Jump to content

Cam Suyu Göstergesi Çalışmıyor (2012)

Guest drcnd
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

benim aracımda cam suyu ikaz mevcut.muhtemelen sensöründe problem vardır.serviste diaga bağlatın belki silinmemiş hata mevcuttur.ya da tekrar yüklemek gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

far yıkama olan araçlarda cam suyu bitiyor ikazı mevcuttur... far yıkaması olmayanlar için aynı şeyi söylemiyorum...

ikaz olmayan araçlarda su bitince cama su vermiyor, başka bir fark yok. :D benim arabamda cam yıkama su seviye ikazı olmasına rağmen; bence çok gereksiz birşey... olmayanlar kafaya takmasın yani...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim arabamda cam yıkama su seviye ikazı olmasına rağmen; bence çok gereksiz birşey... olmayanlar kafaya takmasın yani...

far yıkama motoru bozulan bir arkadaşıma, servisteki ustalar; cam yıkama suyu bittiği için motorun bozulduğunu söylemişler. bu da şehir efsanesi mi, yoksa ciddiye almalı mıyız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

far yıkama motoru bozulan bir arkadaşıma, servisteki ustalar; cam yıkama suyu bittiği için motorun bozulduğunu söylemişler. bu da şehir efsanesi mi, yoksa ciddiye almalı mıyız?

püskürtülen su ile motoru mu soğutuyormuş ki, su bitince motor yanıyor :) benzin pompası ile karıştırmışlar galiba. pek mantıklı gelmedi .

bende ikaz lambası yanıyor, 4lt de su alıyor. kolay kolay bitmiyor yıkama suyu .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Su bitmeden de yakabilirsiniz motoru. doldurun depoyu bitene kadar basın suya, yanabilir. yanmazsa su bitince kuru kuru çekin 5dk, yanar yani... motordan geçen su fıskiye motorunun hararetini alır. özellikle far yıkamalı araçlarda su motoru büyüktür ve sürekli çalıştırmada yanabilir. o yüzden 5 kere cama, 1 kere fara (farlar açıksa) şeklinde çalışır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 1 yıl sonra ...

Kaputu açtığınızda sol altta yuvarlak sarı kapaklı yerden su koyabilirsiniz. Depo görünmüyor. Fakat orada antfriz veya fren hidroliği de vardı yanılmıyorsam yanlış yere doldurmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Viraja girince uyarı lambası yanıyor. Bir de bugün dikkat ettim yokuş yukarı giderken de uyarı lambası yanıyor. Çok teşekkür ederim ilginize :):tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

3. nesil Mazda 3 lerde Cam suyu alçak seviye ikaz lambası yok mu? Benim cam suyu bitti ama herhangi bir ikaz lambası yanmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
22.11.2016 at 21:42, QMenTol :

3. nesil Mazda 3 lerde Cam suyu alçak seviye ikaz lambası yok mu? Benim cam suyu bitti ama herhangi bir ikaz lambası yanmadı.

Far yıkamalı modellerde uyarı lambası var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...