Jump to content

Mazda3 P0012 Motor Kodu Arızası Nedir?

raptorcengiz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

herkese merhaba. 2004  model mazda 3 aracımda yolda giderken motor arıza lambası yandı, lpg den kaynaklanabileceğini düşünürek lpg yi yaptırdığım ustaya götürdüm, onlarda diagnostic cihaza baglayıp p0012 adında bir arıza kodu buldular, (onlardan kaynaklanan bir sorun olmadığını söylediler) aracımın gidişinde bir sıkıntı yine aynı ama ciddi bir sorun çıkarır mı diye de çekiniyorum açıkcası, yardımcı olursanız sevinirim. 8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi baktım da aynı kod bende de var. Motor yaptırdınız mı ? Bu sorun owc sensöründen de olabilir . Bir tane bulsam deneyeceğim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu boşluktan kaynaklanıyormuş sanırım.

motor koduna bende bakmıştm ama tam olarak ne olduğuna anlam veremedim. ne olduğunu çözmeye çalışıyorum ama yardımınız için teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi baktım da aynı kod bende de var. Motor yaptırdınız mı ? Bu sorun owc sensöründen de olabilir . Bir tane bulsam deneyeceğim :)

motoru hala orjinal motor, motor yaptırmadım ama yaklaşık 10.000 km önce lpg taktırmıştım, aracımda ki tek değişiklik bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu iş biraz gıcık maalesef. lpg olunca hata kodları da karışabiliyor. oksijen sensörü değişecektim, son lpg yarından sonra hata vermemeye başladı . motorda sarsıntı, güç kaybı yoksa owc sensörü olabilir. Yetkili servise götürebilirsin. Ellerinde sensör varsa denemelerini rica et. Muhtemelen yoktur ama bir çare.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Yoğun çalışıyorum ama ilk fırsatımda servise gidip deneyeceğim söylediğinizi. Sonucunu burada paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

oldukça uzun zamandır takip edemiyordum o yüzden çözümü geç yazıyorum. belki benden sonrada aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa yardımcı olur. ustalarımıza tanıştım ve sorunun yakıt tanımayamadığı için verdiğinin ve arabamda bir sorun yoksa kapattırabileceğimi söylediler. aynısını yetkili servise sordum onlarda aynısını söylediler ve kapattılar şu anda bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...