Jump to content

Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik yenilenir

 1. Dün
 2. Onur10ur

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  Bugün öndeki sistemi epey denemeye çalıştım trafikte, hiçbir şekilde fren yapmıyor. Neredeyse 1 karış kalana kadar bekledim fren yapsın diye. Muhtemel bir sıkıntı var. Öte yandan geri geri park ederken biraz hızlı yanaştım muhtemel arkadaki araca, sistem cart diye fren yaptı...
 3. Tarahumara

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  Kameralı sistem de karşıdan direk ışık vurduğunda kör olabiliyor bazen. Şehirlerarası yolda güneş batarken acayip bi ışık vuruyordu karşıdan. Araç uyarı verip kapattı tüm sistemleri. Birazdan geçti kendiliğinden.
 4. AKayhan

  Vergi Sistemi Değişiyor !

  Bugün TRT haberlerde maalesef kötü bir haber vardı. Çok yakında Türk Internet alışverişlerine % 15 stopaj vergisi geliyor. Pahallılıktan şikayet mi ediyorsunuz? Ben aklımda olan ama hep salladıgım birkaç şey için bugün Internet siparişi verdim bile. Beklerseniz % 15 daha fazla ödeyebilirsiniz.
 5. Leanback

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  Aslında dur-kalk benzeri trafikte elde telefon kullanmak gibi kötü bir alışkanlığınız varsa şaşırtıcı derecede iyi iş yapıyor. Bir kere tam karşıdan aşırı güneş gelirken öndeki arabanın durduğunu bile anlayamamıştım, zank diye koydu freni trafikte. Saçmaladığı durumlar da oluyor ama yine de buna şükür, şeritte kalma sistemi midir, ne garabettir Honda Crv'de testte 10 dakika denedim Allah belasını versin onun. Sağda kavuncu var (:D) çok hafif sola kayıp şeridime geri geçecem, birşey direksiyona müdahale etti şeride doğru. Ben hafif dışarı kırıyorum, o bana aksi içeri bastırıyor. Lan sen kim köpeksin durduk yere dellendim bak sabah sabah yine. Çektim arabayı şaşmaz köprüsünün altına, kim sürerse sürsün. Sinyal verirsem yapmazmış, yahu şerit bile değiştirmiyorum, 3 saniye belki çizgi üzerine çıkıp geri geleceğim kendi şeridime zaten, arkamda araba yok kimse yok, ne sinyali? Bari adam gibi otonom sürüşe komple geçsek de kurtulsak şu saçma geçiş dönemi teknolojilerinden.
 6. one907

  2.Nesil Mazda 3 Konsoldaki Erime

  Tansu87, aynı sorun 2010 model mazda3 impr. Aracımda da var. 4 yıldır konsel eriyır, yapış yapış oldu. Mazda servisi, merkeze fotoğraf la birlikte mail attı. Servis bakımlı olduğunndan %50 fiyat indirmeyle 4000 tl civarina yenisiyle değişim olur dediler. Bakalım götüreceğiz
 7. Geçen hafta
 8. Onur10ur

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  Hocam detaylı bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Hakikaten çok faydalı ve açıklayıcı oldu. Scbs'ten çok da bir şey beklememek lazım demek ki bizim modellerde. Yine denedikten sonra sonuçları yazarım
 9. Tarahumara

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  Hafıza işlemi için, koltuk üzerindeki set tuşuna bastıktan sonra kumandadan kapı açma tuşuna basacaksınız ve bip sesi gelecek o kadar. Mazda 6 da bu şekilde. Tek sıkıntı aynaları hafızaya almıyor oluşu. SBCS olayına gelince de, sizin aracınızdaki otomatik frenleme 4-30 km/s arasında çalışıyor ama kamera yok. Bu işi LIDAR ile yaptığından kızıl ötesi ışını gönderip geri dönmesine göre hesaplama yapıyor. Yani deneme yaparsanız da ışığı geri yansıtabilen bir yüzey olmalı. Buzdolabı kutusu benzeri mat yüzeylerden geri yansımayabilir sinyal. En kolay yöntemlerden biri, daha önce de belirtildiği gibi kaput hizanızın üzerinde kalan bariyerler. 2017 ve sonrası Mazda modellerinde kamerayı kullanarak yaptılar SCBS olayını. Avantajı olduğu gibi, dezavantajı da var. Çalışma aralığı 4-80 km/s olarak güncellendi. Kamera aynı sizin gördüğünüz gibi görüp yorumluyor olayı, kamera işlemcisi görüntüyü anlık olarak tarayıp yorumluyor. Bir araç mı yoksa bir yaya mı olduğunu algılayabiliyor. Karanlık ve sis gibi görüşün olmadığı durumlarda geçmiş olsun. LIDAR da böyle bir durum söz konusu değil. Keşke ikisi de olsaymış. En sağlamı o şekilde aslında. SBS olan araçlarda, 15-200 km/s aralığında fren yapabiliyor Mazda logosu arkasındaki radar sensörü sayesinde. 2017 öncesi Cx5 lerde ve 2018 öncesi Mazda 6 larda TR'ye gelen araçlarda maalesef radar sensörü haliyle de SBS/MRCC özelliği yok. Radar sensörünün sıkıntısı da, duran araçları algılayamıyor. İstenirse sonradan takılabiliyor radar sensörü ama biraz masraflı ve uğraşı var.
 10. Onur10ur

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  Bunları yaptım ama galiba motor çalışmıyordu. Yarın bunu da deneyeyim. Çok teşekkürler
 11. Leanback

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  Özetle koltuğunuzu hafızaya aldıktan sonra 5 saniye içinde, kumandadan kilit açma tuşuna bip sesi duyana kadar basılı tutacaksınız. Bu durumda anahtar ile koltuk ve head-up display ayarı yaptığınız konumda geliyormuş.
 12. Katil Balina

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  benim aracta koltuk hafıza yok:) mazda 3.
 13. Onur10ur

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  Ya evet yıllardır ihtiyaç duymadık etmedik olmasa da olur ama insan araçta o özellik varken de niye çalışmasın ki diyor.. Sabah kutularla deneyeceğim. Peki Anahtarlara koltuk hafızalarıı kayıt etmeyi becerebildiniz mi? Yoksa yeni kasalarda mı var o özellik sadece..
 14. Katil Balina

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  onu bilemem de ben bizim otopark bariyerine biraz fazla hızlı ve özgüvenli girince yapıştırıyor freni. trafikte ben de hiç denk gelmedim. bi iki denedim ama cesaret edemedim. zaten 0-30 gibi ilkel bir aralıkta calıştığı için gereksiz bir sey aslinda, dostlar alışverişte görsün ozelliği şimdi daha da aralığı arttırıp füzelttiler galiba.
 15. Onur10ur

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  Bir dizi kutu bulup deneyeceğim. Ya da düz duvara:)) Fren yapmazsa Mazda'ya dava açabilir miyim:)
 16. Katil Balina

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  ayagınız fendeyse fren yapmaz.
 17. Bir arkadaşım da 2014 Mazda 3 ünü satıp 2017 Civic aldı fakat mazda'daki konforu ve sürüş keyfini bunda göremediğini söyledi. fakat Mazda 3'lerin son dönemde fiyatları diğer araçları yakalamış durumda. Piyasada fazla tutulmaması da ister istemez diğer araçlara kaçırıyor müşterileri. Ben 10 gündür Honda CH-R kiralık araç kullanıyorum. 110000km 'lik Mazda'nın verdiği sürüş keyfi maalesef 10000 km'lik araçta yok. Beni A noktasından B noktasına sorunsuz götürüyor hepsi bu. Şuan özel bir sebepten dolayı araç almayacağım bu yüzden araç bakıp zaman kaybetmek istemiyorum. 1 ay sonra netleşecek özel durumum sonrasında alacağım araca karar vereceğim. büyük ihtimalle SUV olacak. Ben yine 20k-30k km'de ikinci el alırım. Umarım fiyatlar ben alana kadar uçmaz ve bir ÖTV indirimi gelir. Hocam çok teşekkür ederim. Her şerde bir hayır vardır diyelim. Umarım hayrını görürüz.
 18. Bu ara tatil ve diğer işler için geniş bagajlı araç ihtiyacı doğdu. Dacia nın kış aylarında piyasaya süreceği dacia Joggeri merak etmeye başladım. Motor konusunda biraz sorun var gibi. Araç büyük motorlar küçük 1,0. yeterli olurmu bilmiyorum. Diğer sorun Mazda yı bırakma düşüncesi. Geçen gün 3 farklı aracı olan arkadaşı, uzak bir yerleşim yerine benim aracımla taziyeye götürdüm. Arkadaşların araçları; Toyota auris, wolkswagen polo, fıat Egea cross, ilk defa bindik mazdaya ama dediler, beklediğimizden çok daha güzelmiş motor sesi hiç duyulmuyor, toyotacı arkadaş benim aracım yol sesini çok daha fazla alıyor, sizin araç çok sessiz sayılır türünden (michelinden olabilir) övgüler alınca insan iki kere düşünüyor. Hatta aracınız 2012, 110 kmde olunca daha da farklı düşünüyorsun.
 19. Arkadaşlar herkese merhaba. Uzun süredir araç ateşleme bobini patlatıyor. En sonunda problemin, motor beyninde yanan bir entegreden dolayı olduğunu çözdük. Fakat yeni motor beyni çok pahalı, yaklaşık 15 bin TL. Eski motor beyninin programına ulaşmakta problem yaşıyoruz. Bu konuda daha önce çalıştığınız elektronik konusunda mazdayı bilen kimse var mı acaba?
 20. En güzeli aracı ana yakıtta kullanmak Ne kadar ayar yaparsan yap motor sıcaklığı 50 derecenin üzerine çıkınca sıkıntı pek çıkarmıyor benim gibi 5 km gibi kısa mesafelerde kontak aç kapa yapanlar için lpg çile demek Katalizör ömründen yer ateşleme bobinlerin ömründen yer egzoz sisteminin ömründen yer motor ateşleme sibopları yanar Lpg taktıralı 20 bin km nin 15 bin km si lpg ile yaptım tabi o zaman yakıt ucuzdu 4.000 kar yaptım lpg 3.500 artı sibop masrafı 7.000 tl yaptım bir buçuk yıl önce Şu an lpg de kullanınca benzine kıyasla 5.75 plan lpg yüzde 9 tasarruf yapıyorsun benzin 7.80 lpg 6.24 olunca kar oranı sıfır olacak benzinle aynı olacak o zaman
 21. Çok geçmiş olsun. Konuyu yeni görüp tüm mesajları okudum hemen. Basit birşeyden servisteki elemanların gaz verme hatasıyla konunun buralara gelmiş olması çok üzücü. Renegade abinin dediği tofaş misali gaza basma yorumuna sonuna kadar katılıyorum. İyi ki araç kameranız varmış, bir kez daha araç kamerasının ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk. Severek bindiğiniz araçtan ayrılma duygusunu en iyi anlayanlardan biri de ben olabilirim herhalde. Toplamda 80bin km ve mazdamla 2 defa yurtdışına gitmiş ve 15bin km. yapmış biri olarak. Fakat şunu söyleyim, Duster tercih ederseniz çok daha rahat araç süreceksiniz. Mazdanızın üstüne titreme olmayacak, nasılsa dacia biri sürtse nolacak diyeceksiniz. Kıyamam buradan geçmeyim demeyeceksiniz, rahat rahat arazide eşek niyetine kullanabileceksiniz. Böyle kampları çok çok daha rahat bir şekilde yapabileceksiniz. 1.3 tce ile atmosferik sonrası turbo benzinli motorun keyfi de ayrı güzel gelecektir. 1.3 tce edc otomatik versiyonunu alabilirsiniz. Hem de sıfır sıfırdır sonuçta. Ben de dustera niyetlenip ev aldığım için aracı düşürüp sandero stepway aldım. O kadar güzelmiş ki rahat rahat kıyabileceğiniz eşek niyetine binebileceğiniz bir araca binmek. Her şerde bir hayır vardır derler.
 22. Her iki uzaktan kumanda da çalışmıyor. Kumandalarda sorun yok, kontrol edildi. Merkezi kilit de çalışıyor. Anahtar programlama da defalarca denendi ama araç programlamak için kilitleri açıp kapayarak yanıt vermiyor.
 23. Onur10ur

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  Gündüz vakti deneyeyim bir bakalım:) İyi oyunlar
 24. Zealot

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  sesli uyarıyı frene asıldığı anda veriyor zaten.. erkenden uyarı yapmıyor. Noo : diablo ( :
 25. Onur10ur

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  Hocam ama hiç sesli uyarı da vermiyor. İzlediğim videolarda sanki sesli uyarı da veriyordu Konu dışı: Zealot, starcraftçı mısın hocam?:)
 26. Zealot

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  problem bu
 27. Onur10ur

  2015 Cx5 Scbs Sorunu

  Teşekkür ederim öncelikle, Valla otopark girişlerindeki bariyerlerde hiç durmadı şimdiye kadar:) Kutu testini deneyeceğim. Şehiriçi dur kalklarda aracı kendi haline bırakıyorum, hiç fren yapmıyor ya da ben tırsıp frene erken dokunuyorum bilemedim.
 1. Daha fazla etkinlik yükle
 • Seçtiklerimiz

  • Mazda 3 TCR
   Japon otomobil üreticisi Mazda'nın, Mazda3 adlı hatchback modelinin yeni jenerasyonunda performanslı özel bir versiyonun gelip gelmeyeceği çok konuşuldu. Bugün böyle bir versiyon geldi, fakat tam anlamıyla beklenen araç bu değildi. Çünkü söylentilere konu olan performanslı Mazda3, bir yarış otomobili değil de trafiğe çıkabilen hızlı bir hatchback şeklindeydi.
   • 7 yanıt
  • Motor secenekleri  1.5, 2, 2.5 lt benzin ve 1.8 lt turbo dizel. Muhtemelen Avrupa pazarina 1.5 lt ve 1.8 dizel gelecek. Onemli bir yenilik, ilk defa AWD modeli mevcut olacak. Turkiye'ye gelir mi emin degilim. Yeni Skyactive-X motor ise 2019 da satisa cikiyor.

   Resimler de Hatchback'teki gri rengin ismi "Polymetal" grisi imis bu arada
   • 162 yanıt
  • Mazda MX-5 Mekanik Parça Değişiklikleriye Hissedilir Derecede Fark Yaratacak
   Kısa süre içerisinde Japonya satışları başlayacak olan 2019 Mazda Miata MX-5, altyapı olarak gözle görülür değişim barındırıyor.
   • 22 yanıt
  • CX-5 ile insanlığın bilinen ilk tapınağına gittik
   CX-5 ile insanlığın bilinen ilk tapınağına gittik
   • 4 yanıt
  • Bir karede farklı iki hayat
   Bir karede farklı iki hayat
   • 1 yanıt
 • Son Güncellenen Durumlar

  • S.Halilduru

   S.Halilduru

   30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.  🇹🇷🇹🇷🇹🇷
   · 0 yanıt
  • Zebercet

   Zebercet  »  İlhan

   üstadım size ulaşmak istiyorm akıl alacağım.
   · 0 yanıt
  • TuNaa

   TuNaa  »  quiteguide

   merhaba az önce sizin paylaşımınızı gördüm arka led reflektörler için link e tıkladım bozuk her yerde arıyorum ama bulamıyorum tam olarak ne diye geçiyor?
   resim koyamadım 
   · 0 yanıt
×
×
 • Yeni Oluştur...