Jump to content

Sileceklere Su Gelmiyor

Semih Uluca
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ya yok boyle bisey sigortasi atmis degistirdik yine calismadi elektrikci usta daha cozulmemistir dedi bi tur arabalarin kolay kolay motorlari yanmaz dedi insallah bisey yoktur birde sigorta degistikten sonra biraz calisir gibi oldu simdi oda yok bakaliNe olucak merak icindeyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı olay 2 gündür benim de başıma dert oldu...

ben de havaların ısınmasını bekliyorum :(((

keyfim kaçtı desem yeridir bu olaydan dolayı  :'(

iyi akşamlar iyi kışlar arkadaşlar.

ben birşey soracağım.

benim cam suyu antifirizli değildi.

2 gün önce fena soğuklar oldu ve far yıkama sistemi soğuktan dolayı 2 cm kadar dışarı çıktı.

daha sonra güneşe bıraktım ve far yıkama sistemi kendiliğinden yerine oturdu.

daha sonra far yıkama sistemini çalıştırabilmek için fıskiyeleri kullandım ama far yıkama sistemi çalışmadı.

acaba far yıkama moturunun bozulma ihtimali var mıdır ?

yada ilerleyen günlerde havalar ısınınca bir daha deneyeyim mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İçeride ne olduğunu bilemeyiz. Hava ısısı artınca öğreneceksiniz  ister kış ister yaz antifirizli sıvıyı cam suyunuzdan eksik etmemenizi tavsiye ederim. Hem olası ani değişikliklere karşı korur hem de daha iyi temizleme sağladığı için görüşünüzü arttırır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İçeride ne olduğunu bilemeyiz. Hava ısısı artınca öğreneceksiniz  ister kış ister yaz antifirizli sıvıyı cam suyunuzdan eksik etmemenizi tavsiye ederim. Hem olası ani değişikliklere karşı korur hem de daha iyi temizleme sağladığı için görüşünüzü arttırır.

zaten boşuna demiyorlar "bir musibet bin nasihatten iyidir" diye

:) yarın gündüz deneyeceğim.öğleden sonra uzun yola çıkıyorum ve deneyip göreceğim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

efe abi bendede aynı problem birebir sigortayı çok zorladığım için sigortamı değiştirdim yalnız bilgin olsun bu akşam motor sesi geri geldi ama su hala yok zorlmıyacağım artık seninle yakın sayılırız buraların soğukları fena :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

efe abi bendede aynı problem birebir sigortayı çok zorladığım için sigortamı değiştirdim yalnız bilgin olsun bu akşam motor sesi geri geldi ama su hala yok zorlmıyacağım artık seninle yakın sayılırız buraların soğukları fena :)

hepimize acı tecrübe için geçmiş olsun :)

sigortaları kontrol edeceğim dediğin gibi.

inşallah sorun kolay çözülür

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim sorunum düzeldi bi tek sigortayla kurtulduk allahtan havalar biraz ısındı denedim çalıştı içindeki suyu komple boşalttım yerine donmayan cam sularından ekledim herhangi bi problem kalmadı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim sorunum düzeldi bi tek sigortayla kurtulduk allahtan havalar biraz ısındı denedim çalıştı içindeki suyu komple boşalttım yerine donmayan cam sularından ekledim herhangi bi problem kalmadı :)

bunun sigortası hangisi olduğunu biliyor musun ?

sigorta kutusunda hangi sırada acaba ?

bakarsın benim de çözümüm basit olur da ağır masraftan kurtulurum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam şuan araç babamda yarın sabah fotosunu çekeyim işaretliyeyim ona bi bakın 20 amperlik sigorta

tekrar tekrar teşekkürü bir borç bilirim...kullanma kılavuzuna bakmak aklıma gelmemişti ve buldum.

20A yerine 15A sigorta taktım.

problem halloldu....

teşekkür ederim sana , sizlere , mazdacılara ,mazdaclubtr.com'a.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne demek abi kışın bitmesine daha var diğer insanlarda faydalansın başına gelen insanlar olur sonuçta biz gibi heyecan yapıp zıplayacaklarına sorunu hemen bulurlar :) geçmiş olsun efe abi kazasız belasız günler dilerim yolun düşerse burlara beklerim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Ben aynı sorunu yaşıyorum şu an.Servise gittim sigortaya baktılar sıkıntı yok dediler sonra tamponu falan söküp motora baktılar yanmış bu dediler.Ses falan geliyordu falan su püskürtmüyordu.Ellerinde sadece far yıkama motorunun bulunmadığını hazneyle falan satıldığını söylediler onunda fiyatı çok yüksekti.Ne yapmalıyım ben şimdi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor tamir ettirilebilir diye düşünüyorum ben sonuçta sargıları yanıyor onu söküp tamir ettirmek mümkün bence sonuçta elektrikli bi motor yani bu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor tamir ettirilebilir diye düşünüyorum ben sonuçta sargıları yanıyor onu söküp tamir ettirmek mümkün bence sonuçta elektrikli bi motor yani bu

Dediğim gibi serviste tamponu söküp silecek kolunu asıldılar aa bak bunda bi hareket yok demekki yanmış dediler vs vs. Varsa imkanı yaptırayım,babamın arkadaşı buluvermiş şehir dışından çıkma bitane 150 tl istemiş sadece yıkama motoruna.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ihtimalde var ama çıkma olarak araştırılabilir. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motoru sök bi bobinajcıya götür belki tamir imkanı vardır denemekte fayda var bence sök onu dostum belki 40-50 liraya yaptırabilirsin bence tamiri mümkün ısrarlıyım ben :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motoru sök bi bobinajcıya götür belki tamir imkanı vardır denemekte fayda var bence sök onu dostum belki 40-50 liraya yaptırabilirsin bence tamiri mümkün ısrarlıyım ben :)

bir kaç  yere sordum sargılar  yanmışsa olmaz dediler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Selam bende bir sıkıntı yaşıyorum uzun süredir su atmadım camlara 1 ay kadar şimdi silecek suyu gelmiyor ama far yıkamalar çalışıyor su atıyor. Kolu çektiğinde iç aydınlatmada akım düştüğünü görüyorum ama herhangi bir motor sesi gelmiyor.
Sigortaya baktım katalogta F WİPER 25A Ön cam silecekleri ve yıkayıcısı.
Umarım yanlış sigortaya bakmadım o Zaman sikeceklerinde çalışmaması gerekmiyor mu sigorta bozuksa.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...