Jump to content

Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik yenilenir     

 1. Son Saat
 2. 3. Nesil Mazda 3 Bakım Fiyatları

  Ankara SK'da 30.000/18 ay bakımına 18bin kilometrede girdik, ön frenler değişti. 52 tl indirimle 910tlye geldi.
 3. İnşallah Teşekkürler beyler. Senin araba yavaş. 0-100 10 saniye üstü araç sevmiim
 4. bu kadar kibar sattım diyeni görmedim içi gitmiş garibimin. Gel bir iki tur veririm gezersin şerbet usta Abi daha iyisi (yok ama) nasip olsun inşallah.
 5. Kapının altı. Bu kadar hassas olunacak olur ise otomobili kapalı garajdan dışarı çıkarmamak gerek. Hele hele mıcırlı yollara kesinlikle girilmemesi gerek ki, bu mümkün değil. Önümüzde seyreden otomobillerin lastiklerinin fırlattığı taşları da düşünmek gerek. Ben 5 yıl önce taktırdıydım. Hala birşey olmadı. Ben alıştım da, yeni görenlerin bayağı bir dikkatini çekiyor. Bende inadına fabrikasyon diyorum, Mazda'yı bilmeyenler de bilsin, öğrensin.
 6. Bugün
 7. Bir şey yaptığım yok yahu.. Yapmadığım var.. Benim için değil %1, %0,01 bile etkiliyor olsa, yapmamam için geçerli bir nedendir. Mukavemeti ne kadar etkiyordur, etkiliyorsa % kaç etkiliyordur vs bir fiil bilimsel yahut matematiksel bir hesap kitap yapmadım. Düz mantık.. Delinirse, su girebilir, su girerse pas yapabilir, pas yaparsa çürüyebilir, Çürürse....
 8. 2. Nesil Mazda 3 Stop Etme Problemi

  yok yetkili serviste takılacak orjinal subaplar da zaten hem pahalı hem de ısıya daha dayanıklı değil.
 9. Arkadaşlar subaplarda emme tarafındaki piyano horozlarının üzerinde 5-2 5-3 5-5 5-6 gibi rakamlar var. Bunun dizilişini bilen varmıdır. Hangi numara kaçıncı piston üzerine gelecek. Yardımcı olursanız sevinirim
 10. Yapmayın yahu. Kapının altı, kurşun kalem kalınlığının yarısı kadar bir çapta deliniyor. Paslanmayı anlarım da, sacın mukavemetinin azalması aşırı abartı olmuş.
 11. 2. Nesil Mazda 3 Stop Etme Problemi

  Yetkili servisinde değildir sanırım o fiyatlar
 12. Blok Zinciri’nin ufak bir parçası olan kripto para birimleri arasına dünya üzerinde her gün yeni bir birim katılıyor. Ülkemizdeki girişimciler tarafından üretilen yeni yerli kripto para birimi Sikke duyuruldu. Nisan ayında satışa başlayacak olan Sikke’nin dijital cüzdanı açıldı. Blok Zinciri gibi devrim niteliği taşıyan bir dijital buluşla birlikte Bitcoin’in yükselişi ardından sayısız kripto para birimi ortaya çıktı. Açık kaynak kodlu yazılımlara dayanan bu kripto para birimleri, girişim yapmak isteyen her ekibe ilham kaynağı oluyor. Ancak söz konusu para birimlerinin gerçek değerlerinin olabilmesi için sağlam temele dayandırılmış projelere ihtiyacı var. Bu nedenle çoğu kripto para birimi daha satışa sunulmadan rafa kalkıyor. Yerli girişimler arasında adını çok sık duyacağımızı şimdiden söyleyebileceğimiz Sikke adında yeni bir kripto para birimi duyuruldu. Buradan ulaşacağınız resmi internet sitesinde duyurular yapmaya başlayan ekip, Sikke’yi Nisan 2018’de satışa sunacak. Gelin şimdi Sikke’nin detaylarına hep birlikte bakalım: Neden ‘Sikke’ ismi ve dijital olarak ne anlama geliyor? Anadolu’da bulunan ilk para biriminin adı Sikke, projenin ardında bulunan ekonomist Halil Erden ve bilgisayar mühendisi Mehmet Ali Tamaç’a ilham vermiş. Lidyalılar tarafından bulunması, tarihin ilk para birimi olması gibi imaj kaygısını ortadan kaldırmayı amaçlayan bir isim olarak göze çarpıyor. 2 yatırımcı uzmanı ile birlikte toplam 12 kişilik bir ekibin ürünü olarak proje uygulanmaya koyulmuş. Kısaltması SKK olan Sikke platformunun açıklaması şu şekilde: “Sikke, 4. nesil bir para ve aynı zamanda ileride gerçek paraların yerine geçebilecek kadar güçlü bir kripto varlıktır. Sikke tokenları; sikke mühendislerinin geliştirdiği çok güçlü, esnek, hızlı ve güvenli RowBlockChain blok zincir teknolojimiz ile üretilen elektronik para token'larıdır. Tüm sikke tokenları birbirine SHA256 (Secure Hashing Algorithm 256) ile üretilmiş Hash'lerle bağlıdır. Bir sikke tokenının doğruluğunu bir önceki veya bir sonraki sikke tokenı tasdik eder.” Blok Zinciri alt yapısı zaten yukarıda sayılan özelliklerin çoğunu bir anda sağlıyor. Bu noktada yatırım amaçlı üretilen bir kripto paranın değer kazanabilmesi için küresel olarak açılmaya, tanıtıma ihtiyacı var. Ancak Sikke Platformuna ait remi web sitesi, “com.tr” alan adıyla ve yabancı dil desteği sunmamasıyla küresel olarak açılması zor gözüken bir proje olmuş. Bu nedenle sadece yerli yatırımcılar için üretildiğini varsayarsak, uluslararası borsalara girmemeyi göze aldıklarını düşünüyoruz. Zira yerli olarak yatırımcı çeken bir projedeki kripto para birimi de çok değerlenmeyecektir. İnsanlar bir şekilde daha değerli gördükleri uluslararası kripto paralara yatırım yapmaya devam edeceklerdir. Şimdilik Sikke için hayırlı olsun demekten başka bir çıkar yol gözükmüyor. Ayrıca çeşitli kampanyalarla ücretsiz olarak Sikke sahibi olmak isteyenler için de bir Airdrop sayfası var, buradan ulaşabilirsiniz. Kaynak : WebTekno
 13. 2. Nesil Mazda 3 Stop Etme Problemi

  1000 2000 arasında değişiyor sanırım.
 14. Trabzon Limanı Halka Arzı ve Hissesi - TLMAN

  Bir de bana kızıyordun İMKB dedim diye
 15. Motor Gücü de MTV'ye Dahil Edilecek

  Çok karlı iş devlet olmak. Ben kuzeydeki buzullara göz diktim. Birini ele geçirip devlet kursak çok iyi kar ederiz
 16. hayırlı olsun @Servet hocam. Çok daha iyisini alırsın nasılsa.
 17. Gayrimenkul işine girince firmaya verdim. Peşinat olarak
 18. Dün
 19. 2. Nesil Mazda 3 Stop Etme Problemi

  Hocam Gümüşhane gibi küçük bir yerde yaşıyorum. Buradaki sanayi de çok küçük o yüzden sanırım o ölçümü yaptırmam mümkün değil. Trabzona da gidersem direk servisine götürürüm diye düşünüyorum. Sağolun yardımlarınız için burdaki sanayiye yine de bir sorayım ölçüm yapabiliyorlarsa yapsınlar. Sübaplar benim de aklıma gelmedi değil. O topa girersek aşağı yukarı masrafı ne olur hocam?
 20. 1992 Model Mazda 626 Yüksek Rölantide Dalgalanma

  Teşekkürler .Sizin videonuzu çok bilen ustalara izletmek gerekiyor.Ben 2 kez boğaz kelebeği değiştirdim disbiritörden tut benzin pompasına kadar bir sürü şeyi değiştirdittiler ama şuan yüzde 50 diyebilirim...
 21. 2. Nesil Mazda 3 Stop Etme Problemi

  Çaplar hocamın da dikkat çektiği üzere subaplar da gitmiş olabilir.
 22. @Jamiryo Bu sitede elektrik kaçırması ile ilgili başıma geleni belirtmiştim. Akülerin ömrü 4-5 yıl arasıdır. Şimdiye kadar kullandığım tümü araçlarda aküler 5 yıl civarı gitmiştir. İlhan arkadaşımızın da belirttiği gibi; akü ömrünü tüketmeye yakın aslında işaretler verir. Dikkatli isek anlayabiliriz. Park ettikten 2-3 gün sonra marş basmıyorsa, tavan lambası gibi yerler açık bırakılmamışsa, akü de kontrol sonrası sağlam olduğu tespit edilmiş ise, oto elektrik kaçırıyor demektir.
 23. 2. Nesil Mazda 3 Stop Etme Problemi

  sağa sola para haracamdan önce, motor kompresyon ölçtürün. hemen her tamircide vardır, devamlı gidilen ustanız bedavaya bile ölçer, muhtemelen 10-11 çıkacak. böyle ise kurum temizliği yaptırın tercihen bosch servisinde, üstüne 100 km civarı benzinde kullanın. %99 düzelecek. kompresyon 8-9 lara inmişse, iyi değil o sonraki konu
 24. 2. Nesil Mazda 3 Stop Etme Problemi

  Kilometre sayısını bilemiyorum fakat işe gidip gelirken kullandım. Aracı yeni aldığımda kışlık bakımlarını yaptırmıştım. Yağ değişimi vs yapıldı. Bujilerin ne zaman değiştiğini bilmiyorum eski sahibine sorarım. Ben de gazdan dolayı olduğunu düşünüp sadece benzinde kullandım fakat dediğim problem devam etti. Aynen öyle hocam ısınınca hiçbir sorun kalmıyor. İlk çalıştırdığım zamanlarda oluyor sadece. Isınmaktan kastım tabi hareket edince bir süre. Yoksa motor rölantide 10 dakika falan beklesem dahi vitesi D veya R moduna attığım anda araç devrini hızlıca düşürüyor ve stop ediyor.
 25. Hurdaya Ayrılacak Araçlar için ÖTV İndirimi Geliyor

  10bin tl ye kadarin acilimini bi anlasak
 26. Çok araç geldi geçti elimden. Bir tek buna üzüldüm giderken. Yolları ayırdık hayırlı bi iş için. Alan keyfini sürsün inşallah.
 1. Daha fazla etkinlik yükle
 • Seçtiklerimiz

  • Mazda, yeni bir içten yanmalı benzinli motor üzerinde çalıştığını ve hedefine ulaşabilmesi durumunda bu motorun kullanıldığı araçların elektrikli otomobillerden daha çevreci olacağını duyurdu. Yeni motorun yüzde 56 oranında verimliliğe ulaşması hedefleniyor.
   • 9 yanıt
  • MazdaClubTR ekibi olarak tüm üye ve takipçilerimize Mazda ile dopdolu, sağlıklı, sıhhatli ve mutlu bir yıl diliyor, bu yılın tüm hayallerinize ulaştığınız yıl olmasını temenni ediyoruz.
   • 8 yanıt
  • Mazda'nın Hiroşima tasarım ve üretim stüdyosu, renk ve trim tasarımı genel müdürü Takashi Okamura, Mazda otomobillerinin geliştirme sırlarını anlatıyor.
  • Japonya'daki araçlarda bulunan i-DM uygulaması, aracın IC modülündeki kodların değişimi ile aktif edilebiliyor. Peki nedir bu i-DM?
   • 52 yanıt
  • Mazda, 6 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında geçerli olacak Sonbahar Servis Kampanyası başlattı.
   Servis kampanyası kapsamında, 0 - 3 yaş aralığındaki araçlar için yedek parça, işçilik ve aksesuarda %20, 3 yaş üstü araçlarda ise %30 indirim uygulanacak. Ayrıca kampanyadan yararlanan tüm Mazda sahiplerine mıknatıslı telefon tutucusu hediye edilecek.
   • 88 yanıt
 • Son Güncellenen Durumlar

  • alihann

   alihann  »  NoooFearrrr

   tşk .artık aramaya devam
    
   · 0 yanıt
  • musa-kağan

   musa-kağan  »  erkan_ince

   erkan bey sanruf sorunu çözdüyseniz sizden bilgi almak isterim telefonum 05052744303 döneseniz sevinirim
   · 0 yanıt
  • Mustafa.

   Mustafa.  »  gokwolf

   Merhaba rahatsız ediyorum konunuz eski ama..aynı kasa bende de var.jant lastik olayını hallettiniz mi?
   · 0 yanıt

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×