Jump to content

70.000 TL lik Golf 7 ye Bindim

Badilcan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Mazda3 ü almadan önce acaba Golf7 nin piyasaya gelmesini beklesem mi diye düşünüyordum. Bugün bir büyüğümüz almış arka koltuğuna oturmak nasip oldu. Golf7 1.6 tdi Hihgline Otomatik vites donanımı  70000 tl fiyatı ile alınmış.Çok kısa bir süre binme fırsatım oldu. Öncelikle söylemem gerekirki araç dizel bir araç gibi sarsıntılı ve gürültülü çalışmıyor.Yalıtım konusunda çok başarılıydı. Bagaj hacmi yeterli değildi ama sonuçta hatchback bir araba. Genelde araç içinde yumuşak plastik malzeme kullanılmış.Arka diz mesafesi sanki Mazda3 den daha iyiydi.Ama arkaya 3 kişinin oturması çok zor görünüyor.Özellikle arka nın ortasındaki mukavemet sağlayan yükselti alanı öldürüyor.Yolculuk esnasında telefon çaldı hemen ekranda kimin aradığı çıktı ve araç ekranından telefonu cevapladı( Ne corollada ne de mazda da bunu yaşamadım tuhafıma gitti :) ) Ama sonuç olarak doğru tercih yaptığımı hissetim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ses yalıtımı konusunda, Alman otomobillerinin tamamı, Japon otomobillerine göre başarılılar.

Gelen telefonu karşılama Mazda 3 ses sisteminde yokmu zaten ?. Yada sadece üst paket İmpressive modelinde olabilirmi. Belki ekranda arayan kişinin ismi gözükmüyor olabilir ama, telefon karşılama var diye biliyorum sanki.

"Ama sonuç olarak doğru tercih yaptığımı hissetim." demişsiniz. Mazda 3 alarakmı ? yoksa Golf'ün arka koltuğuna binerekmi ? :)

Tabiki Mazda 3 Alarak....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gelen telefonu karşılama Mazda 3 ses sisteminde yokmu zaten ?. Yada sadece üst paket İmpressive modelinde olabilirmi. Belki ekranda arayan kişinin ismi gözükmüyor olabilir ama, telefon karşılama var diye biliyorum sanki.

"Ama sonuç olarak doğru tercih yaptığımı hissetim." demişsiniz. Mazda 3 alarakmı ? yoksa Golf'ün arka koltuğuna binerekmi ? :)

Touring donanımında böyle bir özellik var mı bilmiyorum. Olması için bluetooth özelliğinin olması gerekir diye biliyorum. Evet Mazda3 alarak doğru bir tercih yapmışım. Bayide içine ilk oturduğumda gerçekten heycanlanmıştım.Ama golf e bindiğimde neden beklememişim diye düşünmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vosvos reklamı iyi biliyor. rvm'yi de bizden çalımştı. millet vosvos çıkardı sanıyor :) takoz ama hele düz viteslerini hiç ama hiç sevmem. o nasıl vites, nasıl debriyaj pev

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ses yalıtımı????  Yalıtırım motor sesimi yalıtacak adamı! Biri Rotary, biri Boxer! Eğer motor sesi duymanızı gerektirecek bir ses değilse, ya da rahatsızlık verecek bir sesse yalıtırsınız.

Ses yalıtımı konusunda, Alman otomobillerinin tamamı, Japon otomobillerine göre başarılılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de düz vites dizelini sürdüm. Hayran kaldım. Yaklaşık 100 km kadar yol yaptım. Fiyatı yüksek. Yoksa teredüt etmeden alınır. Bu arada sürmeden önce, hep derdim ki: ya bu adamlar bunun neyine para veriyor. Sonra anladım haklılarmış. Clio da olan şey biz de yok. Bence sorgulanması gereken bu. Fotifoti vitese yaptığınız yoruma şaşırdım. Bana hem bitesi hem de direksiyonu kendi aracıma göre bayağı yumşak geldi. Opelle karıştırmayasınız

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir otomobili iyi bir otomobil yapan nedir? Bir Mazda'yı Mazda yapan nedir?

Örneğin bir müzik sistemi olabilir mi? Bluetooth? Navigasyon? Alarm? Far sensörü? Yağmur sensörü? Park sensörü/geri görüş kamerası? Bunların hepsi sonradan takılabilecek donanımlar. Bunlar standart olsa elbette daha iyi, ama nedir bir otomobili otomobil yapan, diğerlerinden ayıran?

Yolu kavrayan, virajları emniyetli ve keyifli hale getiren şasi dinamiği olabilir mi? Bir aile otomobilinde bile sportif sürüş keyfi yaratan süspansiyon dizaynı ve elemanları? Onunla mutlulukla yaşlanmanızı sağlayan, sizden oğlunuza geçen dayanıklılık, güvenilirlik? Herkesin göremediğini görebilme keyfi?

Nedir bir otomobili, farklı ve sizin tercihiniz yapan?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de düz vites dizelini sürdüm. Hayran kaldım. Yaklaşık 100 km kadar yol yaptım. Fiyatı yüksek. Yoksa teredüt etmeden alınır. Bu arada sürmeden önce, hep derdim ki: ya bu adamlar bunun neyine para veriyor. Sonra anladım haklılarmış. Clio da olan şey biz de yok. Bence sorgulanması gereken bu. Fotifoti vitese yaptığınız yoruma şaşırdım. Bana hem bitesi hem de direksiyonu kendi aracıma göre bayağı yumşak geldi. Opelle karıştırmayasınız

Burada söylenen sertliği yada yumuşaklığı değilki... söylenilen; beğenmemiş olması. Yoksa yumuşak olabilir evet ama ben de çok yumuşak bir direksiyon ve pedal istemem açıkcası. güvenli bir sürüş için hafif sert direksiyon ve pedal tercihimdir mesela...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Golf 7 ye gelince; muhakkak ki güzel bir araç, ancak fiyat kalite bazında fiyat bence biraz ağır olmuş. sonuçta segmenti belli olan bir araç...Ben o segmente o parayı vermem açıkcası..Rahatlıkla iyi bir markanın D ve hatta birkaç yaşında E segment araç alınabilecek bir fiyat.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

70 bin TL !!! Kapılarda kullanılan plastik sert. Sadece göğüs kısmı yumuşak plastikten yapılmış. O kadar da olsun şuan tüm araçların göğüs kısmı yumuşak malzeme zaten. Valla ben 2012 Jettaya bindim baya da kullandım 10 BİN TL farkı hiç göremedim... Sürüş özelliklerinden hiç bahsetmiyorum sadece iç malzeme olarak söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Golf 7 ye gelince; muhakkak ki güzel bir araç, ancak fiyat kalite bazında fiyat bence biraz ağır olmuş. sonuçta segmenti belli olan bir araç...Ben o segmente o parayı vermem açıkcası..Rahatlıkla iyi bir markanın D ve hatta birkaç yaşında E segment araç alınabilecek bir fiyat.

Kesinlikle katılıyorum parasının aracı değil, aynı şekilde Jetta hiç değil. Fuarda jettanın en düşük bazlı modelinin içine bindim. Binmemle inmem bir oldu. Ön kokpit, kullanılan plastik malzeme vs çok kötü geldi bana. Birde insanlar bu araç için 4-5 ay sıra bekliyorlarmış, bana şaka gibi geldi.

O paraya Sıfır yeni Mercedes A serisinden alırsınız. Ve ayrıca sizinde dediğiniz gibi o paraya D segmenti 2.el otomobil alınır. Golf kesinlikle kötü bir otomobil değil, ama parasının otomobili değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğuş otomotivde ilginç  bir dağıtıcı. Şişirme bir fiyat politikası uyguluyor. Yaklaşık1 ay önce mercedes a 180 1.5 dci+AMG+cc aldık. 84500 tl (Hala gelmesini bekliyoruz).Almaya gidince audi, volvo, mercedes ve BMW de fiyatlar uçuyor. Çünkü bazları kendi sınıfınca boş. mtutun golf te hepsi var. Kullanmanızı öneririm :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Golf'te neyin hepsi var? Donanim mi?

Doğuş otomotivde ilginç  bir dağıtıcı. Şişirme bir fiyat politikası uyguluyor. Yaklaşık1 ay önce mercedes a 180 1.5 dci+AMG+cc aldık. 84500 tl (Hala gelmesini bekliyoruz).Almaya gidince audi, volvo, mercedes ve BMW de fiyatlar uçuyor. Çünkü bazları kendi sınıfınca boş. mtutun golf te hepsi var. Kullanmanızı öneririm :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dedikleriniz konusunda bir nevi haklısınız fakat kendimden söyleyeyim ben 11 yıldır mazda aşkıyla büyüyen biriyim yani bunu benim gibi yaşayanlar elbet vardır . Bugüne kadar çok araç kullandım mini cooper bmw 320 subaru imprezza golf gti gibi markalarda bunlara dahil ama her direksiyondan indiğimde söylediğim laf bunların hepsi sıradan . Mazda bende aşktır eşsiz tasarımdır kalitedir konfordur herşeyden önce güvenlik ve her direksiyona geçişimde kalbimi ilk günkü gibi küt küt attıran yegane varlıktır . Bu aracı 57.000 tl ye aldım bi kaç kez konusu açıldığında çevremdeki insanlar audi bmw gibi daha daha kaliteli gibi gözüken aslında mazdadan bir iki adım ileride olan otomobil markalarını söylediler sürekli fakat dinleyip de takmadım bile . Megane 3 aracı olan arkadaşım bi gün bende bluetooth olmadığı için dalga geçmişti diyeceğim tek cevap olmasa olur ben bunu böyle kabul ediyorum . Peki sende RVM varmı diyince yüzündeki ifade güzeldi :) Diyeceğim şu benim gözümde audi bmw ve mazda dşında olan tüm araçlar gerçekten çok sıradan geliyor :) Biraz belkide baya alakasız bi cevap oldu ama kusuruma bakmayın benim için MAZDA AŞKTIR GERİSİ SADECE TENEKE YIĞINIDIR :) iyi forumlar kazasız belasız sürüşler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 3 golften yakışıklı ve daha dinamik aksini iddia eden kördür..

yarı bağımsiz arka süspansiyonlu golf mazda 3ün yol tutuşuna sahip olamaz.bayii satarken

golf çok performanslı tsi motorlu oluyor sınıfının taş gibi aracı eşi benzeri olmayan araç

oluyor fakat arıza yapınca 'bunlar narin motor abi ' oluyor sonra! golf 5 tsi 140 hp aracımda

silindirin biri iptal oldu neler nelerle uğraştım golfün mazda 3ten üstün özellikleri ses

yalıtımı özellikle kapı fitilleri daha iyi kullanıldığı için rüzgar sesi daha az.içeride kullanılan

plastik ve döşemelerde kalite HİSSİ mazda 3ten yüksek.ve ülkemizde vw olsun çamurdan

olsun diyen insan çok oldugu için satarken üzmez.ben aracımı 4 günde satmıştım

sahibindenden.mazda3ü ilana koydum 2 ay kimse aramadı..Burdaki (denizli) vw bayi tam bir

rezalet.kapıdan içeri gir hoşgeldiniz diyen yok.insanlar vw araçları için kuyruğa

giriyor.Atalarımız boşuna dememiş deveyi diken diye ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

golf 5 i olan (dsg şanzıman-tsi motorlu) üst komşuma aldığım mazda 3 ü çok beğenip test sürüşü yapmak istedi , uzun zamandır manuel vites kullanmayan komşumu bol virajlı bizim buranın meşhur cankurtaran yokuşuna teste çıkardım ; ilk başta benim arabam daha seri bu biraz gitmiyo vs gibi konuştu bende devam et dedim biraz daha gitti dedim bu japon aracı biraz devirli kullan farkı görürsün dedim , dediğim gibi yaptı hakkaten seriymiş dedi ( tabi 7 ileri dsg kullanan birinin kaç devirde vites değiştireceğini siz düşünün) daha sonrada virajlarda kasma hiç frene basma gir şu virajlara dedim adam resmen mest oldu yol tutuşuna :) eve döndüğümüzde ise lafı : hanım mazda alacağım, oldu :D ve bu abimiz alman otomobili hastası biridir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...