Jump to content

Lider Tablosu


Popüler İçerikler

Showing content with the highest reputation since 17-09-2019 tüm alanlarda

 1. 5 points
  tansu87

  Hoşçakal Yaris, Merhaba Mazda 3

  Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim. ama aşk evliliği değil de annenin bulduğu kızla evlenmiş gibi araba tercihi olmuş hissettim ben araca gelirsek, sağlamlığı su götürmez. Corolla sonuçta. Ama o duvar gibi konsolu ve ortadaki televizyonu görünce bir daha bakmamıştım toyota’ya. Bir ekran furyasıdır gidiyor. Ne işe yarıyor ki. Anlamıyorum. Araba ile ilgili bilgileri normal gösterge alanında yapılacak digital bir yere sığdır. Kocaman ekranı oraya koymak, kısa dar pantolon giyen erkek modası gibi bence.
 2. 4 points
  Mutlu Tekir

  2019 Yeni Kasa Corolla İzlenimler

  Bugün kullanıcı kitapçığını kurcalarken birşey dikkatimi çekti ve Toyota takdirimi kazandı açıkçası. Hepiniz bilirsiniz Mazda 3'ün, Astra'nın subaplarının hassas olduğunu. Fincan kullanımıyla üreticiler maliyeti düşürdükleri için lpgde 50-60bin km sonra sıkıntılar çıkmaktadır. Fakat bu durum Mazda 6 ve İnsignia'da olmaz, sebebi de hidrolik itici sisteminin kullanımıdır. Toyota ise 1.6 motorda otomatik subap ayarı yapan hidrolik iticileri kullanıyor ve bu nedenle lpgye uyumlu efsanesi doğmuş oluyor. Ayrıca vakum pompası elektrikli. Mazda'da emme manifoldundaki basınçtan çekildiğinden Mazda 3 BL ve BM kasanın bazılarında olan (özellikle subap yanığı başladığında) motor ilk başladığında fren performansının zayıflığı bu şekilde Toyota'da kesin bir şekilde çözülmüş. Şimdilik gözüme çarpanlar bunlar. Görüldüğü gibi Toyota diye burun kıvrılan bir markanın daha önde olduğu konular olabiliyor. Corolla'nın diğer güzel özellikleri en baz donanımda dahi standart olan anahtardan cam açma kapama ve 4 cam otomatik olması. Sürücü cam açma tuşunda ışık da bulunmakta. Yeni kasayla iç mekan kalitesi ön konsolda yükselirken, kapılarda sınıfta kalıyor bence. Ön konsol malzemesi çok hoş, deri dikişler özellikle hava katıyor. Ama trim sesleri konusunda hala yol katetmesi gerekiyor Toyota'nın. Ufaktan gelmeye başladı, soldaki çıkıntılı trimden özellikle geliyor. Bu arada Mazda'dan sonra gerçekten biraz sakinleştim. Mazda'da gitmeyince gaza daha çok basıyordum, devir yükseldikçe daha çok agresifleşiyordum. Toyota hafif direksiyonu ile, yumuşak süspansiyonları ile, yüksek devire çıkmak gerekmeyen güçlü motoru ile sağlığıma kesinlikle daha yararlı.
 3. 3 points
  Lupara

  2019 Yeni Kasa Corolla İzlenimler

  @Mutlu Tekir BL kasa gercekten iyi yol tutuyor.Ama hissiyat Bk kasada daha iyi. BK kasa, BL kasadan belirgin oranda daha guven verici. BL kasa Mazda 3 ile hafif tedirgin olarak 100 km ile donebildigim viraji, mevcut aracimla hic tedirginlik yasamadan 120 ile donuyorum. Muhtemelen sebep sadece hissiyat. Cunku BK daha sert direksiyona sahip. Muhtemelen corollada da ayni sekildedir. Arac daha iyi yol tutsa bile direksiyon hissiyati tedirginlige yol aciyordur.
 4. 3 points
  Mutlu Tekir

  2019 Yeni Kasa Corolla İzlenimler

  Sağolasın abi, yapacak bir şey yok. 5-10 seneye BP kasayla döneriz belki kim bilir. Sağlığım için Mazdadan uzaklaşmak iyi oldu ama, çok agresiftim, yüksek devir çevirirdim. Bir de gerçekten önyargıyı bırakmak gerektiğini anladım. Günümüzde her araç güzel, karakteri farklı.
 5. 3 points
  Leanback

  Hoşçakal Yaris, Merhaba Mazda 3

  Hayırlı olsun, normalde ekran yerinde teyp görünümlü şeye bir çare lazım ama Çok satan bir araç olduğunu düşünürsek güzel ekran çözümleri olacaktır. Yeni şanzımanın da kalkış dişlisi var. Eski Cvt'lerden farklı olarak tork konvertör desteği ve dişli ile kalkıyor, daha sonra kayışa geçiyor. Bu yüzden ilk ataklığı ve hızlanma doğrusallığı iyi gelmiştir. BL'nin hiperaktif şanzımanından sonra devamında bu aracın daha ağırkanlı, tepkisiz gelmesi de normal, hatta normali bu. Performans BL ile kıyaslanamaz bile, basınca gerçekten iyi yürür 1.6 valvematic Corolla'lar, BL gibi "yürüyomuş taklidi" yapmaz. Akıcılık epey iyi olacaktır. Corolla'nın altyapısı artık çok iyi. Şasi çok daha rijit, ağırlık merkezi alçak, arka aks çift salıncaklı vb. Bu yüzden sürüş konforu ve yol kabiliyetlerinin iyi gelmesi de çok doğal. Yalıtım olayına birşey diyemem, arabayı almak biraz aceleye gelmiş gibi, yalıtım önemli ise uzunca bir test sürüşü yapmanız gerekirdi. Motor sesinin az olması da harici seslerin öne çıkmasına sebep oluyor.
 6. 2 points
  ozgur35

  CR-V 2018 Dizel 9 AT

  Haftaya nasipse ikinci kez CR-V imize kavuşcaz Bu sefer beyaz değil siyah renk araç
 7. 2 points
  Servet

  SUV seçimi için yardımınız lazım

  Renault 1.5 dCi kadjar alın. Sınıfında en az yakan önden çekiş yüksek araç. Standart Elektronik defransiyel kilidi var araçta. İyi lastik ile çakma 4x4 araçların kaldığı yerde yürür.
 8. 2 points
  Anarchist

  3. Nesil Mazda 3 Lip!

  Sedefli siyah mükemmel boya. 3 Parça ile kolay montaj. Sert plastik, pet şişe malzemesinden değil tampon malzemesinden. İndirimli kargo imkanı. 400tl l
 9. 2 points
  M.E.G

  CR-V 2018 Dizel 9 AT

  Q2 ye ne oldu
 10. 2 points
  zoptrik

  3. Nesil Mazda 3 Multimedya Arızası ve Mazda'dan Soğumam

  @Tarahumara yine son noktayı koymuş. Eline sağlık kardeşim. Konu sahibinin yaşadıkları gerçekten üzücü ve mazda dan pek beklemediğimiz şeyler. Basit çözümleri olan arızaların yetkili serviste giderilmeye çalışılmaması en azından yol gösterilmemesi de garip. Bir şekilde hak verilebilir, servis ekranı veya aynayı söküp içindeki zamazingoyu değiştiremez, yenisini takmak zorunda. Bunlar servis manuellerinde bu şekilde yazar ve standardı korumak için bunlara uymak zorundalar. En azından yol gösterebilir, ekspertiz ücreti karşılığı bile olsa direk arızayı söyleyebilirlerdi. Hatta daha da iyisi, iyi niyet garantisiyle değişim olabilirdi. Çünkü dediğim gibi bu kadar arızanın bir araçta olması mazda da beklenmedik bir durum. Sizin kızdığınız sanırım "nasıl olsa değiştirmeyecek gitsin sanayiye uğraşsın" yaklaşımı doğru mu sezmişim? Problemlerin çözüldüğüne sevindim. Ömer (tarahumara) kardeşim ne diyorsa ne olduğuna bakmadan altına imzamı atarım. Emin ellerdesiniz. Geçen buluşmada bu kodlar vs. hakkında uzun uzun konuştuk kendisiyle. Konuşmanın tadı damağımda hala.
 11. 2 points
  Burak

  Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT

  Çıkarsa muhtemelen ben de yararlanırım ( 1995 Mayıs başlangıç) ama laf yemeyi göze alarak diyorum ki ben çıkması taraftarı değilim. Pamuk ipliğinde giden bir ekonomide biz emekli maaşı alırız belki ama bizden sonrakilerin maaş alacak bir ekonomisi kalır mı o meçhul. Popülist olmayan düzgün bir yöntem bulunabilirse o başka tabii.
 12. 2 points
  Guido@SPS

  SPS Motorsport

  Hey guys, we have new seats in our shop ND. We also found a bracket solution to mount several Recaro seats in the ND. And finally our webshop is available in english. Best regards Guido from SPS
 13. 2 points
  Tahmin ettiğim kadarıyla cevap veriyorum. Bu arıza otomatik vites kontaktörü ile alakalı, kontaktör, vitesin konumunu şanzımana ve bilgi ekranına ileten parçadır fakat kolay kolay arızalanmaz, CX5de nerede bilmiyorum ama genelde yeri hava filtresi kutusunu çıkarınca akünün hemen altında şanzımana vidalanmış siyah parçadır. Resim 2013 Mazda CX5 için. Bu parçaya vites kolundan gelen bir halat bağlıdır ve o halatın kontaktöre bağlı ucunda gergi ayarlayıcı bir mekanizma bulunur, bu tip arızalar genelde halatın gevşemesinden oluşur, halatın gerginliğini almak gerekli. Önemli not: Vites geçişlerinin algılanmasındaki gecikmeler de bu kontaktör veya halat gerginliğinden kaynaklanmaktadır.
 14. 1 point
  zaybatsu

  1. Nesil Mazda 3 Ön Lip Ve Far Filmi

  Arkadaşlar Mazda 3 Ümü Yeni Aldim ve Ön tarafi biraz Oynamalar Yapiyim dedim. İnternet'den Er Lip sipariş Ettim Ve Farlarada Soluk olmasindan dolayi siyah film cektirdim. güzel durduğuna inaniyorum, fakat plastik lip olsaydi daha çok hoşuma gidecekti bulamadim ve 1.Nesil mazdasi olan arkadaşlardan ricam bana bulabilirlermi Teşekkürler şimdiden.
 15. 1 point
  AreY

  3. Nesil Mazda 3 Bakım Fiyatları

  Bende n11 de netpar dan hava yağ ve polen filtresini 135 tl ye aldım. Hava ve yağ filtresi bosch marka kaliteli duruyor. Polen filtresi filtron marka polonya üretimi onunda kalitesi fena değil. Yağ 5w30 mu ? Motul dan sonra bir fark hissettiniz mi ?
 16. 1 point
  ozgur35

  Bu Araç Alınır mı? VI - Ortak Konu

  İlk arac 100 bıne gelmıs sanzıman yagı V kayısı bujı antıfırız degıscek EXtra balata dısk cıkabılır Ikıncı arac da yaş ıtıbarıyle yıne sanzıman yagı antıfrizı belkı de balata istiyebılır Arayıp sahıplerınden bakım bılgısı ögrenın bence
 17. 1 point
  AKayhan

  ABD'de Otomatik, Avrupa'da Manuel Vites

  Amerikalilarin % 96 gibi bir çogunlugu otomatik vites kullaniyor. Avrupa'da ise büyük bir çogunluk manuel vites kullaniyor. Bunun nedenleri olarak öncelikle Amerikalilar araç kullanirken ayni anda baska isler de yapabiliyorlar, örnegin kahve içmek, yemek yemek, gibi. Avrupalilar araç kullanirken bunlari yapmiyorlar, sadece yola odaklaniyorlar. Asagidaki makale bu konuyu ele aliyor. https://www.msn.com/en-us/autos/news/why-do-americans-drive-automatic—but-most-of-europe-drives-manual/ar-AAIwg7G?ocid=spartandhp
 18. 1 point
  Servet

  CR-V 2018 Dizel 9 AT

  Eğer ivtec ise, her 20.k sibop ayarı yapılacak. Mutlaka O2 sensörü lpg ecusuna bağlanacak. Oksijen sensörü 0 ile 0.9 volt yerine 1.2 volt ile 0.3 volt arası ters çalışıyor. Lpg ecusuna bağlanıp oradan gelen bilgi ile çalışır ise doğru oranı tutturuyor. Öteki türlü bir kere hata lambası yanmaya başladımı devamı geliyor. My11 ile 130.k kullandım. Tüm titiz ve doğru ayarlamaya rağmen her 20.k ayarı ile sübaplar uzadı ve vtec kasnağı ile değişimi yapıp elden çıkardım aracı.
 19. 1 point
  tansu87

  ABD'de Otomatik, Avrupa'da Manuel Vites

  Gözümde direkt 5 litrelik motoruyla cipine binip, köşedeki fast foodcudan sosli almış ve arabada yiyen amerikalı canlandı amerikalılar yüksek hacimli motor ve tam otomatik şanzımanlarıyla daha geniş yollarda daha rahat ve uzun süreli yolculuklar yapıyor. Yüksek hacim uzun ömür demek.
 20. 1 point
  Mutlu Tekir

  Bu Araç Alınır mı? VI - Ortak Konu

  10 yaşındaki araca bu kadar parayı sırf km.si düşük diye vermezdim vallahi. Km dolmadı diye (süresi dolsa dahi) hiçbir yağı da değiştirilmemiştir Allah bilir. 80 lere çıkılıyorsa ben olsam bütçeyi biraz daha zorlar 2014 lerin pususuna yatardım.
 21. 1 point
  İlhan

  SUV seçimi için yardımınız lazım

  https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-nissan-2011-sadece-96.000-bin-km-de-en-full-modeli-tertemiz-735301289/detay Sadece örnek amaçlı paylaşıyorum. İlanı , sahibini, aracı tanımam etmem. Bu makyajlı kasanın temiz düşük kmli benzinli modelini çok hesaplı fiyata alabilirsiniz. Bir dönem Mazda Ozan'da vardı, o dönem nakitim olsaydı benim Mazda 3'le takas ederdim. Geniş ferah, donanım olarak yeterli bir araç X-Trail...
 22. 1 point
  ozgur35

  SUV seçimi için yardımınız lazım

  Mazda felan hikaye Suv alıcaksanız CR-V alın güçse güç konforsa konfor uzun yola çıkıon yarım saat sonra tüm yolcular horlamaya başlıyor, yakıt tuketımı az. bakımlar uygun, servıste 1400 1700 tl arası, kitap gıbı araç MAnuel Elegance vePremıum paketlerı uygun. Manueller 120 hp otomatıkler 160 hp https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-honda-ilk-sahibinden-hatasiz-boyasiz-full-bakimli-736258776/detay https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-honda-ilk-sahibinden-57.000-km-de-716010041/detay
 23. 1 point
  tansu87

  3. Nesil Mazda 3 SKYACTIV Sonunda LPG ile Buluştu

  3. Nesilde stepne yok mu? Böyleyse gerçekten bagaj hacmi çok küçülmüştür.
 24. 1 point
  Seriatsu

  Stres Çarklı iPhone 11 e 19.000 TL verir misiniz?

  ön ödemeyle ev alıyoruz herhalde. 180 gün vadeli olsun
 25. 1 point
  vethekim

  CR-V 2018 Dizel 9 AT

  Hayırlı olsun
 26. 1 point
  Lupara

  3. Nesil Lip Montajını Yaptık

  Artık daha dikkatli kullanmanız gerekecek. Bir öneri, araca hareket kazandırmak için aksesuarlar ile arabanın rengi arasında kontrast oluşturmak gerek. Lipi, balata kapaklarını turuncuya boyasanız, turuncu bir shark anten yapıştırsanız hatta jant çevrelerine turuncu şerit yaptırsanız nasıl olur acaba? Ekleme: Yada turuncu yerine beyaz renk.
 27. 1 point
  zoptrik

  Lokma Takımı Tavsiyesi

  Alet işler el övünür. Eğer kendiniz bir şeyleri yapıyorsanız kişisel kullanım için ömürde 1 kez alınır. Kaliteli bir set alın geçin bence. Zaten tecrübe etmişsiniz.
 28. 1 point
  Tarahumara

  Mazda CX-3 Kullanıcı Yorumları

  Selamlar, Sorularınıza cevap vermeye çalışayım elimden geldiğince, 1- CX-3 Power Sense Plus almak istiyorum. Şimdi bu modelde "sbcs" (şehir için fren şeysi) var. Fakat SBS var mı tam emin olamadım. Yani araç 80 ile giderken gerekli durumda fren yapıyor mu? Yoksa sadece 30km/h sürate kadar mı fren yapıyor. Eğer makyajlı kasa 2017 sonrası modellerden alacaksanız scbs 4-80 km/s arası çalışıyor. Makyajsız kasalarda lazer sensörü olduğundan 4-30 km/s arasında çalışıyordu ve yaya algılama özelliği yoktu. Makyajlı halinde SCBS işini kameraya yükledikleri için hem 80 km/s hıza kadar çalışabiliyor, hem de kamera olduğu için yaya, bisiklet vs aygılayabiliyor. Dezavantajı ise, lazer yerine kamera kullanıldığından, siz gözünüzle ne görüyorsanız, aracın kamerası da onu görüyor. Işıklandırmanın yetersiz olduğu durumlarda sorun teşkil edebiliyor. Lazer, sinyal gönderip geri gelişe göre hesaplama yaptığından böyle bir sorun yoktu ama lazeri yansıtmayan yüzeylerde sağlıklı çalışmıyordu. Eski sistemin de, yenisinin de artıları ve eksileri var. SBS, ön logoda sensör olan bütün araçlarda var(baktığınız power sense plus donanımında var) ve otomatik fren yapıyor bütün hızlarda(15 km/s - 200 km/s). Örneğin 140 km/s hızda giderken adaptif cruise aktif olmasa dahi önce uyarı, ardından otomatik fren uygulaması yapıyor. 2- Evim Ataşehirde, işim Etilerde. Malümunuz her gün köprü trafiği çekiyorum. Bu şartlarda kullanan arkadaşların yakıt ortalaması nedir? Genelde sakin olarak kullanırım. Servet abinin de belirttiği gibi yakıt değerleri 6-7 ortalamada fakat, dpf muhabbetinden dolayı pek verim alınamıyor şehir içinde dizelden. Bu arada benim evim de Ataşehir'de Bulvar 216'nın orada oturuyorum. Uygun olduğunuzda bir kahve içelim size detaylı anlatayım bunları. 3- 6 yaşında çocuğum var ellerinizden öper. Onun araç koltuğu için isofix bağlantısı var mı? Mazdanın sitesinden baktığımda isofix opsiyon olarak görmüştüm. (yanlış da görmüş olabilirim.) İsofix bağlantısı, uzun süreden beri satılan bütün Mazda'larda standart. Hatta sadece Mazda'lar değil, neredeyse bütün araçlarda standart artık. Ferrari'den Egea'ya kadar bütün araçlarda bulabiliyorsunuz. 4- Adaptif Far şehir içinde otomatik aktif oluyor mu? Yoksa illa ki zifiri karanlık bir yol mu gerekiyor ? Adaptif farlar 5 km/s hızın üzerinde otomatik olarak farlar açık olduğu sürece aktif oluyor. 15 derece açı ile direksiyonu çevirdiğiniz taraftaki farı, yine aynı yöne doğru çeviriyor. Bu arada adaptif far konusunda ufak bir kavram kargaşası var. Adaptif ön aydınlatma sistemi (AFS) ve Adaptif led farlar (ALH) iki ayrı şey. AFS, yukarıda bahsettiğim farların sağa-sola dönme işlemini yaparken ALH, ön taraftaki kamerayı kullanarak otomatik uzunları yakıyor ve gelen aracın gözünü almamak için bazı bölgeleri kısıyor. ALH 40 km/s üzerinde çalışıyor cx-3 sense modellerinde AFS var ama ALH yok bildiğim kadarıyla. 2016 Mazda 6'da kullandım uzun yolda ALH'yi gayet süper çalışıyordu. Sizin sorduğunuz, zifiri karanlıkta mı çalıyor dediğiniz özellik otomatik uzun far asistanı anladığım kadarıyla. O özellik HBC diye geçiyor ve 30 km/s üzerinde çalışıyor. Eğer dediğiniz gibi karanlık ise uzunlara geçiyor. Şehir içinde neredeyse asla devreye girmeyen bir özellik. Her yer aydınlık olduğundan. 5- Bu filtre problemi varmış. Bir başka konuda okudum, anladığım kadarıyla hemen hemen herkes bu konuda mağdur olmuş durumda. Son durum nedir? Bunun çözümü var mıdır? Ben daha kesin olarak çözüm bulabileni görmedim. Makyajlı kasalar konusunda bir bilgim yok ama düzeldiğini de pek sanmıyorum zira bu 1.5 dizel motor, Mazda'nın yoğun olarak satış yaptığı ülkelerde yok. Bundan sebep, çözüm için pek fazla efor sarf ettiklerini düşünmüyorum. 6- Son olarak saçma şekilde navigasyonu opsiyonlu yapmışlar. Navigasyonu açınca trafik işaretlerini okuma da geliyor sanırım. Fakat fiyatı bildiğiniz gibi bir tarla parası. Bu hem navigasyon hem trafik işareti okuma özellikleri başka şekillerde açılıyor mu? Navigasyon olayını asla tavsiye etmiyorum. 100 tl'den fazla değeri olmayan bir özellik maalesef. Bunun yerine 1000 tl civarı bir ücret ödeyerek Android Auto ve Apple Carplay kitini takarsanız, navigasyon sorununuz kökten çözülmüş oluyor. Tek handikapı, navigasyon kartı takılı değilken, trafik işaret tanıma sistemi devre dışı kalıyor ve navigasyon yönergeleri android auto veya apple carplay aktiften, navigasyon kartı olsa dahi ADD (head up display) ekranda gözükmüyor. Bu telefon entegrasyonunun getirdiği özelliklerin yanında navigasyon kartı çöp değerinde benim gözümde. 7- Süspansiyon konforu olarak kesin ve net olarak ne dersiniz? Videoları izlediğimde kimisi çok sert, kimisi çok konforlu diyor. Mesela Tucson'un 19" cantlarla beraber taş gibi sert bir süspansiyon sistemi var. He efsanevi yol tutuşu var o ayrı bir konu. Ben çok kısa bir süre test ettim cx3'ü. Mazda macerama girişi cx3 ile yapacaktım fakat uzun araştırmalarım ve testlerim sonucunda asla bana uygun bir araç olmadığına karar verdim ve Mazda 3'e karar kıldım. Süspansiyonu, kısa testimde bana gayet normal gelmişti. Elbette kişilerin ihtiyaçları değişkenlik gösterebilir ama ben asla pişman olmadım cx3 yerine Mazda 3 aldığım için. Size de aynısını tavsiye ederim. Arka yaşam alanı be bagajın dar ve ufak olması, çok basit bazı donanımların eksik olması (kararan dikiz aynası, kol dayama, ön park sensörleri), arka süspansiyonların bağımsız olmaması, aracın yerden yüksekliğinin Mazda 3 ile milimetrik aynı olması, DPF rezaleti vs. etkenler. 8- Kimisi yıllık 2 bakımı var diyor. Kimisi istersen yılda bir kere git bakıma diyor. Hangisi doğrudur? Standart bakım ücretleri ne kadardır? Yıllık bakım olayı kitapçığa göre 10.000 km ya da 6 ayda bir Mazda 3 için. Cx-3 için servet abinin dediği gibi 15.000 km de bir olabilir ama 6 ay olayı aynı fakat servisler 6 ay içerisinde fazla km yapmadıysanız bakıma gerek yok deyip geri gönderiyorlar. Yanisi 6 ay olayına çok takmayın. 9- Son olarak hepinizin bildiği şu moose testinde çuvallamasıyla ilgili. O testte kullanılan araç 4x2 versiyonu. 4x4 olan modellerde ani hareketlerde o şekilde ceylan gibi zıplamalar oluyor mu? Moose test sonucu beni de şaşırttı epey. Ceylan gibi zıplamasının sebebi süspansiyon geometrisinden kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Burada lastiğin ve arka torsiyon çubuğunun da etkisi olabilir. Kişisel olarak yorumum cx-3 ve özellikle Mazda dizel motorlarından şimdilik uzak durmanız. 1.5 benzinli otomatik Mazda 3 ile 1.5 dizel otomatik cx-3 arasında neredeyse yakıt farkı yok. Benim aracım 30.000 km de. Bugüne kadar ki yakıt ortalaması 7.5. %90 şehir içinde kullandım. Uzun yolda ortalama 5 civarı bir tüketimi var. Mazda 3'lere de bir şans verin derim eğer bana uyabilir derseniz.
 29. 1 point
  s7e7v7e7n7

  Mazda CX-3 Kullanıcı Yorumları

  Üstat teşekkürler cevaplar için. Bakalım hevesimi kaçırmaya yetti yukarıda yazdıklarım. Umarım yakın zaman içerisinde eski isteğime geri dönüş sağlarım. Çok yardımcı oldun sağolasın...
 30. 1 point
  muradk2

  3. Nesil Mazda 3 İçin Bilgi Talebi

  Yeni bir Mazda kullanıcısıyım ama bu konuda şu yorumu yapmam gerekiyor. Yıllarca Alfa kullanmam dolayısıyla bir çok kere büyük Alfa buluşmalarında Fiat Alfa direktörleri, ülke müdürleri vs ile sohbetlerimiz olmuştu. Alfa'nın yeni ürün gamının araçları Giulia ve Stelvio'nun yanlış fiyat politikasıyla ülkeye girdiğini, Türkiye şartlarında bu araçlardan maksimum 10 ar adet satabileceklerini söyleyip satış politikasına eleştri getirirken, aldığımız cevaplar Fiat'ın Alfa özelinde Türkiye piyasasını çok önemsemediği, premium bir marka olarak özellikle hedefin Amerika ve Çin pazarı, sonrasında da Avrupa olduğu cevaplarını net bir şekilde almıştık. Aynı şekilde Mazda'nın da Türkiye pazarının çok üzerinde durduğunu düşünmüyorum. Burada yüksek bir adet satışı hedeflediklerini hiç sanmıyorum. Zira Avrupa bölgesinde Mazda satışlarının gayet memnun edici düzeyde olduğu haberlerini okuyorum. Bence Türkiye pazarı için Mazda'dan, Toyota ve Honda hareketleri beklemek çok doğru olmaz.
 31. 1 point
  İlhan

  Sevdiğiniz Müzikler ve Klipler - 2017

  Filarmoni Orkestrası Eşliğinde Cem Adrian yine döktürüyor.
 32. 1 point
  ozgur35

  CR-V 2018 Dizel 9 AT

  İşi bilene gıtcem abi 3000 tl fiyat çekiyorlar İzmir de 2 kişi var lüx sekment fıyatları cok yüksek. İki arkadastan biri yapcak. Pasta cıla zor bi iş boyadan mikron yememesi lazım boyayı inceltmemesı lazım arac cam gıbı olması lazım İnstagramda var çalışmaları biri @detailingpoint digerı @drive.clean
 33. 1 point
  Lupara

  Bu Araç Alınır mı? VI - Ortak Konu

  Öneri için teşekkürler Mutlu Bey. Araba buralarda. Atiker obd de mantıklı fikir. Ama brc kullandığım araçlarda hiç bir sorunla karşılaşmamıştım. O yüzden izmir 2A ya ve brc ye bayağı güveniyorum. Aracı alınca zaten cepte para kalmayacak. İlerleyen zamanlarda güzel bir kontrol yaptıracağım.
 34. 1 point
  Leanback

  3. Nesil Mazda 3 İçin Bilgi Talebi

  175bine full dolu cam tavan 182hp HB Civic sport plus veriyorlar. Bu arabanın da normalde muadili Mazda 3 2.5L 184hp. Durumun vahametini düşünün artık. Şuan bende otomobil bakacak olsam aracımı çok sevmeme rağmen herhalde bakacağım son marka Mazda olur, ha bu durumdan tamamen kendileri sorumlu değiller orası ayrı konu.
 35. 1 point
  Lupara

  2015 Mazda CX-5'e LPG Taktırdım

  Hayirli olsun. Neden kme merak ettim.
 36. 1 point
  muradk2

  3. Nesil Mazda 3 İçin Bilgi Talebi

  Yaş 39 oldu, bu resimdeki şeyleri 20 li yaşlarda yaptık hevesimizi aldık geçti. Yolun yarısını devirmiş biri olarak bu hareketler bana artık sadece korkutucu geliyor.
 37. 1 point
  Mutlu Tekir

  2019 Yeni Kasa Corolla İzlenimler

  Baktım Özgür, 80bin km diyor. Hava filtresi için 40bin km diyor. Bujiler 100bin km.
 38. 1 point
  Koray74

  3. Nesil Mazda 3 SKYACTIV Sonunda LPG ile Buluştu

  Benim İ20 'ninde 10 lt yaktığını var sayarsak sizin araba az bile yakıyor.
 39. 1 point
  kadirgündüz

  3. Nesil Mazda 3 SKYACTIV Sonunda LPG ile Buluştu

  Güncel yakıt tüketimim 1 depo lpg 90 tl + 50 tl benzin ş.içi 380km agresif kullanım %70
 40. 1 point
  AreY

  2019 Yeni Kasa Corolla İzlenimler

  Hayırlısı olsun güzel günlerde binin inşallah... İçerideki ekran çok kaba duruyor onun dışında bende beğeniyorum yeni corolla başarılı olmuş.
 41. 1 point
  Burak

  İstanbul İçi 1 Nesil Mazda 3 Aranıyor

  Şu anda uygun bir ilan yok ama @Mazda_Ozan ı aralıklarla kontrol etmende hatta siteden olduğunu belirterek aramanda fayda olabilir. Belki listelenmeyen araçları vardır ; https://mazdaozan.sahibinden.com/mazda-3?sorting=storeShowcase İnşallah en kısa zamanda gönlüne göre bir araç bulursun 2 dakika arkandan konuşacaktık izin vermedin
 42. 1 point
  Mehmet Özdemir

  İzmir Mazda yetkili servisi Yeni Mazda kapanıyor.

  güzel şeyler de oluyor, hayırlı olsun
 43. 1 point
  İlhan

  İzmir Mazda yetkili servisi Yeni Mazda kapanıyor.

  Okan çok sevindim kendi adıma. Umarım hem sizin için hem tüm Mazda severler için hayırlı uğurlu olur. Selamlar sevgiler.
 44. 1 point
  ediz07

  Trafikte Yeni Yıl Cezaları El Yakıyor !

  bizim buralarda da drone ile kirmizi ışık ihlali kontrolü baya bi artti. radar arabasini gectik drone kontrol eder olduk Allahtan sakin ve kurallara uyan birisiyim drone varken sari da bile gecmiyorum.
 45. 1 point
  merhabalar size burdan yardımcı olalım , vites konum sensör değişim olursa sıkıntı ortadan kalkmış olur.
 46. 1 point
  kadirgündüz

  3. Nesil Mazda 3 İç ve Dış Led Aydınlatma

  benimde yaptırmam lazım vaktim olmuyor biraz fazla aydınlık gibi loş olsa daha hoş olut
 47. 1 point
  Servet

  3.Nesil Mazda3 için Falken ZIEX / ZE310 Ecorun 215/45/R18 - 93W

  Passatta var bundan. Öncesinde 914 serisini de landda kullandım. Çok sessiz ve yağışta energsaver den çok çok iyi.
 48. 1 point
  gkurt

  2.Nesil Mazda 3 Konsoldaki Erime

  Yayınlanan bülten Kuzey Amerika diyor Mazda Türkiye. Türkiye'de bu bülten yokmuş. Saçmalık da burda, Mazda bu problemi malzemeden dolayı bir hata olarak kabul etmiş. Bölge olarak zaten güneşli bölgeler. Aynı problem kaliforniya'da da yaşanmış. Mazda bu bültenle hatasını zaten kabul etmiş. Taktım ben bu mevzuya.Otomotiv sektöründe çalışmış emekli bir yönetici adamım ,uğraşacağım. Şimdi Mazda avrupanın ceo sunu buldum. Geçen yıl olmuş yeni atanmış sayılır. Yasuhiro Aoyama . Bu adam merkezdeyken ürün geliştirmeye de bakıyormuş Bu bölümün genel müdürü. Konuyu gündeme taşıyacağım. Üstüne bir de İzmir gibi büyük bir kentte yetkili bayi yok. Bana habire Yetkile servise git iş emri açtır diyorlar. 2 kere Yeni mazda da açtırdım. iş emri kağıdının fotosunu attım, hala bana yok diyorlar. Yani mazda nın bok yemesi. Hadi hayırlısı bakalım Özgür Bey. Destek ol gündemde tutalım,yayalım. Ben mazda'nın sosyal medyasını bombalıyorum sık sık. Mazda Motor Avrupa GmbH Hitdorfer Strasse 73, D-51371, Leverkusen, Deutschland Tel .: + 49-2173-9430 E-posta: customer_relations@mazdaeur.com Mazda Motor Avrupa GmbH - Avrupa Ar-Ge Merkezi Hiroshimastrasse 1, D-61440, Oberursel (Taunus), Deutschland Tel .: + 49 -6171-7070 Mazda Motor Lojistik Avrupa NV Blaasveldstraat 162, 2830 Willebroek, Belçika Tel .: + 32-3-860-1211
 49. 1 point
  2017 lerde lamine cam, g vectoring sistem v.b ufak tefek makyaj geçirdi. Direksiyonuna dikkatli bakarsanız anlarsınız makyajlıyı.
 50. 0 points
  AreY

  3. Nesil Mazda 3 Multimedya Arızası ve Mazda'dan Soğumam

  Ömer efsanesin biliyorsun değil mi :)
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...