Jump to content

Farklı Ülkelerde Benzin Fiyatları Sıralaması

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mevcut enerji politikalarıyla görünen köy malesef klavuz istemiyor. Tüm batılı demokrasilerin enerjiye ne kadar önem verdiklerini ve karşılıklı anlaşmalarla kendilerini nasıl sağlama aldıkları ortada. Yıllarca azımsayıp çok da önemsemediğimiz eski sovyet bloğu türkmen ülkelerin coğrafi konumu ve Hazar Denizi üzerindeki hakları gözardı edildi - temelli ve dışa bağımlılığı optimum seviyede tutan daha tutarlı anlaşmalar yapılabilirdi. Ama "keşke" lerle hayat yürümüyor malesef, burnumuzun dibinde Orta Doğu, tepemizde Hazar denizi , hala elin bit kadar batılı ülkeleri bizden çok daha rahat bir yaşama sahip. Ekonomi sadece sıcak para akışıyla büyümüyor malesef...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gelişmemişlik ne kadar belli ediyor kendisini, değil mi ? Benzin 5TL'ye dayandı, asgari ücret 866 TL brüt, emekli maaşları 750-800 TL civarında, gerisini ben anlamam. Üretim olmadan hiçbir şey olmaz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben %60 oy alırlar diyorum bir dahaki seçim. Kendilerini de aşacaklar o zaman :)

Şimdi kötü haberi verdiler, yakında güzel bir haber duyar, unuturuz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yakında bizi de öperler merak etmeyin yıl sonu lpg fiyat tahminimi açıklıyorum 4,18 tl

zaten litre bazında daha fazla yakıyor lpg, artık avantajı da iyice azaldı, yakında iyice dize fiyatına yaklaştırırlar o zaman görürüz anyayı konyayı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zaten litre bazında daha fazla yakıyor lpg, artık avantajı da iyice azaldı, yakında iyice dize fiyatına yaklaştırırlar o zaman görürüz anyayı konyayı..

Üstüne bir de motorun uğrayacağı olası zararı düşünürsen dezavantaja bile dönüşebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

son günlerde çevremdeki insanlar durmadan ethanol'den bahsediyor, bu yakıtı direk benzin deposuna boşaltıp kullanan insanlar çok. internetten az araştırdım mazda'nın furai isimli yarış arabası da bu yakıtı kullanıyormuş, forumda var mı böyle bi işe girişmiş arkadaş merak etmekteyim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

son günlerde çevremdeki insanlar durmadan ethanol'den bahsediyor, bu yakıtı direk benzin deposuna boşaltıp kullanan insanlar çok. internetten az araştırdım mazda'nın furai isimli yarış arabası da bu yakıtı kullanıyormuş, forumda var mı böyle bi işe girişmiş arkadaş merak etmekteyim :)

Sonra motoru kucağımıza almayalım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elektrikli araçlar çogalsa ve teknolojik olarak verimliliği artsa ve üzerinde fotovoltaik piller bulunsada yazın güneşin altına parketsek....    acaba güneş vergisi diye bişey çıkartırlar mı?  malum adını bilmediğimiz vergiler var.    şemsiye çeşitleri bol :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabanvay kullanacam ben , az ısınsın havalar

Fatih, böyle parlak şeyleri toplum içinde söyleme. Sonra herkes bunu yaparsa buna da vergi gelir.... Örneğin havaların ısınmasıyla ortaya çıkan güneş sayesinde, vücudumuzun sentezlediği D vitamini miktarına göre vergi alınması gibi....  :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...