Jump to content

Mazda 626 Aracım Anahtarı Çıkarınca da Çalışmaya Devam Ediyor

emoksis
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yo anahtarsiz çalışma sistemine extra para vermeden sahip olmuşsun: ) şaka bi yana anahtar yuvası ve anahtarı kontrol etsen iyi olur direksiyonu kitleyebilirsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Babamın eski minibüsüde öyleydi. Araç çalışırken; anahtarı çek al ama araç yine çalışıyordu.

Tanıdık bi elektrikci arkadaşı vardı. Kontağı iptal edip, torpido da biryere bir buton koydu, zil butonu gibi :) o şekilde  2 yıl kullandı, ben o minibüsü çalıştirirken büyük bir zevkle çalıştiriyordum. 91 model ford minibüs; butona basana kadar bana lüks araç gibi geliyordu :) :)

Muhtemelen aracın anahtar girişinde sıkıntı var, oto elektrikçi baksa sorunu çözer bence

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kontağın bozulmuş elektrikçi bakmalı. anahtarı çektiğinde devreyi açması gerekir ama seninki takılı kalıyor anlaşılan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorması ayıp peki nasıl stop ettiriyosunuz bu arabaya ???:D

tekrar anahtarı sokup çeviriyorum stop konumuna getiriyorum ve stop ediyor. ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kontak şifresinin içinde bilya benzeri bişey var  anahtar girince bilyayı itiyor bilya da bir mekanizmayla direksiyon kilidini açıyor. Zamanında arızalanmıştır direksiyon kitli kalmıştır aracı çalıştıramamışlardır. Parcayı tamir edemeyince de sökmüşlerdir. Sorununuz bu olabilir. Anlamak için anahtarı stop konumuna getirin ve cıkartın. Direksiyonu sağ yada sola sonuna kadar çevirin kitlenmiyorsa sorun budur. Önemsiz bir sorun tamir edmeniz güç olacaktır çünkü parça eksiktir . Bütçeniz ve yolunuz cıkmacılara düştüğünde alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kontak şifresinin içinde bilya benzeri bişey var  anahtar girince bilyayı itiyor bilya da bir mekanizmayla direksiyon kilidini açıyor. Zamanında arızalanmıştır direksiyon kitli kalmıştır aracı çalıştıramamışlardır. Parcayı tamir edemeyince de sökmüşlerdir. Sorununuz bu olabilir. Anlamak için anahtarı stop konumuna getirin ve cıkartın. Direksiyonu sağ yada sola sonuna kadar çevirin kitlenmiyorsa sorun budur. Önemsiz bir sorun tamir edmeniz güç olacaktır çünkü parça eksiktir . Bütçeniz ve yolunuz cıkmacılara düştüğünde alabilirsiniz.

direksiyonu şimdi denedim. kilitlenebiliyor. elektrikçi sökmeden şifre bozulmuş olabilir demişti ama önemsiz görüp üzerine düşmemiştim. şimdi kafama takıldı forma bi sorayım dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

direksiyonu şimdi denedim. kilitlenebiliyor. elektrikçi sökmeden şifre bozulmuş olabilir demişti ama önemsiz görüp üzerine düşmemiştim. şimdi kafama takıldı forma bi sorayım dedim.

Bu tarz işlerden genellikle şehrin en iyi anahtarcıları anlıyor. Bulunduğunuz şehirdeki en bilindik anahtar çoğaltıcısına gidin ona da bit sorun bakalım ne diyecek. Araç kilitlerinden anlıyor ise tezgahlarının sağında solunda araç kilitleri bol miktarda vardır. Ne kadar  kilit varsa o kadar ii ustadır:-)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tekrar anahtarı sokup çeviriyorum stop konumuna getiriyorum ve stop ediyor. ;D

Anlaşılan oki anahtar yuvası bozuk, sonuçta kapalı konuma getirince stop ediyomuş, sadece anahtar çıkmaması gerekirken çıkıyor, bence sorun olmaz, sizde kapatmadan çıkarmazsınız olur biter. ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayni sorun bendede vardi anahtari kopyalatmistim sorun cozulmustu bir zaman sonra tekrar devam etti ama cok olumlu yonleri var bakkala girip cikacak isen stop etmene gerek yok anahtari al kapilari kilitle gir cik kisinda aynisi yap araba isinmis olur :-D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...