Jump to content

Mazda3 Almak Üzereyim, Benzinli mi Dizel mi?

alperg2

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yılan hikayesine dönen sıfır araç alma projemde yarın bir karara varmam gerekiyor Seçenekler  aşağıdaki gibi siz olsanız hangi seçeneği seçerdiniz ve neden?

a)Kendi aracımın üzerine 17.000 TL vererek mazda 3 sedan impressive benzinli manuel vites almak mı?

b)Kendi aracımın üzerine 22.500 TL vererek kırmızı renkli mazda 3 sedan touring dizel almak mı?

Dipnot:Yılda en fazla yapacağım km 10.000 15.000 arası kesinlikle bu aralığın dışına çıkmaz.

Arada 5.500 lira gibi bir fark var tabi donanım farkınıda göz önünde bulundurmak gerek birde dizel alırsam sadece kırmızı renk seçeneği var.Günlerdir düşün düşün ne yapacağıma hangisini alacağıma bir türlü karar veremedim lakin artık bir karar vermeliyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 184
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Kendi aracınız ne kadar tutuyor?

31.500 denildi fakat ben reel değer olarak 28.500 görüyorum bu arada dizel touring alırsam arka park sensörü hediye

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben olsam kesinlikle mazda 3 90.yıl alırdım sahibindende örnekler mevcut..

Kendi arabamın satışını verdim hocam onun için sıfır almak durumundayım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kafayi siyiracak bir durum yok:

Asagidaki linke gore yap hesabini karar ver.

http://www.mazdaclubtr.com/27331/otomobil-maliyeti-benzinli-dizel-karsilastirmali/

Bir de tabii arabadan ne bekledigin onemli:

Performans mi ? Sessizlik mi ? vs.

Teşekkürler tabloyu inceledim lakin benim ilkel hesabımda bu aradaki farkı en erken 3 senede amorti edebiliyorum tabi bunu hesaplarken bakım ücretlerini hesaba katmadım.Arabadan ne bekliyorum sorusuna gelince eski aracım 2008 auris mmt 125 bg olmasına rağmen araç yokuşlarda at arabası gibi kalıyordu dizelde bunu yaşamayacağıma eminim lakin mazda 3 benzinlide durum nasıldır onu bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben A derdim çünkü dizel mazda3 ler de son zamanlarda gördüğüm bir çok sorun nedeniyle resmen soğudum alın benzin binin paşa paşa :) 4.83 güncel 4.91 v-power :D hem suan alacağınız 91.yıl versiyonları :D  :hi::tey::clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben A derdim çünkü dizel mazda3 ler de son zamanlarda gördüğüm bir çok sorun nedeniyle resmen soğudum alın benzin binin paşa paşa :) 4.83 güncel 4.91 v-power :D hem suan alacağınız 91.yıl versiyonları :D  :hi::tey::clap:

Yorumunuz için teşekkürler benimde gönlümde benzinli imp var lakin ülkemizdeki benzin fiyatları korkutuyor beni lpg de taktırmak istemiyorum açıkcası

Birde renk için yorum alabilirmiyim metalik beyaz güz kahve ve indigo mavi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam dizel ile ilgili ne tür problem/ler var bahsettiğiniz mevzu mazda 3 disell motorlardan gelen garip ses mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle hayırlısı olsun,

dizel araçlar benzinliler gibi sessiz değiller, ancak çok abartılacak kadar da sesli değiller, yeni nesil dizeller turbodan dolayı çok güçlü ve atak, benzinli araçların bayılıp kaldığı yerlerde 6. vişteset bile hala gaz istiyor. çok kronik bir sorun da yok, bu biraz< da kullanımla doğru orantılı sanıırım,

benzinli araçlar biraz daha ucuz ama, sonrasında bulundurma konumuna geçiyor, işlemtimi bşraz sıkıntı verebiliyor, daha önce 8 yıl benzinli mazda 3 kullanmış biri olarak bu tecrübe ile sabit, zaman zaman arabayı çaılştırmak bile sıkıntı veriyordu şimdi dizel, rahatrahat, yol yapıyorum ,

Renk seçeneğinde ise kişinin beğenisi ön planda bence, çünki sonrasında keşke dememej-k için aklınızda hangi renk varsa onu tescih edin bence ama açık mavi çok hoş duruyor, özellikle 90. yıl daki renkleri.

selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle hayırlısı olsun,

dizel araçlar benzinliler gibi sessiz değiller, ancak çok abartılacak kadar da sesli değiller, yeni nesil dizeller turbodan dolayı çok güçlü ve atak, benzinli araçların bayılıp kaldığı yerlerde 6. vişteset bile hala gaz istiyor. çok kronik bir sorun da yok, bu biraz< da kullanımla doğru orantılı sanıırım,

benzinli araçlar biraz daha ucuz ama, sonrasında bulundurma konumuna geçiyor, işlemtimi bşraz sıkıntı verebiliyor, daha önce 8 yıl benzinli mazda 3 kullanmış biri olarak bu tecrübe ile sabit, zaman zaman arabayı çaılştırmak bile sıkıntı veriyordu şimdi dizel, rahatrahat, yol yapıyorum ,

Renk seçeneğinde ise kişinin beğenisi ön planda bence, çünki sonrasında keşke dememej-k için aklınızda hangi renk varsa onu tescih edin bence ama açık mavi çok hoş duruyor, özellikle 90. yıl daki renkleri.

selamlar

Degerli yorumunuz icin tesekkur ederim anladigim kadari ile sizin tercihiniz dizel olurdu.

HTC Butterfly cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizel araç gürültülü ama bunu rölanti durumunda araç dururken hissedersiniz , özellikle 3ncü vitesden sonra benzinliden farkı olduğunu düşünmüyorum.

Dizel Mazda3 isterseniz size yakıt ekonomosi sağlar isterseniz verdiği performansla sportif bir his verir tabiki bu durumda yakıt ekonomisi artar.

Dizel araçların bazılarında debriyaj seti ve trigger ile ilgili problem yaşayan kullanıcılar mevcut. Bunu mazda servisleride kabul ediyorlar.

Ben benzinli 2008 model Corolla dan dizel Mazda3 e geçince rölantideki sesten biraz rahatsız olmuştum halada alışmaya çalışıyorum ama şuda bir gerçekki dizel Mazda3 100 km hız üstünde Corolladan çok daha sessiz dir.

Birde mümkünse dizel aracı test edin ben ilk kullanmaya başladığımda sanki kendimi filmlerde boyut değiştirirken koltuğa yapışan kişiler gibi hissetmiştim.

Bu arada dün İzmir bayisinden aradılar ,

2012 impresivve dizel sıfır km aracı 55000 TL .( liste fiyatı 63 000 TL)

Birde 2012 impresivve otomatik benzinli 48 000 TL . ( liste fiyatı 56,961TL )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizel araç gürültülü ama bunu rölanti durumunda araç dururken hissedersiniz , özellikle 3ncü vitesden sonra benzinliden farkı olduğunu düşünmüyorum.

Dizel Mazda3 isterseniz size yakıt ekonomosi sağlar isterseniz verdiği performansla sportif bir his verir tabiki bu durumda yakıt ekonomisi artar.

Dizel araçların bazılarında debriyaj seti ve trigger ile ilgili problem yaşayan kullanıcılar mevcut. Bunu mazda servisleride kabul ediyorlar.

Ben benzinli 2008 model Corolla dan dizel Mazda3 e geçince rölantideki sesten biraz rahatsız olmuştum halada alışmaya çalışıyorum ama şuda bir gerçekki dizel Mazda3 100 km hız üstünde Corolladan çok daha sessiz dir.

Birde mümkünse dizel aracı test edin ben ilk kullanmaya başladığımda sanki kendimi filmlerde boyut değiştirirken koltuğa yapışan kişiler gibi hissetmiştim.

Bu arada dün İzmir bayisinden aradılar ,

2012 impresivve dizel sıfır km aracı 55000 TL .( liste fiyatı 63 000 TL)

Birde 2012 impresivve otomatik benzinli 48 000 TL . ( liste fiyatı 56,961TL )

Tabi dizelde turbonun basrollerde olmasi performansta buyuk etken yine degindiniz uzere dizellerde ki sorunlar da malum benzinlide de alipta ileride lpg raktirmak istemiyorum aradaki fiyat farki da malum ayni donanimda 9000lira gibi bir fark mevcut

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabi dizelde turbonun basrollerde olmasi performansta buyuk etken yine degindiniz uzere dizellerde ki sorunlar da malum benzinlide de alipta ileride lpg raktirmak istemiyorum aradaki fiyat farki da malum ayni donanimda 9000lira gibi bir fark mevcut

Arada 9000 TL farkı sonuçta siz satarken koruyorsunuz , benzinli ile devam edip lpg takmazsanız verdiğiniz her yakıt parası boşa gider.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birde mazda 3 benzilinin kagit ustunde motor performans verileri cok dusuk misal 105 ps eski aracim auris 125 ps olmasina ragmen rampalarda at arabasi modunda gidiyordum mazda 3 benzinlidede durum nasil acaba benzinli sahibi bir arkadas telefon numarasini verirse iletisime gecersek cok makbule gecer

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

trafik uygulamalarının ve radar kontrolleri gibi uygulamaların git gide çoğaldığı bi durum var ülkemizde yer yer 50km ye bile düşüyosunuz.2 senedir lpg kullanıyorum aracımda keyifle biniyorum.benzinli seçeneği donanım açısından da tercih ederdim yerinizde olsam.biraz beklerim derseniz 2014 makyajlı kasayı bekleyin derim.sonra içiniz gitmesin keşke birz bekleseydim de şunu alaydım diye ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

trafik uygulamalarının ve radar kontrolleri gibi uygulamaların git gide çoğaldığı bi durum var ülkemizde yer yer 50km ye bile düşüyosunuz.2 senedir lpg kullanıyorum aracımda keyifle biniyorum.benzinli seçeneği donanım açısından da tercih ederdim yerinizde olsam.biraz beklerim derseniz 2014 makyajlı kasayı bekleyin derim.sonra içiniz gitmesin keşke birz bekleseydim de şunu alaydım diye ;)

Makyajli kasa guzel olurda ona ilk etapta gucum yetmez

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzinde 100km de 7,4lt lerdeydi şehir içi kullanımım bu değer tabiki kocaelinde istanbul gibi keşmekeş trafiklerde yükselir!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...