Jump to content

Mazda 3 Hakkındaki Şehir Efsaneleri Doğru mu?

EypAlp

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar tam 1 haftadır Mazda3 arıyorum ve tam buldum derken şehir efsaneleri aldı başını gidiyor. Ne kadar doğru bilmiyorum size sormak istedim.

1-) mazdalar pek tutulmuyor olur da satmak istedin çok uğraşırsın.

2-)mazdaların parçası çok pahalı cep yakar.

Bu 2 söylenti kafamı yedirdi bitirdi.  :kafa: Siz Mazda kullanıcıları olduğunuz için en iyi siz bilirsiniz. Bi yardımcı olur musunuz LÜTFEN!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tofaşı fiatı,renault u ayakta tutan bir memleketten ne beklersin.Yedek parçası pahalıymış,hangisi ucuz bende doblo vardı bir zamanlar yerkili servis egzosuna 750 lira para çekmişti 3 yıl evvel,dışarda 250 tl.genelde yedek parça fiyatları aynıdır mutlaka bazı parçalar pahalıdır.

Mazda 3 de piyasada tutmuş bir araçdır,satamazsın diye birşey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kimseye inanma mazda öyle böyle diyenlerin hiç biri bu aracı kullanmamıştır,banada alırken çok alma diyen oldu dinlemedim aldım.şimdi bağımlılık yaptı başka araç almam artık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda açılmış benzer başlıklar var, incelerseniz çok faydası olur. Satılamadığı doğru değil uygun fiyat verirseniz, her aracı rahatlıkla satabilirsiniz. Parçası her araç kadar abartılı bir fark yok. Kullanınca farkını göreceksiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar tam 1 haftadır Mazda3 arıyorum ve tam buldum derken şehir efsaneleri aldı başını gidiyor. Ne kadar doğru bilmiyorum size sormak istedim.

1-) mazdalar pek tutulmuyor olur da satmak istedin çok uğraşırsın.

2-)mazdaların parçası çok pahalı cep yakar.

Bu 2 söylenti kafamı yedirdi bitirdi.  :kafa: Siz Mazda kullanıcıları olduğunuz için en iyi siz bilirsiniz. Bi yardımcı olur musunuz LÜTFEN!

Mazdanın 1994 modeline 16 isteyen var,gerisini  siz düşünün!!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda açılmış benzer başlıklar var, incelerseniz çok faydası olur. Satılamadığı doğru değil uygun fiyat verirseniz, her aracı rahatlıkla satabilirsiniz. Parçası her araç kadar abartılı bir fark yok. Kullanınca farkını göreceksiniz...

Abicim benzer başlık demişsin ben yeniyim burda link koyarsanız sevinirim. Bende öyle düşünüyorum iktisatta da olduğu gibi her arz kendi talebini yaratır. Düşüncesi buraya tam oturuyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle bir şey yok. ikisi de yalan. hele Mazda 3 hakkında hepten yalan.

parçalar pahalı değil, diğer markalarla kıyaslayınca servis ücretleri ucuz bile çıkıyor.

2. elinde hiç bir sorun yok. Satarken göreceksin :)

bunlar eski distribütör mermerler zamanından kalan hikayeler.

Alıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Parça fiyatlarını karşılaştır ama orijinal parçayı orijinal ile, göreceksin ki pahalı felan değil. Zaten arıza yapmadığı için kolay kolay sarf malzemeleri dışında bir parçaya da ihtiyaç duymayacaksın

Ekim - Mart arasında 4 ay araba aradım doğru dürüst araç yoktu yani alan satmıyor, satan ayrılmak istemiyor . Doğru fiyatlandırırsan kısa sürede satılır onu da dert etme ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle bir şey yok. ikisi de yalan. hele Mazda 3 hakkında hepten yalan.

parçalar pahalı değil, diğer markalarla kıyaslayınca servis ücretleri ucuz bile çıkıyor.

2. elinde hiç bir sorun yok. Satarken göreceksin :)

bunlar eski distribütör mermerler zamanından kalan hikayeler.

Alıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

Valla abicim bu konuşmandan sonra gönül rahatlığıyla mazda mı bu hafta alıyorum inşallahh. :) etrafımda mazda kullanan olmadığı için çook sıkıntılı günler geçiriyodum kafam karışmıştı gönlümün bir yerinde mazda hayranlığı yatarken gidip başka araba almak içime sinmiyordu. Çok teşekkür ederim. :) saygılar!!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Parça fiyatlarını karşılaştır ama orijinal parçayı orijinal ile, göreceksin ki pahalı felan değil. Zaten arıza yapmadığı için kolay kolay sarf malzemeleri dışında bir parçaya da ihtiyaç duymayacaksın kolay kolay

Ekim - Mart arasında 4 ay araba aradım doğru dürüst araç yoktu yani alan satmıyor, satan ayrılmak istemiyor . Doğru fiyatlandırırsan kısa sürede satılır onu da dert etme ;)

Eywallah abicim sizinle konuşmak gerçekten içimi rahatlattı. Gönlüm rahat sayenizde teşekkür ederim... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda sahibi olmak bi ayricliktir sorunsuz ve mukemmel bi aractir.herkesin bilmesine ve binmesine gerek yok.bugun mercedes A180 i inceledim.ondan onceki gun citroen c5 dizel otomatik inceledim ve kullandim.mazda sahibi oldugum icin cok mutluyum hic biri eline su dokemez! hele ki c5 vites degisimlerinde acayip bi yigilma yapiyo cok moral bozucu!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eyüp Mazdanın bakım maliyet ve kampanyası ile ilgili konu burada var

Karşılaştırma yapman için şu bilgiyi vereyim sana.

Bende 2011 Clio dci var. 30.000 Km. Bakımı için servise gittim.

Yağ, filtre vs. vs. standart işlemlerin yanında ekstradan arka sileceği değiştirttim. Toplam fiyat 535 Lira tuttu. Kampanya indirimiyle 446 liraya indi.

Bu konuda zaten göreceksin fiyatları. Bu arada unutma, Clio (B) Sınıfı, Mazda 3 © sınıfı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

size tavsiyem bulunduğunuz şehirde yetkili servis olmasına dikkat edin.benim bulunduğum yerde mazda yetkili servisi yok. en yakın yetkili servis 250 km uzakta.işin kötüsü bu arabalardan anlayan doğru dürüst bir ustada yok.arıza yapar mı diye diken üstündeyim ama mart ayında aldığım aracım çok şükür hiç arıza yapmadı.parça fiyatı olarakta diğer yetkili servislerle arada pek bir fark yok.hele ki bakımları kampanya dönemlerine denk getirirseniz.diğer servislere göre daha ucuz olduğunu söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 parçaları ucuzdur. Ama insanların anlatmak istediği şey; muadil (yan sanayi) parçasının olmadığıdır.

Örneğin 2001 megane'nin tamponunu alalede bir ilçenin, alalede bir parçacısında bulabilirken mesela 2001 Mazda 323 için ya yetkili servise gitmek ya da internette çıkmacıların telefonlarını aramak durumunda kalabilirsin. O da kırk yılda bir, belki bir kaza yaptıysan...

Ama bir de şu husus var; Mazda araçlarında öyle pek sık parça arama derdin olmaz. Motorları genelde çok sağlam ve çok az arıza çıkartan markaların başında gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 parçaları ucuzdur. Ama insanların anlatmak istediği şey; muadil (yan sanayi) parçasının olmadığıdır.

Örneğin 2001 megane'nin tamponunu alalede bir ilçenin, alalede bir parçacısında bulabilirken mesela 2001 Mazda 323 için ya yetkili servise gitmek ya da internette çıkmacıların telefonlarını aramak durumunda kalabilirsin. O da kırk yılda bir, belki bir kaza yaptıysan...

Ama bir de şu husus var; Mazda araçlarında öyle pek sık parça arama derdin olmaz. Motorları genelde çok sağlam ve çok az arıza çıkartan markaların başında gelir.

Burdan şöyle bir çıkarımda bulunabilirmiyiz? Bu araçlar çok sağlam veya sürekli arıza çıkarmadığı için yan sanayisi gelişmemiştir diyebilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

EypAlp, gönül rahatlığıyla al mazdanı bilader. memnun olursun eminim. laf salatası yapanlara bir sorsaydın ne almamı önerirsin diye. sonra anlat bana paylaşalım seninle. bildiğim herşeyi anlatayım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

EypAlp, gönül rahatlığıyla al mazdanı bilader. memnun olursun eminim. laf salatası yapanlara bir sorsaydın ne almamı önerirsin diye. sonra anlat bana paylaşalım seninle. bildiğim herşeyi anlatayım.

Teşekkür ederim abicim. Benim gönlüm çok rahat ama işte ocakta mezun olacağım. İş bulmam yazı bulur. O yüzden daha fazla beklememek için babamla ortak almaya karar verdik. Mazda3 sedan hem gencin hemde 45 yaşındaki babamın kullanabileceği güzel bir araç. 2000lerde çok tutulduğunu, günümüzde ise o zamanlardaki değerini koruyamadığını, şuan satmak istesen elinden 1-2 ay çıkmaz, 2.el parçası yok servis ateş pahası gibi büyük laflar edildi. Hayatında 1kez olsun mazdaya binmemiş kişilerin gelip bana mazda yerine git focus, opel, chevrolet cruz al demesi beni değilde babamı düşündürmedi değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...