Jump to content

99 323 Familia Orijinal Far Ampulü

kalender
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

99 323 te kullanılan far ampulü tipi nedir?

Önceki sahibi xenon taktırmış ama performans sıfır.ben yine halojen e döneceğim ama biraz daha güçlü bir ampulde olsun istiyorum.

Ampul tipi ve biraz daha güçlü bir watt değeri hakkında öneride bulunursanız sevinirim.

Kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz önce aldım ampulleri Osram H4 55 W sanırım orijinali bunlar

Evet ampullar H4 12V 60/55 Watt olacak. En iyi seçimi yapmışsınız. Yalnız şahsi görüşüm aracınızda far rölesi yok ise taktırmanız.

t1_13135-osram-h4-55-w-coolblue-4000k-10-fazla-isik-ampul-90c64193cb-r1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet ampullar H4 12V 60/55 Watt olacak. En iyi seçimi yapmışsınız. Yalnız şahsi görüşüm aracınızda far rölesi yok ise taktırmanız.

t1_13135-osram-h4-55-w-coolblue-4000k-10-fazla-isik-ampul-90c64193cb-r1.jpg

Sayın Celaleddin,

far role sı olup olmadığını nasıl anlarım ve eğer var ise sakıncası ne olabilir.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın Celaleddin,

far role sı olup olmadığını nasıl anlarım ve eğer var ise sakıncası ne olabilir.

Teşekkürler

Motor kısmında aşağıdaki şekildedir. Olmasının sakıncası yoktur. Röleden zarar gelmez.

site-far-rolesi-1-2.png

60/65W ampul için role gerekmez. 90/100W olursa gerekir.

Oğuzhan haklısın ama araçların yaşları ilerledikçe elektrik tesisatları da zayıflıyor. En basit örnek korna ; aracın orjinal tesisatını kullanarak çıkardığı ses başka röle bağlı iken bir başka anlatmak istediğim olay... Far düğmelerinde Lantis 94 ve 323 Hb92 model araçlardan tecrübeliyim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladım arkadaşlar yüksek watt ampul kullanırsak bu role gerekecek.sistemden aldığı elektriği direk yüksek watt lı ampule iletmek yerine role ye iletip role vasıtası ile aküden direk aldığı elektriği ampullere iletecek,bu vasıta ile aracın orijinal elektrik tesisatına yük binmeyecek,

Amerika yi yeniden keşfettim :-)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladım arkadaşlar yüksek watt ampul kullanırsak bu role gerekecek.sistemden aldığı elektriği direk yüksek watt lı ampule iletmek yerine role ye iletip role vasıtası ile aküden direk aldığı elektriği ampullere iletecek,bu vasıta ile aracın orijinal elektrik tesisatına yük binmeyecek,

Amerika yi yeniden keşfettim :-)

Aynen bahsettiğiniz gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...