Jump to content

Ön Cam Değişimi

aynali tapir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar.

Foruma dün üye oldum, bugün maalesef ki bir sorunum oldu. Ön camda ufak bir çatlak oluştu.
Küçük bir çatlak ama eninde sonunda büyüyecek.

Değiştirmeye kalksam cam üzerindeki aydınlatma ve yagmur sensörleri zarar görür mü acaba ? Yoksa onların da mı değişmesi gerekiyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sofya'yı görmedim evet orada farklı olabilir. Ama yöntemler aynıdır. Sofya'da da camı değiştirmek yerine tamir ettirmek mümkündür. Belki kasko karşılamaz ama tamirin cam maliyetinden az olacağı da kesin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben diyecektim abi :)

Bu araç İtalya'dan getirilmiş. Sanırım Türkiye'de satılanlardan bazı farklılıkları var.

Sensörler haricinde 4 cam için sürücü yanında elektrikli ayar var. bu belki Türkiye'dekilerde de vardır. ve ayrıca hız sabitleyici var, motor 1,6 dizel.  yaklaşık 4.000 euro ya aldım arabayı.

Henüz fiyat sormadım ama değiştirmek çok pahalıya çıkacaksa çizdirmeyi düşünüyorum.  yarın fırsat bulabilirsem gidip soracağım.

Arabayı daha iki gün önce almıştım. Kaskoya uğramadan bu olay başıma geldi. Sonrasında da kaskoya gittim, ama kaskonun elemanı cin gibi çıktı. hemen görüp fotografı çekti  :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün mazda servisine gittim. arabayı ucuza alırken doğru dürüst kontrol ettirmemiştim.

Serviste birkaç ufak problem buldular. genel kontrol + çakmak girişinin sigortasını değiştirmek için 36 euro fiyat çıkarttılar.

Hepsinden önemlisi hız sabitleyiciyi bu direksiyona süs olarak konmuş dediler  :) Ben alırken denememiştim, aldıktan sonra da heralde problem var ondan çalışmıyor diye düşünmüştüm.

Neyseki diğer özellikler normal çalışıyor.

cam için ise 120 lv (yaklaşık 60 euro) fiyat çıkarttılar. Daha geniş zaman bulduğumda değiştireceğim. Ben bu camın daha pahalıya çıkacağını düşünüyordum. Astranın camı için bile geçen sene 80 euro ödemiştim.  8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

60€ ya cam mı ? :) Sudan ucuz eğer orijinal ise :)

Bugün camı değiştirdim. İşcilik, yapışkan vs diye birkaç kalem daha ilave edip 90 euroya kadar çıkartdılar fiyatı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün camı değiştirdim. İşcilik, yapışkan vs diye birkaç kalem daha ilave edip 90 euroya kadar çıkartdılar fiyatı.

Arabanın fiyatıyla oranlarsak çok para, normal şartlarda düşünürsek çok sayılmaz...

8:)

Geçmiş olsun, kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanın fiyatıyla oranlarsak çok para, normal şartlarda düşünürsek çok sayılmaz...

8:)

Geçmiş olsun, kazasız günler.

Teşekkür ederim.

Astranın cam değişiminden sonra bu fiyat bana da normal geldi.  Şimdi bu sağlam camla birlikte tekrar kaskoya gidip fotoğraf çektireceğim. Bir daha başıma gelirse de kaskodan faydalanayım bari.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cam orjinal mi iye soran olmuş,  maalesef değil. Mazda servisi 60 euro işçilik hariç fiyat çıkartmıştı. Orjinal mi değil mi diye sormamıştım, çünkü randevu için en az iki üç gün bekletiyorlar. ben daha önce de gittiğim başka bir serviste değiştirdim camı.

kasko ise burada biraz problem. Arabayı mutlaka göstermek gerekiyor. Bildiğim kadarıya sadece 5.000 levanın altındaki araçlar için bu zorunluluk yok.  Kasko yapılmayınca da hırsızlar elleriyle koymuş gibi arabayı bulup çalıyorlar. Sonrasında ise sahibini arayıp geriye satmayı teklif ediyorlar. Burada bir tanıdığın minübüsünü çalıp iki gün sonra yine sahibine geriye sattılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Camın nasıl tamir edilebileceğini merak ettim doğrusu?

Çatlak boydan boya camı geçmediyse, az bir bölümde varsa önünü çizerek çatlağın ilerlemesini durdurmaya çalışıyorlar...

Tamir dedikleri heralde budur, başka bir ihtimal yok gibi.

Bu şekilde müdahale edilmiş camları tavsiye etmiyorum, her an her şey olabilir.

Allah korusun.

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• kurdalegon
      Yazan: kurdalegon
      Herkese selam

Sabah sapasağlam olan aracımın ön camında, akşam işten çıkıp binerken farkettiğim orta büyüklükte çatlak var. Herhangi bir darbe izi yok yani kendi kendine olmuş. Aracımın garantisi henüz bitmemiş durumda. Acaba garanti böyle bişeyi karşılayıp camı değiştirir mi dersiniz? Aracım Mazda3 ve 2009 model.

Teşekkürler

• Yeni Oluştur...