Jump to content

Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik yenilenir     

 1. Bugün
 2. Dün
 3. Bende 2017 cx3 var ve Mini 0906 kamera aldım daha siparişim gelmedi, gelince bu Linkteki kablonun kamera bağlantısını yapacağım fakat bağlantı işi biraz kafamı karıştırıyor. Kırmızı kabloyu devamlı elektrik olan yere veya sigortaya. Sarı kabloyu da kontak açılınca elektrik gelen yere veya sigortaya bağlamam gerekiyor. Diğer siyah kablo da şaseye bağlanacak. Bu bağlantıları araç içindeki sigortalara bağlayabilir miyim? yoksa tesisat kablolarına mı bağlamam daha iyi olur. Araç içindeki sigorta kutusunda devamlı elektrik olan sigorta yok sanırım eğer varsa hangisinde var? Sigorta kutusu şeması linki bu. Bu konuda Yardımcı olabilir misiniz?
 4. Vites kolu çevresindeki piano black bölgenin üzerini AliExpress'den aldığım karbon fiber görünümlü folyo ile kapladım. Böylece, kolayca çizilebilen piano black bölümü çizilmelerden koruyabileceğim. Ürün kesilmiş ve uygulamaya hazır halde geliyor ve bize de dikkatlice yapıştırmak kalıyor. Zaman içerisinde bu görüntüden sıkılırsam, kolayca söküp orijinal haline dönmek mümkün. Bu arada, bardak koyma yerinin üst kısmını da yine AliExpress'den aldığım krom görünümlü materyal ile kapladım.
 5. aytugak

  3. Nesil Mazda 3 Katalizör Arızası

  Cevaplar için teşekkür ederim. Dün lifte kaldırıp 2. nolu oksijen sensörünün kablolarınını sök tak yaptık biraz hareket ettirdik. Arıza lambasını cihazdan söndürdük. Geçen hafta egzoz muayenesi için japon grubuna bakan özel bir servise gittim. Özellikle söyledim arıza lambası yandığını. Usta da sizin dediğiniz gibi tıkanıklık olsa verilerden anlaşılırdı şu an anormal bir durum yok dedi. Tekrarlaması halinde 2 nolu oksijen sensörünü değiştirmeyi düşünüyorum.
 6. Yozgatlı

  3. Nesil Mazda 3 Sol Ön Taraftan Gelen Ses

  Sorunun kaynağından bahsetmediniz.Neden kaynaklaniyormuş?
 7. Katil Balina

  3. Nesil Mazda 3 Sol Ön Taraftan Gelen Ses

  arka balata değişimiyle giderildiği zannedilen sorun aslında yerinde duruyormuş. öyle bir şekilde geri geldi ki anlamak gerçekten mümkün değil.. bu arada malum başlık altında çözüldü çözülmedi derken sorunun önceki yöntemlerle çözülmediğini bildirmem lazım. benzeri bir sorunu yaşayan başka bir arkadaş vardı, onun konusunu da bulamadım ama bir yerlerde çakışmıştık sanırm. neyse efendim, malum sorun araba son ayakta ankara herter'de iki gün yattıktan sonra çözüldü. buradan ilgi ve alakası dolayısıyla @dr_azoom hocama ve şahsında tüm çalışanlara hakikaten teşekkürlerimi iletiyorum. bu düzeyde ilgi ve alakayı başka serviste bulmak ne derece mümkün gerçekten bilemiyemiyorum. kronik olmayan oldukça speseifik bir konuda en nihayetinde defalarca teste çıkıp sorunu çözmeleri takdire şayan. teşekkürler.
 8. Geçen hafta
 9. Küçükken babam hafta sonları bizi alır köye götürürdü. Hiç istemezdim. Tam hafta sonu sokakta arkadaşlarla oynayacağız, hoop köye. Hiç sevmezdim köye gitmeyi. Büyüyünce tam tersi oluyor işte. İyi ki de köy hayatını tatmışım ama. Köy demek doğa tecrübesi demek. her şey gönlünüzce olsun ilhan hocam
 10. Mrb arkadaslar Arabada onceden 40 km surarte hecis sirasinda titreme vardi sag motor kulagi arizaliydi calistiginda sogokken de titreme ses yapiyordu motor kulagi deisti fakat busegerde 20 km hizden yukselirken araba silkeliyor tiyriyor bunu nedennyapabilir bikgisi olan arkadaslar fikir vere bilir mi
 11. Renegade

  3. Nesil Mazda 3 Katalizör Arızası

  ekzoz ölçüm yerlerinde, ekzoz çıkış verilerini öğrenin, katalitik konvektörde tıkanma varsa ekzoz değerleri sorunlu çıkar, sorun yoksa arızayı arkadaşların yorumladığı şekilde başka yerlerde ararsınız.
 12. quiteguide

  2. Nesil Mazda 3 Radyatör Yedek Su Kapağı

  Link bu. https://spareto.com/products/calorstat-by-vernet-sealing-cap-coolant-tank/rc0191 Bu arada, 1 yıl içinde 2 kapak da cortladı. Yapıldığı malzeme, orijinal kapağa göre ısıya daha az dayanıklı(dandik). Kapağı tutan tırnaklar zamanla bırakıyor. Subap değişimi için parça toplarken sepete 1 tane de orijinal kapak atmıştım. İyiki atmışım. Subaplari değiştirdikten sonra motora su eklemek için kapağı açarken, son kapak da elimizde kaldı. Depoda su an orijinal kapak var. Yani, linkteki ürün idareten iş görebilir ama maalesef uzun ömürlü olmayacaktır.
 13. burakizmir

  2. Nesil Mazda 3 Radyatör Yedek Su Kapağı

  Hocam merhabalar, aynı durumdan muzdaribim maalesef ve 100 kpa lık kapağı maalesef bir türlü bulamadım. Konunun biraz aciliyeti var maalesef. Eğer satıcı linki paylaşma şansınız var ise çok mutlu olurum, yoksa da eğer elinizdeki 2. Kapak duruyorsa ücreti mukabilinde yardımcı olmanızı rica ederim eğer mahsuru olmayacaksa, ilginiz için şimdiden teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim.
 14. M.E.G

  Yeni Opel İnsignia (2017) - Eski İnsignia İle Karşılaştırma

  B7 , B8 kasa hem dizel hem benzinlilerini, insignia son kasa dizelini uzun süre kullandım bende @İlhan abi. Sürüş dinamikleri olarak insignia önde. Özellikle yüksek sürat virajlarda insignia çok iyi. Rüzgar sesi daha az alıyor. Bagajın yüklemesi rahat. Konfor, genişlik, baş mesafesi, bagaj hacmi vs passat daha iyi. Sürüş dinamiklerinde İnsignia öne çıkarken, passat daha kullanışlı. Passat daha yüksek hızlara ulaşıyor dizelde. Benzinli act yi söylemiyorum zaten farklıydı o
 15. Arabalar

  Yeni Opel İnsignia (2017) - Eski İnsignia İle Karşılaştırma

  Aynen öyleydi İlhan bey:)
 16. Arkadaşlar merhaba, 2010 mazda 3 BL aracımın üzerinden çıkarttığım aşağıdaki performans ekipmanlarını set halinde satıyorum. İlgilenen arkadaşlara yardımcı olurum. Araç satışı nedeniyle bunlar boşa çıktı. 1-) K&N Kutu içi performans filtresi 20.000 km kullandım - temizlik yapıp kullana bilirsiniz alalı 2 yıl oldu. 2-) Sprint Booster Gaz tepkime cihazı alalı çok oldu. sorunsuz çalışıyor. 3-) Ultra Racing Çelik Ön kule gergisi. 3 ay kullandım. Orjinal yurtdışından geldi. Seri numarası ile sorgulatabilirsiniz. Fiyat olarak tekliflere açığım. Özelden ulaşabilirsiniz. Umarım İşine yarayacak bir arkadaşıma gider. Teşekkürler. Kazasız belasız sürüşler. enis.
 17. Leanback

  Yeni Opel İnsignia (2017) - Eski İnsignia İle Karşılaştırma

  @İlhan Siteye "20 kat fazla satıyor bizim arabamız naber" diyen Passatçı dayılar dadandıysa geçmişte, demirbaş üyeler ön yargılı olabilir. Her zaman çoğunluktan yana olmayı haklı olmak olarak gören adam malum bir iticilik oluşturur, onun tepkisidir. Veya arada pek ciddi bir fark yokken kat kat fazla Passat satılmasına anlam veremeyen üyeler bunu eziklik olarak görüp Passatçılara nefret besliyor olabilirler. Bu ihtimal daha kötü, pek bulunmamak lazım o forumda böyleyse Boyutlara gelince, büyük sedanın işinin dünya çapında tükenmesini anlıyorum açıkcası. İnsignia olsun, Passat veya Mazda 6 olsun, şık güzel keyifli otomobiller ama büyükler ve kullanışsızlar. Sadece uzun yol yapmak lazım. Oda bagaja bavul harici birşey koymadan tabi.
 18. Oraya gidince inan dönmek istemiyoruz Tansu. Havası çok güzel ferah, kuşlar cıvıl cıvıl her daim, her yer alabildiğine yeşil. Benim Arkadaş'ın plan programı tutarsa bir bakmışsın bende yanına geçerim Kandıra inşaat olayına. Çok güzel deneyim tecrübe kazandık bizim bu inşaat sürecinde. Bakalım nasip kısmet uzun planlar kurmaya gelmiyor hayat. Hakkımızda hayırlısı ne ise olur inşallah.
 19. Tarahumara

  Yeni Opel İnsignia (2017) - Eski İnsignia İle Karşılaştırma

  Ben de Mazda 3'ün ardından epey zorlanıyorum abi. Geçen bir Üsküdar'da park yeri arıyorum yana yana. Baktım bir golf çıkıyor. Adam çıktı hemen iştahla girmeye çalıştım ama başarılı olamadım. Pes ettim çıkıp gittim. Insignia sınıfının en uzun arabası. İstanbul trafiğinde bazen sıkıntı olabiliyor uzun araba.
 20. Abi planlar değişti desene sen şuna. Amaç neydi şimdi ne oldu. Doğa tatlı geldi
 21. İlhan

  Yeni Opel İnsignia (2017) - Eski İnsignia İle Karşılaştırma

  Mete abi bu mukayeseyi artık kompleks paronaya haline getirmiş durumdalar. Araçla ilgili olumsuz bir şey dediğin anda seni Passat ajanı ilan ediyorlar. Yani amacın İnsignia grubuna gizlice sızıp, araçlarının değerini düşürüp Passatın pazarını daha da yükseltmeye çalışıyormuş gibi filan düşünüyorlar. Olumsuz yönlerini, sıkıntıları, şikayetleri Opel firmasının dikkate alarak ilk makyajda gidecereceğini filan akıllara getiren çok az kişi.. Bu arada Mete abi en çok zorlandığım nokta doğa/orman vs alanlar. Mazda 3'ünde altı yakındı ama aracın ebatı itibari ile girip çıkıyordum bayağı bir yere. İnsignia gemi gibi zorluyor sağa sola girerken.
 22. Arabalar

  Yeni Opel İnsignia (2017) - Eski İnsignia İle Karşılaştırma

  Her iki aracıda önce passat ,ardından insignia olarak uzun süreli kullandım. Dolayısı ile o mukayeseyi yapanlardan birisi de bendim:) Şöyleki; bana göre insignia estetik olarak passat tan daha öndeydi. Mazda dahil her üçünü de ormanlık alanlarda epeyce kullandım. Dökülmeye en müsait olanı insignia, en sağlamı ise Mazda idi. Konfor olarak önde geleni passat olmuştu. Son hızda da öyle. Her üç araçta da rolantide şanzıman titremesi zaman zaman hissediliyordu. En fazla hissedilen ise insignia idi. Sürüş kontrolde passat insignia nın önündeydi. Hepsi geçti gitti. Ama Mazda devam ediyor:)
 23. Kırmızı cx 3

  3. Nesil Mazda 3 AT Şanzıman Yağı Değişimi

  Aracim mazda 3 skyactive hocam profili degistiremedim Öyle kalmıştı.tesekkur ederim birleştirme yaptığınız icin.
 24. Bu konuda haklısın Tansu. Bunlar çocuk gibiler, her sabah onları seviyorum oynuyorum. Hatta onlara şirketteki çocuklarım diyorum. Bizim 4 kişilik ekipten bu inşaat işlerini yürüten arkadaşım orada yaşantı kuracak büyük ihtimalle. Şu tüm planları bu şekilde. İstanbul'daki tüm işlerini ekibine devrediyor, kendisi Kandıra'da yaşantı sürebilmek o bölgede arsa alıp üstüne ev yapıp satmayı planlıyor. Ardından diğer arkadaşım emeklilik bekliyor, olur olmaz o da oraya yerleşecek. Tabi ilerleyen zaman bize ne gösterir bilinmez ama şu plan program öyle onların. Benim hanım işi bıraksa ben dünden razıyım oraya yerleşmeye. Gebze'de çalıştığım için çok bir şey değişmeyecek benim için şirkete gidip gelmek. Birde yine plan program orada birisiyle anlaşarak bahçeyi etrafı çekip çevirecek bakacak göz kulak olacak. Her şey orada bir yaşantı kurmaya başlayınca aslında şekillenecek.
 25. @İlhan abi alman çobanları yalnız kalmayı sevmezler. Benim acı tecrübem var. Köpeğimizi biz yokken köyde komşumuz besliyordu. Son zamanlarda değişik hareketler edinmeye başladı. En son zincirini koparıp kaçtı ve aynı gece araç altında kaldı. Köpek olayı biraz özveri istiyor. Orada nasıl kim bakacak siz yokken
 26. Varsa güzel ağaç, sarmaşık tavsiyeleri değerlendirilir. Aynı şekilde tüm peyzajla ilgili tavsiyeler önemli bizler için. Bu arada aşağıdaki kuzular bana yavru iken geldiler. Aynı ırktan inşallah yavru alacağım. Kandıra'da köpeğimiz yada köpeklerimiz olacak gözüküyor.
 27. Evet, belirli aralıklarla gitmeniz mecburi olacak :) Ağaç dikiminde de iyi düşünmek lazım. Yaprak dökmeyen ağaçlar iyidir. Sonrasında dökülen yaprakları toplamak luzüm. Bunlar hep tecrübe :D :D
 28. tansu87

  3. Nesil Mazda 3 Katalizör Arızası

  Bende eskiden getz vardı. Sürekli şehir içinde katalizör hata lambası yakardı. Ama ne hikmetse uzun yolda lamba yakmazdı. 1.sensörü değiştim olmadı. 2.sensörü değiştim olmadı. Araba 100 binde. Safım ya, katalizörü kestirdim, yeni euro 3 taktık. Yine olmadı. Egzoz spiralini değiştim olmadı. Ama aracın gidişinde hiç problem yoktu. Devir dalgalanması vs yoktu. servis komple sistemi değişiriz dedi. Haklıydı. Çünkü risk etmek istemezler. Parça parça uğraşmazlar. Kabul etmedim. Öyle sürdüm sattım. Katalizör bozuk diyorsa bunu bildiren ikinci O2 sensörüdür. Sensör katalizör sonrası olması gereken değerkerin dışında şeyler okuyor ve kat çalışmıyor diyor. Eğer sorun yanmada olsa, 1.sensör de uçuk değerker okur ve daha başka hata kodları çıkardı. Ama onlar yok sanırım. Sanırım mini kamera ile egzozdan girp veya o2 sensörü söküp oradan kamera atıyorlar ve kat kontrolü yapıyorlar diye duydum. burada yapılması gereken 2 şey var. Kat kontrolü. 2.sensör değişimi. Kat bölgesi veya daha ileriden içeri hava giriyor mu girmiyor mu? ayrıca sağlıklı yanma için buji, yağ ve yakıt da kontrol edilmeli.
 1. Daha fazla etkinlik yükle
 • Seçtiklerimiz

  • Mazda 3 TCR
   Japon otomobil üreticisi Mazda'nın, Mazda3 adlı hatchback modelinin yeni jenerasyonunda performanslı özel bir versiyonun gelip gelmeyeceği çok konuşuldu. Bugün böyle bir versiyon geldi, fakat tam anlamıyla beklenen araç bu değildi. Çünkü söylentilere konu olan performanslı Mazda3, bir yarış otomobili değil de trafiğe çıkabilen hızlı bir hatchback şeklindeydi.
   • 7 yanıt
  • Motor secenekleri  1.5, 2, 2.5 lt benzin ve 1.8 lt turbo dizel. Muhtemelen Avrupa pazarina 1.5 lt ve 1.8 dizel gelecek. Onemli bir yenilik, ilk defa AWD modeli mevcut olacak. Turkiye'ye gelir mi emin degilim. Yeni Skyactive-X motor ise 2019 da satisa cikiyor.

   Resimler de Hatchback'teki gri rengin ismi "Polymetal" grisi imis bu arada
   • 162 yanıt
  • Mazda MX-5 Mekanik Parça Değişiklikleriye Hissedilir Derecede Fark Yaratacak
   Kısa süre içerisinde Japonya satışları başlayacak olan 2019 Mazda Miata MX-5, altyapı olarak gözle görülür değişim barındırıyor.
   • 22 yanıt
  • CX-5 ile insanlığın bilinen ilk tapınağına gittik
   CX-5 ile insanlığın bilinen ilk tapınağına gittik
   • 4 yanıt
  • Bir karede farklı iki hayat
   Bir karede farklı iki hayat
   • 1 yanıt
 • Son Güncellenen Durumlar

  • nakirev

   nakirev  »  Zealot

   Ufuk bey merhaba 
   Bursa’dan yazıyorum. Bir kaç ay önce 2011 Mazda 6 sport modelinde bir araç aldım. Üzerinde brc marka tüp takılı idi. Alırken yetkili servise baktırdım hee şey normal dediler ama sonradan şunu fark ettim araç özellikle LPG de iken yokuşlarda 2000-2200 arası devirde devir saati dalgalanmaya başlıyor ve motor güç veremiyor ardından gaza bastıkça birden devir yükseliyor ve araç kendini ileri atıyor. Forumda okuduğum kadarı ile bu konu hakkında siz çok bilgilisiniz. Acaba benim bu sorunumun çözümü İçin yardımcı olma durumunuz olur mu?
   teşekkür ederim. 
   nakirev@gmail.com
   · 4 yanıt
  • ömür16

   ömür16  »  Mutlu Tekir

   Mutlu bey iyi akşamlar. Ben Bursa'dan Ömür. Aracımda oluşan bir sıkıntıdan dolayı nette gezinirken sizin buradan ve toyotacluptr den yazdıklarınızı gördüm danışmak istedim. Yardımcı olursanız memnun olurum. 2012 model otomatik M3 var ben de... Yaklaşık olarak 50.000 km dir LPG takılı. Yaklaşık 3-4 aydır araç hemen hemen her zamankinden daha çok yakmaya başladı yani full depo ile 300-350 km arası giderken bu oran 3-4 aydır 200-300 arasına geriledi. Dün LPG filtrelerini değiştim ve bugün itibariyle benzinde kullanayım diye düşündüm  ki her kış sürekli benzinde kullanırım. Ama şöyle bir olay oldu, iş çıkışı aracı çalıştırdım 1 dakika sonra hareket ettim fakat ayağımı gazdan çekmemle birlikte araç stop etti ve bunu 3-4 defa tekrarladı. Motor ısınınca bir daha stop etmedi. Bu olay 3 ay içerisinde birkaç cdefa daha olmuştu. Normalde araç tam ısınmadan hareket etmezdim. Fazla yakıt tüketiminden sonra bu da olunca acaba sübap sıkıntısı mı diye düşünüyorum ? Acaba siz ne dersiniz bu duruma... Aracı birkaç gün benzinde kullanıp tekrarlar mı diye bakacağım ama bence bir problem var umarım subap değildir
   · 5 yanıt
  • ahmet talat gürlek

   ahmet talat gürlek

   8 yılı geçti Allah'a şükür hiç problem çıkarmadı arabam.Imal edenlere teşekkürler. 
   · 0 yanıt

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...