Jump to content

Mazda 3 2006 Egr Valve

Ilgaz-p
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2006 model mazda 3 aracımda egr valfini bulamadım acaba bizim araçlarda yokmu .

İnternette resim vs. birşeye de rastlayamadım konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Egr valfi tabiki araçlarımızda var. Ama Mazda3'lerde tam olarak nerede olduğunu açıkcası bilmiyorum. Ama şöyle düşünürsek, büyük ihtimal ile aracı sol tarafında bulunmakta çünkü bizim araçlarımızda egsoz manifoldu motorun arka tarafında (yani yolcu tarafında), emme manifoldu da motorun ön tarafında bulunmakta. Egr, egsoz ve emme manifoldu arasında gaz geçişi sağladığını biliyoruz.  Motorun kayış kasnak mekanizmaları aracın sağ tarafında olduğu için Egr ve Valfi de aracın sol tarafında olması gerekiyor. Yine dediğim tam olarak bilmemekle beraber, gaz kelebeğinin olduğu yerde aşağıya doğru bir yerde olduğunu düşünüyorum.

Resmi de aşağıdaki linkde göründüğü gibi.

http://www.drivewire.com/vehicle/2006-mazda-3/egr-valve/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç Soğukken motor ısınana kadar bazen kendiliğinden gaz verme rolantide düşme meydana geliyor . Arkadaşımda honca civic 2009 model var onda da aynı sorun vardı hatta stop ediyordu  Egr Valfini temizlettik sorun düzeldi bende de buna benzer bir problem baş göstermeye başladı onun için araştırdım çok rahatsız ederse söküp temizliyeceğim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...