model Mazda CX-5 2. Versiyon Hakkında

  Teşekkürler
 9. Daimon

  2018 Model Mazda CX-5 2. Versiyon Hakkında

  İyi fiyat, tekrar hayırlı olsun.
 10. cmy

  2018 Model Mazda CX-5 2. Versiyon Hakkında

  277 anahtar teslimi olarak anlaştım. ancak yeni gelenleri 319 dan aşağı vermiyorlar.
 11. AKayhan

  Hibe mazda 3 aksesuarları

  Zincirin kutusu üzerinde 205/50/ 16 var ama 205/55/16 yok. Bir bilene sormak lazim acaba uyar mi diye. Benim bu konuda pek bir bilgim yok.
 12. İngiltere North Swindon'un Muhafazakar Milletvekili Justin Tomlinson, “Honda'nın İngiltere'deki fabrikasını kapatmasının nedeni Brexit değil. Honda, Türkiye'deki fabrikasını da kapatacak ve tüm Avrupa için Japonya'daki merkezinde üretim yapacak” iddiasında bulundu. Japonya'nın önde gelen otomobil üreticilerinden Honda'nın İngiltere'deki Swindon fabrikasını 2022'de kapatacağı yönündeki açıklamalar bugün tüm dünyada büyük gündem olmuştu. İngiliz haber kaynakları, fabrikadaki 3.500 çalışanın işten çıkarılmasının beklendiğini yazdı. Honda'dan henüz resmi bir açıklama gelmezken, firmanın kapatma kararıyla ilgili olarak salı günü açıklama yapabileceği belirtildi. Konuyla ilgili yeni bir açıklama yapan North Swindon'un Milletvekili Justin Tomlinson, Türkiye’deki fabrikaya yönelik de çok önemli bir iddiada bulundu. Financial Times’te yer alan habere göre; North Swindon'un Muhafazakar Milletvekili Justin Tomlinson, Honda’nın İngiltere’deki fabrikayı kapatma karının Brexit ile ilgili olmadığını vurgulayarak, “Honda kararında netleşti. Honda’nın İngiltere’den çekilme kararının Brexit ile ilgisi yok. Japon otomotiv üreticisi Türkiye’deki fabrikasını da kapatacak. Çünkü markanın yeni üretim stratejisi doğrultusunda, tüm Avrupa için üretimi Japonya’daki fabrikadan sağlanacak” dedi. Şekerpınar fabrikası Honda’nın Avrupa’daki ikinci büyük tesisi Gebze Şekerpınar´da bulunan fabrika, Honda'nın Avrupa'daki ikinci otomobil üretim tesisi konumunda. Honda binek otomobillerinin üretim, ithalat ve pazarlaması ile Honda motosikletlerinin ithalat ve pazarlamasından sorumlu Honda Türkiye, 1992 yılında yüzde 50 - 50 ortaklıkla Anadolu Honda Otomobilcilik A.Ş. adı altında kuruldu.1997 yılı sonundan itibaren Honda’nın Civic modelinin seri üretimine başlayan şirket Ocak 2003 tarihinden bu yana Honda Türkiye A.Ş. olarak yüzde 100 Honda Motor Co. sermayesi ile faaliyetlerini sürdürüyor. Yıllık üretim kapasitesi 50 bin araç olan Honda Türkiye Gebze Fabrikası’nda 770 kişi çalışıyor. Burada üretilen Civic Sedan modeli, Almanya, Polonya, Romanya gibi Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Mısır ve İsrail’in de dahil olduğu 30’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor. Bunun yanında, Accord, Jazz, CRV, Civic Sedan ve Civic 5 Kapı modelleri için panel yedek parça üretimi gerçekleştirilip Avrupa ve Amerika’ya ihraç ediliyor. kaynak edit: konuyla ilgili honda'dan resmi açıklama gelmiş. açıklamaya göre; Japon üreticisi Honda'nın global üretim ağını yeniden yapılandırma planları Britanya'nın yanı sıra Türkiye'yi de kapsıyor. Honda yaptığı açıklamada; hali hazırda yılda 38 bin adet araç üreten Honda Türkiye A.Ş.'nin Civic sedan modelinin üretimini 2021 yılında durduracağını, ancak şirketin Türkiye'deki operasyonlarını devam ettirme niyetinde olduğunu duyurdu. Açıklamada, "Honda Türkiye A.Ş. bu dönemde Türk hissedarları ile yapıcı diyalog içinde olmaya devam edecek" ifadelerine de yer verildi.
 13. İngiltere North Swindon'un Muhafazakar Milletvekili Justin Tomlinson, “Honda'nın İngiltere'deki fabrikasını kapatmasının nedeni Brexit değil. Honda, Türkiye'deki fabrikasını da kapatacak ve tüm Avrupa için Japonya'daki merkezinde üretim yapacak” iddiasında bulundu. Japonya'nın önde gelen otomobil üreticilerinden Honda'nın İngiltere'deki Swindon fabrikasını 2022'de kapatacağı yönündeki açıklamalar bugün tüm dünyada büyük gündem olmuştu. İngiliz haber kaynakları, fabrikadaki 3.500 çalışanın işten çıkarılmasının beklendiğini yazdı. Honda'dan henüz resmi bir açıklama gelmezken, firmanın kapatma kararıyla ilgili olarak salı günü açıklama yapabileceği belirtildi. Konuyla ilgili yeni bir açıklama yapan North Swindon'un Milletvekili Justin Tomlinson, Türkiye’deki fabrikaya yönelik de çok önemli bir iddiada bulundu. Financial Times’te yer alan habere göre; North Swindon'un Muhafazakar Milletvekili Justin Tomlinson, Honda’nın İngiltere’deki fabrikayı kapatma karının Brexit ile ilgili olmadığını vurgulayarak, “Honda kararında netleşti. Honda’nın İngiltere’den çekilme kararının Brexit ile ilgisi yok. Japon otomotiv üreticisi Türkiye’deki fabrikasını da kapatacak. Çünkü markanın yeni üretim stratejisi doğrultusunda, tüm Avrupa için üretimi Japonya’daki fabrikadan sağlanacak” dedi. Şekerpınar fabrikası Honda’nın Avrupa’daki ikinci büyük tesisi Gebze Şekerpınar´da bulunan fabrika, Honda'nın Avrupa'daki ikinci otomobil üretim tesisi konumunda. Honda binek otomobillerinin üretim, ithalat ve pazarlaması ile Honda motosikletlerinin ithalat ve pazarlamasından sorumlu Honda Türkiye, 1992 yılında yüzde 50 - 50 ortaklıkla Anadolu Honda Otomobilcilik A.Ş. adı altında kuruldu.1997 yılı sonundan itibaren Honda’nın Civic modelinin seri üretimine başlayan şirket Ocak 2003 tarihinden bu yana Honda Türkiye A.Ş. olarak yüzde 100 Honda Motor Co. sermayesi ile faaliyetlerini sürdürüyor. Yıllık üretim kapasitesi 50 bin araç olan Honda Türkiye Gebze Fabrikası’nda 770 kişi çalışıyor. Burada üretilen Civic Sedan modeli, Almanya, Polonya, Romanya gibi Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Mısır ve İsrail’in de dahil olduğu 30’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor. Bunun yanında, Accord, Jazz, CRV, Civic Sedan ve Civic 5 Kapı modelleri için panel yedek parça üretimi gerçekleştirilip Avrupa ve Amerika’ya ihraç ediliyor. kaynak edit: konuyla ilgili honda'dan resmi açıklama gelmiş. açıklamaya göre; Japon üreticisi Honda'nın global üretim ağını yeniden yapılandırma planları Britanya'nın yanı sıra Türkiye'yi de kapsıyor. Honda yaptığı açıklamada; hali hazırda yılda 38 bin adet araç üreten Honda Türkiye A.Ş.'nin Civic sedan modelinin üretimini 2021 yılında durduracağını, ancak şirketin Türkiye'deki operasyonlarını devam ettirme niyetinde olduğunu duyurdu. Açıklamada, "Honda Türkiye A.Ş. bu dönemde Türk hissedarları ile yapıcı diyalog içinde olmaya devam edecek" ifadelerine de yer verildi. Tüm haberi görüntüle
 14. Daimon

  2018 Model Mazda CX-5 2. Versiyon Hakkında

  Aracımızdan gayet memnunuz, bizde sizin gibi aracı görmeden satın almıştık. Konfor ve kalite üst seviyede. Ufak tefek eksiklerde zamanla halloluyor. Cızırtı yapan parça gibi. Fiyat olarak size ne kadara geldi. 2017 Kasım ayında 183 bin TL'ye almıştık aracımızı. Liste fiyatları şu na 340 civarı görünüyor ama 300 binin altına verdiklerini düşünüyorum.
 15. tansu87

  Hibe mazda 3 aksesuarları

  205/55/16 uyar mı hocam?
 16. M.E.G

  2018 Model Mazda CX-5 2. Versiyon Hakkında

  5 hp değişikliği kimse anlamaz. Çekiş düşüklüğünden ziyade emisyonlarla alakalı bir geliştirmedir.
 17. AKayhan

  Hibe mazda 3 aksesuarları

  Benim kar zincirlerine Izmir'den hiç talip çikmadi. Eger hala ilgileniyorsaniz size kargo ile gönderebilirim. Açik adresinizi özelden yazin. Yurtiçi Kargo ile gönderirim. Zincir agir oldugu için ne kadar tutar, bilmiyorum. Yalniz, lastik ebadlarinin uyduguna emin olun da bir sorun çikmasin.
 18. cmy

  2018 Model Mazda CX-5 2. Versiyon Hakkında

  Teşekkür ederim. Bu versiyon ile alakalı genel bilgilendirme yaptılar. Aslında bir makyaj gibi değil sadece teknik anlamda yeni bir versiyon olarak geçiyor. Sadece gelen geri bildirimlere göre ufak tefek detaylar düzeltilebiliyor dediler. ancak ses yapan parça gibi nelerin değiştiği konusunda bir bilgileri yok doğal olarak bende öğrenemedim. sizde sanıyorum 160 ps olan versiyon var. eğer öyle ise rahatsızlık yaşıyor musunuz? yüksek bir performansı olmayacağını biliyorum ama yine de eziyet ettirecek kadar kötü değildir diye düşünüyorum. 5 hp ve bir iki küçük detay için 40 bine yaklaşan bir fark vermeyi mantıklı bulmadım. ayrıca 160 hp olan versiyondan tüm Türkiye'de şu an sadece bir adet kalmış onu da ben ayırttım. fazla düşünme şansım olmadı. aracı canlı olarak görmedim ancak konfor ve kalite olarak iyi olduğunu düşünüyorum.
 19. tansu87

  Mazda CX-3 km77 Geyik Testi Başarısızlığı

  Jeep komple sıkıntı zaten. Onu hiç saymayın. Eski ama Grand cherokee’nın rezil geyik testi de var. cx3 ten sonra birkaç tane küçük cip testi izledim. Honda, mazda bir tane daha vardı adını unuttum, onların haricinde hepsi başarılı.
 20. ozgur35

  Mazda CX-3 km77 Geyik Testi Başarısızlığı

  Küçük jeep gorunumlu araclar hep sıkıntı https://www.youtube.com/watch?v=dCEthdH7iYw bisiklet sürerken ön freni sıkınca arka kalkar,, aynısıı
 21. Dün
 22. Lupara

  Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

  Zaten su aralar araba fiyatlari galerilerde daha uygun.
 23. Mazda41

  2. Nesil Mazda 3 Sol Arka Stop Kırıldı.

  Abi bizim arkadaş kullanmıştı yan sanayi biraz sırıtıyor ama Osmanlı otomativ var Facebook üzerinden arat ilk çıkma sor yoksa yan sanayi büyük ihtimalle vardır ellerinde servis olarakta gören sor belki diğer servislerde biraz daha makul fiyat verebilirler
 24. Mazda41

  Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

  https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-ozan-dan-dizel-boyasiz-2012-mazda-3-1.6-d-impressive-582882826/detay Mazda ozanda bizim aracın aynısı duruşu km fiyatı şişirilmemiş araba bakan arkadaşlar değerlendirsin
 25. Renegade

  Mazda CX-3 km77 Geyik Testi Başarısızlığı

  Hatta TEM de yol kenarında gezip, zaman zaman otoyola gece vakti giren başı boş Atlar var, otoyolda karşıdan karşıya geçen dünya kadar insan var, var da var. (Geçmiş yıllarda, şahin aracı ile gece İstanbul civarı oto yola çıkan genç çiftin hazin öyküsü: sabah erken saatlerde bir vatandaş, şarompolde beyaz şahini ön tarafı kazalı olarak görür ve ihbar eder. Kontrolde, aracın içinde sürücü vefat etmiş yanında bir at başı boynundan kopmuş, eşi araçtan fırlamış 15 metre ilerde rahmetli olmuş, otoyol bariyerlerinin dışa bakan kısmında ise ise başı olmayan bir at.) Keşke geyikler çıksa karşımıza diyesi geliyor insanın, kırk yılda bir olsa da.
 26. Mutlu Tekir

  Mazda CX-3 km77 Geyik Testi Başarısızlığı

  Geyik yok ama domuz var kedi köpek var dana var.
 27. Kırmızı cx 3

  3. Nesil Mazda 3 Bagaj Kilidi Hakkında

  Evet selim bey var servis müdürü bende oraya gidiyorum gerekli özeni gösteriyorlar sağolsunlar bende arkadaşları yonlendiriyorum
 28. Xedos’da sunroof’ta güneş enerjisi ile o işi yapan bişe vardı. Teee kaç sene öncesi
 1. Daha fazla etkinlik yükle
 • Seçtiklerimiz

 • Son Güncellenen Durumlar

  • Devrim Babacan

   Devrim Babacan

   3-5 gün önce Konya'da beyaz bir Mazda 3 korna çalarak geçti yanımdan. O sırada manevra yapacağımdan cevap veremedim. Kimdi acaba? Buradan mı?
   · 0 yanıt
  • serferad

   serferad  »  Mursel_Balci

   selamunaleykum abicim merhaba bende 2.4 düşünüyorum ama hiç bilgi yok memnunmusunuz sıkıntı varmı
   · 0 yanıt
  • DeKLaRe

   DeKLaRe  »  Mehmet Özdemir

   Mehmet Bey Merhabalar; Gördüğüm kadayırla forumda baya aktifsiniz. Sizden bir ricam var. Benim 2011 model mazda 2 aracım var. Araçtan çok anlamam sadece binerim. Ses geldimi kafama bir şey takıldı mı da eski sanayide bir ustam var devamlı ona giderim. Fakat onunda mazdadan pek anladığı yok. Özellikle şu aralar en çok sıkıntım frenler ile ilgili. Hem tutuşu hem frene bastığımda ses yapması beni çok rahatsız ediyor. Özellikle ani frenlerde aracın durmaması. Bu konuda Konya'da bildiginiz tanıdığınız mazdadan iyi anlayan işinin hakkını veren bir tanıdığınız yada bildiğiniz birileri var mı?. Şimdiden teşekkür ediyorum. İyi günler.
   · 0 yanıt

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×