Jump to content

İnsan sesi ile açılan kapı,çalışan kontak VS...Gerçektir.

Guest sistempro
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Beyler

ben  vatanda çalışıyorum ve bugün bir müşteri geldi ve elektronik muhendisiymiş.

araçlara insan sesini algılayan bir yöntem yaptıklarını, araçların kapısından tutun da kontağın bile ses ile çalıştırdıklarını anlattı. 2001 yılında da çeşitli özre sahip insanlar için ses ile çalışan pc icat etmişler. internetten gösterdi. gazeteye çıkmışlar. dedim ben hiç duymadım kullanan var mı? dedi icat ettik ama patentini alacaz piyasaya çıkaracaz dedi.

adamın telini internet adresi aldım. ama internet sitesine girilmiyor ama web de bilgisi var.

http://www.ankaraotosanayi.com/Boss-Oto-Elektronik_firma_382.html

ses ile araç çalıştırma cihazını 850 tl artı kdv dedi. bakalım beklicez görecez inşALLAh.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

850 artı KDV verecek kadar işimi kolaylaştıracak özelliklere benzemiyor, ancak bu yönde yapılan çalışmalar ilerisi için bir çok teknolojinin gelişmesine imkan tanıyacaktır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

850 artı KDV verecek kadar işimi kolaylaştıracak özelliklere benzemiyor, ancak bu yönde yapılan çalışmalar ilerisi için bir çok teknolojinin gelişmesine imkan tanıyacaktır...

ses yöntemi ile çalışınca kontak, immobilizerden daha sağlam bir özellik oluyormuş. senin sesinden başka ses ile çalışmıyor yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakmak lazım. Şu anda anahtarsız kapı açma-çalıştırma özelliklerinin yanında ne kadar kullanışlı olur bilemem.

Bir grip anında ses değişirse sokakta kalır mıyız? Bir arkdaşamıza, ne bileyim eşimize arabayı verebilir miyiz?

Sorular uzayıp gidiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim sesimi anlamaz :) siri bile anlamıyor . Çatallı çıkıyor diye :) taxi 2 filmi geldi aklıma . Ninjaaa

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu teknoloji yeni değilki, neyi icat etmişlerki , patentini alıyolar, lüks spor otomobillerin bazılarında var , şimdi olan bişeyi üretecez demek başka bişey, icat ettik başka bişey, bence arkadaşlar kopyalamışlar bu teknolojiyi sanırım,

bakın hatta bir filmde geçmişti hatırlarsınız 2012 filmi vardı, bu uçaktan lüks bir otombille atlıyacaklardı otomobil çalışmadı, sonra sesle çalıştığı anlaşıldı vede sesle çalıştırıp, uçagın arka kısmında  dışarı fırladılar.  ben bir kaçında daha raslamıştım megafabrikalar belgeselinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Koyu bir fanatik futbol taraftarı, bu sisteme sahip otomobili ile maça gidiyor. Maçta bağırıyor çağırıyor ses gidiyor. Otomobiline biniyor komutu veriyor, tık yok. 2.defa veriyor tık yok, 3.defa veriyor tık yok...ver 3 defa arka arkaya yanlış girildiği için araç kilitliyor kendini.

Sistem çalınma teşebbüsü olarak algıladığı için en yakın emniyet birimlerine otomatik haber veriyormuş.. Polisler geliyor harala gürele götürüyorlar, malum seste çıkmıyor , ifade de veremiyor. Atın içeri uleynn bunu sabah bakarız çaresine.

Biraz komple teorisi gibi oldu ama :)

Aynı sistemin parmak iziyle, retina tarama ile çalışanını da düşünüp hayal edebilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu teknoloji yeni değilki, neyi icat etmişlerki , patentini alıyolar, lüks spor otomobillerin bazılarında var , şimdi olan bişeyi üretecez demek başka bişey, icat ettik başka bişey, bence arkadaşlar kopyalamışlar bu teknolojiyi sanırım,

bakın hatta bir filmde geçmişti hatırlarsınız 2012 filmi vardı, bu uçaktan lüks bir otombille atlıyacaklardı otomobil çalışmadı, sonra sesle çalıştığı anlaşıldı vede sesle çalıştırıp, uçagın arka kısmında  dışarı fırladılar.  ben bir kaçında daha raslamıştım megafabrikalar belgeselinde.

Bende bir türlü hatırlayamamıştım nerede vardı diye. Bentleydi sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Koyu bir fanatik futbol taraftarı, bu sisteme sahip otomobili ile maça gidiyor. Maçta bağırıyor çağırıyor ses gidiyor. Otomobiline biniyor komutu veriyor, tık yok. 2.defa veriyor tık yok, 3.defa veriyor tık yok...ver 3 defa arka arkaya yanlış girildiği için araç kilitliyor kendini.

Sistem çalınma teşebbüsü olarak algıladığı için en yakın emniyet birimlerine otomatik haber veriyormuş.. Polisler geliyor harala gürele götürüyorlar, malum seste çıkmıyor , ifade de veremiyor. Atın içeri uleynn bunu sabah bakarız çaresine.

Biraz komple teorisi gibi oldu ama :)

Aynı sistemin parmak iziyle, retina tarama ile çalışanını da düşünüp hayal edebilir..

Burada da Melekler ve Şeytanlardaki Tanrı parçacığını çalanların yaptığı geldi aklıma. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende bir türlü hatırlayamamıştım nerede vardı diye. Bentleydi sanırım.

Evet gökhan abi bentley idi araç haklısın.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...