Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik yenilenir   

 1. Son Saat
 2. Ne işe mi yarıyor Mazda nın prensiplerini kriterleri anlamadığın belli Söyle Mazda nın ilk yıllarına dönelim Mazda daha o yıllarda bile diğer araçlardan farkını açıkça koymuştur Kalitesiyle donanımlarıyla Rotary motorla farkını ortaya koymuştur Binek araçlardan Rotary motor koymuştur Sonradan Mazda Rotary sadece spor araçlara uygun görmüştür Mazda ilerlediği bir yol var o yoldan asla şaşmaz Mazdanın düzenlediği yarışlar gezi turları binek otomobillerde bile sportif sürüş sunması kalitesi donanımı Rotary motor Mazdayı diğer araçlardan farklı yapan özellikler Rotary motor olsa ne olur olmasa ne olur diyenlere Mazda genel olarak bir çok markanın zıttından yol izleyen alışılmışın öteye zoru başaran farklı olmayı benimseyen markadır Bir çok firma yarışlar sponsorlukdan çekinirken Mazda elindeki sermaye yarışlara gezi turlarına Rotary motora harcamaya devam ediyor edecekti bu konuda süreniz olmasın Mazda diğerlerinden farkını ortaya koyarak zorlukları başararak alışılmış meydan okumayı devam ediyor edecekte ....
 3. Yotube'de geçen sene bir RX-8 videosu altında dikkat cekici yorum vardı diyordu ki "bu araba hiç üretilmemeliydi bile" Ancak RX-8 değişik olduğu için üretildi zaten. Yoksa Mazda bilmez miydi spor görünümü verilmiş binek otomobil üretmeyi. MPS spor görünümü verilmiş, motoru 2.3 galiba güçlü fakat binek otomobil. RX-8 ise binek otomobil görünümü verilmiş Wankel yarış otomobili : = )
 4. Bugün
 5. Büyük geçmiş olsun.[emoji20] C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 6. Arkadaş Hollanda da yaşıyor farkındasın değil mi ? @Zealot
 7. Merhaba dostum. Öncelikle mazdalar yağ eksiltir diye bir şey yok. Bu konuda seni temin ederim. Hatta sahibi olduğun araçtan 1.8 motor türkiyede 10 tane yoktur. Kimse o motor hakkında yorum yapamaz. Motor kodu L8 diye yurtdışında arastirabilirsin. Senin aracına gelirsek Motorun dışına kaçırmıyor ise, Yağ sekmanlarindan veya subap Lastiklerinden yanma odasına yağ kaçırıyordur. Eksantrik kecelerinden veya kulbutor kapağı contasindan dışarı sızdiriyor olabilr, güzelce kontrol et. Olmazsa 10w-60 yağ koy, bakalım ne kadar eksiltecek. Gittiği yere kadar bileceksin, yolda kalana kadar.. Sonra üst kapak yaparsak 2000 tl, subaplari ve lastikleri değişiriz. Sekmana girersek hikaye uzun 4 liradan Başlar. Yada 2.0 sandık motor alırsın. 10 a çıkar Hemen gözle bir kontrol et ve yağını 10W 60 ile değiştir. Göreceksin ki eksiltme azalacak
 8. Dün
 9. İç kokpit temizliğinde ıslak mendil veya benzeri bir temizlik malzemesi kullanıldı mı yakın zamanda ?
 10. Mazda 6 uzmanı olarak görüşlerin nedir @Zealot Ufuk'çum ?
 11. Mazda 3'lerdeki gibi el frenine bağlamış olabilirler mi ? El frei çekili vaziyete de bir deneyebilir misiniz ?
 12. @abdullah abi daha yeni gördüm. Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun hepimizi.
 13. Rica ederim, söylemek istediğim eleştirinizin haddini aştığı değil. Eleştiri olmazsa gelişme olmaz. Sadece wankel motorunun anlamını anlamanıza yardımcı olmak istemiştim. Önümüzde sadece Mazda nın seri olarak ürettiği ve araçlarına koyduğu bir motor var, bu motoru barındıran araç Türkiye deki vergilendirme sisteminin (1.3 olduğundan bizde sıfırı çok ucuzdu) olmadığı birçok ülke de dahi iyi satmış. Hatta bir İngiliz tv kanalının rx8 incelemesinde selefi RX7 nin Porsche fiyatına satıldığını ve rx8 in ona göre daha alınabilir olduğunu söylenmişti. Böyle bir motoru değersiz görmenin yanlış olduğunu düşünüyorum.
 14. Ediyor ılhan bey HTC_D820pi cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 15. Mazda3 Aksesuar

  Konu başlığını cam rüzgarlığı olarak güncelledim. Cam rüzgarlığına gelince.. Açıkçası bu aksesuarı yadırgamışımdır hep. Kışın yağmurlu havalarda cam açılması gerektiğinde yağmuru ve rügarı keserek içerdeki havanın devirdaimini sağlamaya sağlıyor olsa gerek. 14-15 yıl önce araç içinde sigara içen bir arkadaşım, sigara-yağmur-rüzgar üçlüsü için tercih etmişti bu aksesuarı. Görsel olarak beğeni kişiden kişiye göreceli. Ben bu konuda olsa da olur, olmasa da olur diyenlerdenim. Ama zaman ve bütçe ayırıp yaptırır mıyım ? Yanıt yaptırmam.. Ama dediğim gibi otomobil olayı zevk ve hobi olayı..Sonu ve sınırı yok..
 16. Mazda3 Aksesuar

  cam rüzgarlığından bahsetmek istemiştim. yağmurluk mu ne diyorlar..
 17. Mazda3 Aksesuar

  Forumda paylaştığım şu konuya bir göz atın istersiniz. Konu içerisinde spoilerin avantajları ve dezavantajları yer alıyor. Spoiler çeşidi için y.dışı internet sitelerine bir göz atmanızı öneririm. Mazda araçları için Türkiye'de spoiler-marşpiyel vs bulmak yaptırmak sıkıntı. Ben MPS tarzı spoilerleri daha çok beğeniyorum. Y.Dışı sitelerden alışveriş sınırı 30 eruoya düşürüldü yakın zamanda..aklınızda olsun.
 18. Yani diyorsunuz ki senin ne haddine Mazda gibi bir dünya devinin durumu hakkında yorum yapmak_? Kusuruma bakmayın hocam. Mazda'yı eleştirerek bir hata yaptım.
 19. Abi çamaşır makinesi nereden çıktı ? Ben Bulaşık makinesini önermiştim ! Senin ki bayağı bir fantastik olmuş. Bu arada ne boş uğraşması. Gayet güzel sonuç almışsın. Hemde çok ekonomik bir fiyata. Benim yukarıdaki paylaştığım videolar. Benim gibi üşengeç ve zaman ayıramayanlar için. Ama ülkemizde var mıdır o jant yıkama makinesi bilmem..
 20. @İlhan 1000 devir çevirip bir de kurulatırsan mis Sonra çamaşır makinası yan komşudan mı çıkar alt komşuya mı geçer onu bilmem ama. Sen şimdi bu videoları koyarak boşuna mı uğraştın diyorsun ? Boşa mı gitti emekler ?
 21. Benim rekorumu kıran varsa. Kesin gece uyurken üstü açılmıştır.
 22. 200.-Liraya Star-Stop akü bulabildiniz mi ? Markası nedir acaba ? Ben akü işini Kadosan'dan hallettim. Otomobilimle kadosanda 2-3 tur attım. Gözüme 2-3 akü bayisi kestirdim. Kafamdaki markalar Varta, Bosch, Mutlu ve İnci idi... 200 Liraya Mutlu'nun 70 Ah'lik (Soğuk Marş akımı yüksek) bir modelini almıştım.. Yaklaşık 1,5 yıl olmuştur. Lastik olayına gelince. Tamamen sizin yöntem lüksünüze kalmış bir durum. Ama lastik bayilerinden ama internetten satın alma yolunu izleyebilirsiniz. Örneğin şu anda hepsiburada.com'da ekstra %10 indirim var.
 23. son kullanıcının geneline hitap etmediği için özel zaten. 1.4 - 3.0 arası benzinli ve dizel birçok arabayı kullanma/deneme fırsatım oldu, hiçbirinin sesi ve hissi rx8 in wankel ine yaklaşamıyor. Ancak egzoz da yapılan oynamalarla veya komple değişiklikle arabanın sesini güzelleştiriyorlar, wankel de egzoz değiştirince motorun sesini duyamıyorsun. Stok üretim halinde duyulan ses muhteşem, sadece o sesi duymak için bile devirli kullandığım zamanlar var. Ufak bir hatırlatma, üretim tavsiyesi verdiğiniz firma dünyadaki 5 bağımsız araç üreticisinden biridir. Eğer yaptıkları yatırımlar doğru olmasaydı şu an çoktan bir gruba dahil olmuşlardı. Herkesin görüşüne saygı duymakla beraber zevkleri ve renkleri tartışmayı hep manasız bulmuşumdur. Biriside çıkıp MPS e vereceğim parayla BMW 3.16 alırım der.
 24. Adres : Muğla-Aydin Karayolu 11.Km 48800 Bayır / MUĞLA Telefon : 0252 225 55 55 Faks : 0252 225 59 20 E-Posta : satis_goren@mazda-tr.com
 25. Sorun halen devam ediyor mu ?
 26. Serkan bey, hayırlı olsun. Motortec, netten baktığım kadarıyla bir İspanyol firması. Forumda sizden başka kullanan var mı bilemiyorum, umarım beklentinizi karşılar. Ben de geçenlerde V kayisini değiştirirken sağ ön amortisorun patladığını farkettim. Nette ve forumda Monroe hakkında olumlu geri dönüşler olduğunu görünce, hepsi....dan az önce siparis verdim. En iyi fiyatı burada buldum. 2 amortisör 290 TL + 10 TL kargo. İhtiyaci olan arkadaşlar ürün bitmeden yada satışa kapanmadan sepeti şenlendirsinler, çünkü satıcının kendi sitesinde bile 370 TL + kargo.
 27. Konuyu güncelleyerek anket ekledim.. Sanırım bu şekilde daha etkili olacaktır. 1.Nesil Mazda 3'te tercihim Sedan 2.Nesil Mazda 3'te Sedan kullanıcısı olmama rağmen tercihim Hatchback 3.Nesil Mazda 3'te tercihim Sedan.. Hatchback kasaya baktığımda gözümde birden CX-5 canlanıyor.. Hatchback'e belki şöyle afilli Mps tarzı bir spoiler ile benim için tercih edilebilir olabilir..
 1. Daha fazla etkinlik yükle


Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.