Jump to content

2004-2009 Mazda3 2 Liraya Aux Kablosu Yapımı

özkan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öncelikle konu sabitlenirse çok sevinirim çoğu kişi 100 150 lira verip cihaz bağlatıyor bunun yerine 2 liraya aux kablosu alıp bağlanabiliyor bizim cd çalarlara bunun yapımını anlatacağım

Malzemeler:

1) aux kablosu

2) çok telli tek damar kablo biraz kalın olması gerek bunu arka soketin pinlerine bağlıcaz

3) tornavida

4) yankeski

5)el becerisi  :tey:

Evet başlıyoruz öncelikle aux kablosunun ucunu kesip üç kablo çıkacak biri sağ biri sol biride  şase yada 4 çıkar iki şase olur bu şaseleri birleştirip 3 kablo haline getirecegiz alttaki  resimde var

[smg id=9157]

Daha sonra cd çaları yerinden çıkarıyoruz arkada anten girişinin hemen yanında boş soket var buraya aux kablosunu bağlayacağız(cd çaları sökmeyi anlatmadım youtubede videosu bolca var)

Gelelim en çetrefilli kısmına aux kablosunu arkadaki soketin pinlerine bağlamaya

aşağıda resimde görüldüğü gibi

[smg id=9159]

1-13 nolu pimleri birleştireceğiz

3 nolu  pime sağ ses kablosunu genelde kırmızı olur

5 nolu pime sol ses kablosunu bu farklı olabilir renkleri

7 nolu pime şaseyi genelde çıplak olur bu kablo

bunları bağlıcağız

Bağlarken soket olmadığı için zor olur birbirne temas olabilir bu yuzden mavi çok damarlı kablo ucuna iğne batırıp bu pimlere sokabiliriz diğer ucunuda aux kablosuna bağlayabiliriz ben böyle yaptım alltta da son hali var

[smg id=9158]

evet işimiz bitti basın media tusuna aux kablonuz çalışyor  :tey:

• Beğen 5
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

o kadar kişi bakmış bi güzel olmuş diyen yok acayip bir forumumuz var

Alışırsın canım kardeşim, ilk zamanlar bende tepki koyuyordum ama yapacak bir şey yok... Güzel olmuşu veya faydası oldu'yu teşekkür ederim'i bırak, üzerine saygısızlık yapılmadığına dua et derim.

Adama; aracının piyasası şu, sen bunu yazmışsın piyasa böyle diye yazıyorsun "ben bunu hakaret kabul ederim" diyor...

Esprili şekilde konuyu anlatıyorsun, "üslubunu beğenmedim" diyor... "yaşının adamı ol" diyor...

Na'pacan, katlanacan mecbuuurr... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o kadar kişi bakmış bi güzel olmuş diyen yok acayip bir forumumuz var

oluyo böyle şeyler 8) bende hevesle bir konu açıp detayına, inciğine boncuğuna kadar, satır satır yazıyorum, detaylı fotolar paylaşıyorum ama veli abiden ve bir kaç arkadaştan başka sallayan olmuyo :2funny: :2funny: benim yazdıklarım yapılan yorumlardan daha uzun oluyo ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oluyo böyle şeyler 8) bende hevesle bir konu açıp detayına, inciğine boncuğuna kadar, satır satır yazıyorum, detaylı fotolar paylaşıyorum ama veli abiden ve bir kaç arkadaştan başka sallayan olmuyo :2funny: :2funny: benim yazdıklarım yapılan yorumlardan daha uzun oluyo ;D

Ben sana hep yazarım uzun uzun sen yeter ki yaz  :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gerçekten çok faydalı olmuş.

ancak bunu bir elektrikçiye yaptırmakta fayda var.

en azından benim için :)

bu işlem için yaklaşık 100 dolar civarında bir ücret talep ediyorlar normalde.

Paylaşım için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

Ben özkanın dediklerini ve kendi araştırmalarımı harmanlayarak yaptım işlemi. Soket kullandım daha sağlıklı oldu. Fikir için çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Denedim fakat olduramadım. Bağlantıları yaptım, cd caları AUX konumuna alamadım. TAPE/MD tuşuna basıyorum tuş işlevsiz(bip sesi gelmiyor). Sorun ne olabilir ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben özkanın dediklerini ve kendi araştırmalarımı harmanlayarak yaptım işlemi. Soket kullandım daha sağlıklı oldu. Fikir için çok teşekkürler

nasil bir soket kullandiniz acaba
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cd calarinda media yazmiyorsa çalismiyor sanirim bir arkadas uğraştı yapamadi

cd çalarlarımız neden farklı  ? Makyajlı kasanın cd çalarımı farklı acaba.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cd çalarlarımız neden farklı  ? Makyajlı kasanın cd çalarımı farklı acaba.

ilk çalan cd çalarlara olmuyor sanirim uzerinde media yazanlara oluyor diye biliyorum. makyajlı kasayla alakasi yok
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...