Jump to content

Karbüratör İçin Eculu Lpg Sistemi Çıkmış

Guest greystone
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

LPG AEB 175 Leonardo Millenium Regal Lambda Sistemiyle beraber karbüratör gaz karıştırıcı

http://www.ebay.co.uk/itm/LPG-AEB-175-Leonardo-Millenium-Regal-Lambda-System-draw-carburettor-gas-mixer-/380649540180?pt=UK_Cars_Parts_Vehicles_Other_Vehicle_Parts_Accessories_ET&hash=item58a07b0a54

Yani gazı kendi ayarlıyor sıralı sistem gibi bir beyine sahip mazda 93 model 323F 3 vites otomatik araca sahibim eski aracımda yol bilgisayarı vardı ve aynı güzergahı kullanıyorum o araç 21-22 km ortalama hız gösteriyordu yani tam bir şehiriçi hız ortalaması bu ortalama ile şuanki aracımla 100/km 11.5 litre yakıt harcıyorum.  Bu cihazı tam çözemedim türkiyedede varmı böyle birşey

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.aeb.it/products/feedback-systems/leonardo

üretici sitesi bu sanırım ama burada da geniş bir açıklama yok yada ben bulamadım toplu alımlarda (50 ad) 30 euro teklifleri var takarım diyen çıkarsa toplu alalım gelsin =)) ama Türkiyede distribütörleri yok maalesef garanti vs sıkıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim ne işim olur ECU ile ,zaten orjinalinde ECU olan enjeksiyonlu arabalar lpd de bir sürü sorun çıkartıyor, teklemeden tutunda, sübap problemlerine kadar , ben karbüratörümle mutluyum .::D :D

Bana lazım değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Walla iyi piyasa yapacak birşey ise kesin hemen getirirler :)) bizim insanımız ilk olan şeyden çok para yiyor biliyorsunuz. bu mıknatıslarda var ya bakalım nolcak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg Açısından Karbüratörlü daha iyi

Karbüratörlü aracımı sıralı sistemler daha az yakıyor diyerekten sattım

gel gelelim bu araçda da ilk çalıştırma benzin ile yapıyor tamam lpg sıralı karbüratörlüye göre biraz daha az yakıyor ama o az yaktığı miktarı benzin olarak kullanıyor yazın sıkıntı yok ama özellikle kış ayları aylık 50  tl benzin parası verdiğimi biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg Açısından Karbüratörlü daha iyi

Karbüratörlü aracımı sıralı sistemler daha az yakıyor diyerekten sattım

gel gelelim bu araçda da ilk çalıştırma benzin ile yapıyor tamam lpg sıralı karbüratörlüye göre biraz daha az yakıyor ama o az yaktığı miktarı benzin olarak kullanıyor yazın sıkıntı yok ama özellikle kış ayları aylık 50  tl benzin parası verdiğimi biliyorum.

50 lira ile bir ay gidiyorsa sorun var demektir veya lafın gelişi bu rakamı telaffuz ettin... 100 liralık benzin ile rahat 6 aydan fazla kullanıyorum, üstelik benim aracın gaza geçme derecesi yüksek olduğu için kış aylarında 4 dakika rölantide çalıştırmam gerektiği halde...

Her daim sıralı sistem iyidir.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

50 lira ile bir ay gidiyorsa sorun var demektir veya lafın gelişi bu rakamı telaffuz ettin... 100 liralık benzin ile rahat 6 aydan fazla kullanıyorum, üstelik benim aracın gaza geçme derecesi yüksek olduğu için kış aylarında 4 dakika rölantide çalıştırmam gerektiği halde...

;)

hep sölemişimdir lpg karbüratörlü araçlar için üretilmiştir diye. şimdi doğan ve şahin gibi saçma otomobilleri katmassak lpg karbüratör için süper bir icattır.örneğin mazda nın karbüratörlü araçlrı lpg de hiç sarsıntısız hiç kesintisiz çalışmakta ve performanstanda aşırı bir kayıp yaşamamakta. benim lügatimda 3 tip motor vardır 1.dizel 2.karbüratörlü lpg 3.benzin injettion. yani sıralı sistem bir aracın lpg si arabaya faydadan çok zarar sağlar.hava akış metresiydi enjektörlerdi felandı fismandı derken birçok arıza mmeydana gelebilir. karbüratörde lpg nin arıza yapma ihtimali sıralı sistemlere göre çook çoook düşüktür.yani  I LOVE KARBÜRATÖR  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hep sölemişimdir lpg karbüratörlü araçlar için üretilmiştir diye. şimdi doğan ve şahin gibi saçma otomobilleri katmassak lpg karbüratör için süper bir icattır.örneğin mazda nın karbüratörlü araçlrı lpg de hiç sarsıntısız hiç kesintisiz çalışmakta ve performanstanda aşırı bir kayıp yaşamamakta. benim lügatimda 3 tip motor vardır 1.dizel 2.karbüratörlü lpg 3.benzin injettion. yani sıralı sistem bir aracın lpg si arabaya faydadan çok zarar sağlar.hava akış metresiydi enjektörlerdi felandı fismandı derken birçok arıza mmeydana gelebilir. karbüratörde lpg nin arıza yapma ihtimali sıralı sistemlere göre çook çoook düşüktür.yani  I LOVE KARBÜRATÖR  :tey:

İyi bir kit ile uyumluluk sağlayan motor için her zaman sıralı sistem iyidir... Benzin ile farkı yoktur, çekişten düşmez, ayarı zırt pırt kaçmaz vs.

Az yakması da cabası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

;)

Yazı 100 tllik benzin ile geçiriyorum da kışın ciddi söylüyorum aylık 50 tl benzin gidiyor günde minimum her gün arabanın marşına minimum 2-3 defa basılıyor soğukken sıcakları saymıyorum zaten :) Lpg Geçiş Isısı 35 derece BRC- MY-07 var aldığımdan beri hiç gaz ayarı bozulmadı lpg filtresi değiştirdim hava filtresi değiştirdim ayara getirdim bozulmadığı için dokunmadılar :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yazı 100 tllik benzin ile geçiriyorum da kışın ciddi söylüyorum aylık 50 tl benzin gidiyor günde minimum her gün arabanın marşına minimum 2-3 defa basılıyor soğukken sıcakları saymıyorum zaten :) Lpg Geçiş Isısı 35 derece BRC- MY-07 var aldığımdan beri hiç gaz ayarı bozulmadı lpg filtresi değiştirdim hava filtresi değiştirdim ayara getirdim bozulmadığı için dokunmadılar :D

benzinmi oda neymiş :D  karbüratörlüde ilk andan itibaren lpg otomtik devreye girer :D inanın 6 aydır depoda benzin yok :D inş benzin otomatiği bozulmamıştır :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzinmi oda neymiş :D  karbüratörlüde ilk andan itibaren lpg otomtik devreye girer :D inanın 6 aydır depoda benzin yok :D inş benzin otomatiği bozulmamıştır :D

Evet karburator lü lerde problem yok ama ben aracı 1500-2000 km de 10-15 km benzinle kullanıyorum benzin sistemini çalıştırmak ve hortumların kuruyup catlamasını önlemek için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karbüratörlü ve lpg'li aracım da oldu... Kış aylarında stop etmeden önce mutlaka benzine geçer öyle bırakırdım, sabahları araç rahatlıkla çalışırdı. 4 Yıl böyle kullandığım aracım ne motorda ne de lpg sisteminde problem çıkardı. Götürmüş olduğum usta şaşırmıştı...

Naçizane tavsiyem;

Benzinli araçlara lpg mutlaka zarar verir, siz bu zararı azaltmak için çeşitli önlemleri alırsanız, hem araca yazık etmemiş olursunuz, hem de cebinize...

1-Kış aylarında aracınızı benzinde bırakın

2-Yüksek hızlarda sürekli aracınızı kullanmayın, kullanırken arada benzine geçin

3-Deponuzu devamlı surette dolu tutun

4-Her daim yarım depo benzin bulundurun.

Kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sistem gayet basit. normal bir ecu yazılımını ve sensörleri kullanarak karışımı ayarlıyor. step motorla bu işi hallediyor. sensörler dahil olsaydı fiyatı uygun fakat sensörsüz 155dolar+kdv+kargo gibi bir fiyat gördüm şu anda linkini bulamıyorum. karburatörlü araçlar için 3 sensörü kullanıyor, gaz kelebek sensörü, oksijen sensörü ve devir. parası olan için güzel cihaz ama 155 dolarım olsa şimdiye electric superchargerimi düzmüştüm :D

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...